Jappix - en to lb translation catalogue (664 entries)

en: %1s is not installed on your system, you should install %2s.
lb: %1s as net op Ärem System installéiert, Dier misst %2s installéieren.

en: %1s may cause problems to the proxy, please increase %2s value up to %3s!
lb: %1s kéinnt dem Proxy Problemer bereeden, erhéischt w.e.g. den %2s Wäert op %3s!

en: %s bans a user of the room
lb: %s verbannt en Benotzer aus dem Chat-Raum

en: %s changes the room topic
lb: %s ännert d'Thema vum Chat-Raum

en: %s changes your nickname
lb: %s ännert Ären Benotzernumm

en: %s closes the chat
lb: %s huet den Chat zougemat

en: %s days ago
lb: virun %s Deeg

en: %s invites someone to join the room
lb: %s invitéiert eng Persoun an den Chat-Raum

en: %s is a Jappix.com service which makes your XMPP profile public. It is easier to share it. No XMPP account is required to view your social channel, your current position and your contact details.
lb: %s as en Service deen ären XMPP-Profil veröffentlecht. Esou as et méi einfach fier en mat aneren ze deelen. Et brauch een keen XMPP-Kont fier ären Channel, äer aktuell Positioun oder äer Kontaktdonnéen ze gesin.

en: %s is installed on your system.
lb: %s as op Ären System installéiert.

en: %s is typing...
lb: %s ass amgaang mat tippen...

en: %s joined
lb: %s ass derbäikomm

en: %s joins a groupchat
lb: %s trëtt engem Gruppenchat bäi

en: %s kicks a user of the room
lb: %s geheit en Benotzer aus dem Chat-Raum

en: %s left
lb: %s ass fortgaangen

en: %s removes the chat logs
lb: %s läscht den Chat Protokoll

en: %s sends a message to someone in the room
lb: %s schéckt e Message un eng Persoun aus dem Chat-Raum

en: %s sends a message to the room
lb: %s schéckt e Message un den Chat-Raum

en: %s shows the user profile
lb: %s weist de Benotzerprofil

en: A mini-chat for your website.
lb: E Mini-Chat fier deng Internetsäit

en: A new Jappix version is available! Check what is new and launch the update!
lb: Eng nei Versioun vun Jappix as verfügbar! Gitt gewuer waat nei as an start den Update!

en: A short message?
lb: Eng kuerz Noriicht?

en: A single phone app for messages, channels, profiles and much more!
lb: Eng eenzeg App fier Messagen, Channelen, Profiler a vill méi!

en: Aborted: buffer error!
lb: Ofbroch: buffer error!

en: Aborted: could not extract the package!
lb: Ofgebrach: konnt den Package net extrahéieren!

en: Aborted: everything is not writable!
lb: Ofbroch: net alles as schreifbar!

en: Aborted: socket error!
lb: Ofbroch: socket error!

en: Accept
lb: Unhuelen

en: Access statistics
lb: Accés-Statistiken

en: Account
lb: Kont

en: Accounts
lb: Konten

en: Active for this session
lb: Aktiv fier dës Sëtzung

en: Activity
lb: Aktivitéit

en: Adapt
lb: Upassen

en: Add
lb: Dobäisetzen

en: Add a friend
lb: E Kolleg adden

en: Add a new user with this tool, or change a password (type an existing username). Please submit a strong password!
lb: Mat dësem Tool kënnt der nei Benotzer derbäisetzen oder e Passwuert änneren (aktuellen Benotzernumm a Passwuert agin). Wielt w.e.g. e staarkt Passwuert!

en: Add an input
lb: En Antrag bäisetzen

en: Add this contact to your friends
lb: Dësen Kontakt bei deng Kollegen derbäisetzten

en: Add this groupchat to your favorites
lb: Dësen Gruppenchat bei deng Favoriten derbäisetzten

en: Address
lb: Adress

en: Administration panel for this room
lb: Administratiounsberäich fier dësen Raum.

en: Administrator account
lb: Administrator-Kont

en: Administrator list
lb: Administratorlëscht

en: Advanced
lb: Fortgeschratt

en: Advanced notice
lb: Ugepassten Notiz

en: Advertise here
lb: Maacht héi Reklam

en: Advertising (%s)
lb: Reklammen (%s)

en: Advertising space available!
lb: Plaatz vir Reklam ze maachen fräi!

en: After you finished the setup, Jappix will generate the cache files. It might be slow, just wait until the application is displayed and do not press any button.
lb: Wann der mat der Installatioun fäerdeg sidd, leet Jappix cache Dateien un. Dësen Viergang kéint ënner Emstänn lues sin, waart einfach bis alles ugewisen gëtt an dréckt op keng Tast.

en: All
lb: Alleguer

en: All tabs
lb: All d'Tabs

en: All this Jappix node stored files can be managed with this tool: please select a sub-folder and start editing its content!
lb: Alleguer d'Dateien op dësem Jappix Node kënnen mat dësem Toll administréiert gin: wielt w.e.g. en Ënneruerdner aus a fänkt un säin Inhalt ze editéieren!

en: Allow
lb: Erlaben

en: Always active
lb: Ëmmer aktiv

en: Amorous
lb: Verléiwt

en: An error occured while uploading your file: maybe it is too big (%s maximum) or forbidden!
lb: Beim eroplueden vun denger Datei as e Fehler opgetrueden: vläit as se ze grouss (%s Maximum) oder verbueden!

en: Analytics (%s)
lb: Statistiken (%s)

en: Anonymous host
lb: Anonymen Host

en: Anonymous mode
lb: Anonymen Modus

en: Application
lb: Applikatioun

en: Appointment
lb: Rendez-Vous

en: April
lb: Abrëll

en: Archives
lb: Archiver

en: Artist
lb: Kënschtler

en: Ask for authorization
lb: Em Erlaabnis froen

en: Association
lb: Associatioun

en: Attach a file
lb: En Dokument unhängken

en: Audio Call
lb: Uruff

en: Authentications
lb: Bestätegungen

en: Authorization failed
lb: Autorisatioun fehlgeschloen

en: Authorizations
lb: Authorisatiounen

en: Authorize
lb: Authoriséieren

en: Automatic
lb: Automatesch

en: Automation
lb: Automatiséierung

en: Available
lb: Verfügbar

en: Available actions
lb: Verfügbar Aktiounen

en: Available shortcuts:
lb: Verfügbar Ofkierzungen:

en: Available updates
lb: Vervügbar Updates

en: Away
lb: Fort

en: Background
lb: Hannergrond

en: Backgrounds
lb: Hannergrënn

en: Basic statistics are processed by Jappix about some important things, you can find them below.
lb: Jappix erhiewt iwwert e puer wichteg Saachen Basis-Statistiken, Dier fannt se hei drënner.

en: Be careful with the information you store into your profile, because it might be accessible by everyone (even someone you don't want to).
lb: Sidd virsiichteg mat den Informatiounen dei der an Äerem Profil ugitt, se kéinnten  fier Jiddereen zougänglech sin (och fier Leit, bei deenen der et nët wëllt).

en: Before you start using it, you will have to change some settings, search for friends and complete your profile.
lb: Iers de ufänks en ze benotzen, muss de nach e puer Astellungen änneren, no Kollegen sichen an däin Profil vervollstännegen.

en: Being edited
lb: gëtt editéiert

en: Biography
lb: Biografie

en: Block
lb: Blockéieren

en: Both
lb: Déi zwee

en: Bottom
lb: Ënnen

en: Browse
lb: Duerchsichen

en: Busy
lb: Beschäftegt

en: By using our service, you accept %s.
lb: Wann dier éisen Service benotzt, stëmmt dier %s zou.

en: Call canceled
lb: Uruff ofgebrach

en: Call ended
lb: Uruff beendegt

en: Call error
lb: Fehler

en: Cancel
lb: Ofbriechen

en: Canceled the call
lb: Uruff ofbriechen

en: Cannot send anything: you can only receive notices!
lb: Et konnt näicht verschéckt gin: Du kanns nëmmen Notizen kréien!

en: Center
lb: Zentréiert

en: Change favorites
lb: Favoriten änneren

en: Change password
lb: Passwuert änneren

en: Change style
lb: Style änneren

en: Change the XMPP hosts that this Jappix node serves with this tool.
lb: Mat dësem Tool kënnt Dier den XMPP Host deen dësen Jappix Noder zervéiert änneren.

en: Change your Jappix node background with this tool. You can either set a custom color or an uploaded image. Let your creativity flow!
lb: Mat dem Tool kënnt der den Hannergrond vun Ärem Jappix Node änneren. Dier kënnt entweder eng eegen Faarw auswielen oder e ild eroplueden. Loosst Äerer Kreativitéit fräien Laaf!

en: Change your Jappix node configuration with this tool.
lb: Mat dësem Tool kënnt dier d'Konfigutatioun vun Ärem Jappix Noder änneren.

en: Changes saved!
lb: Ännerungen gespäichert!

en: Channel of
lb: Channel vum

en: Check again
lb: Nach eng Kéier iwwerpréifen

en: Check all
lb: Alleguer auswielen

en: Check for updates
lb: No Updates sichen

en: Choose
lb: Wielen

en: Chores
lb: Aufgaben

en: City
lb: Uertschaft

en: Clean
lb: Eidel machen

en: Clean current chat
lb: Momentanen Chat eidel maachen

en: Clean everything
lb: Alles läschen

en: Click here to solve the error
lb: Klick hei fier de Problem ze behiewen

en: Click on the following link to get the chat log, and wait. Then click again to get the file.
lb: Klick op folgenden Link fier den Chatprotokoll ze erstellen, dann waart. Klick duerno nach eng Kéier fier en erofzelueden.

en: Click to disable
lb: Klick fir ze desaktivéieren

en: Click to enable
lb: Klick fir ze aktivéieren

en: Close
lb: Zoumaachen

en: Close this tab
lb: Dësen Tab zoumaachen

en: Collaboration
lb: Kollaboratioun

en: Color
lb: Faarf

en: Command
lb: Kommando

en: Commands
lb: Kommandoen

en: Comments
lb: Kommentarer

en: Comments locked!
lb: Kommentarer gespaart!

en: Communicate with the entire world!
lb: Kommunizéier mat där ganzer Welt!

en: Complete name
lb: Kompletten Numm

en: Components
lb: Komponenten

en: Compression
lb: Kompriméirung

en: Confident
lb: Zouversiichtlech

en: Configuration
lb: Konfiguratioun

en: Confirm
lb: Confirméieren

en: Connecting to call...
lb: Verbannen...

en: Connection
lb: Verbindung

en: Contact
lb: Kontakt

en: Content
lb: Inhalt

en: Content ads key
lb: Inhalts Reklammen-Schlëssel

en: Continue
lb: Weiderfueren

en: Contribute to the Jappix code.
lb: Dro eppes zum Jappix Code bäi.

en: Could not get the comments!
lb: D'Kommentarer konnten net gelueden gin!

en: Country
lb: Land

en: Crazy
lb: Verréckt

en: Create your public profile.
lb: Erstell däin öffentlechen Profil.

en: Credentials
lb: Zougangsdonnéen

en: Current
lb: Aktuell

en: Daily
lb: Deeglech

en: Date
lb: Datum

en: Date of birth
lb: Gebuertsdatum

en: December
lb: Dezember

en: Decline
lb: Oflehnen

en: Declined the call
lb: Huet den  Uruff oofgelehnt

en: Define a homepage notice for all your users, such as a warn, an important message or an advert with this tool.
lb: Mat dësem Tool kënnt der eng Notiz fier all d'Benotzer op d'Haaptsäit setzen, wéi z.B. eng wichteg Noriicht oder eng Warnung.

en: Delete
lb: Läschen

en: Delete account
lb: Kont läschen

en: Delivered
lb: verschéckt

en: Deny
lb: Verbidden

en: Destroy this MUC
lb: Dësen MUC läschen

en: Directories
lb: Uerdner

en: Directory host
lb: Haapt Host

en: Disabled
lb: Ausgeschalt

en: Disconnect
lb: Ausloggen

en: Do you accept?
lb: Akzeptéierts du daat?

en: Do you want to see the friends %s suggests you?
lb: Wëlls du gesin wéieng Kollegen %s dier vierschléit?

en: Don't hide offline friends
lb: Vergiess deng offline Kollegen net

en: Download Jappix for free.
lb: Jappix gratis eroflueden.

en: Download file!
lb: Datei eroflueden!

en: Downloading package...
lb: Package eroflueden...

en: Drinking
lb: Amgaang ze drénken

en: Due to a network issue, you were disconnected. What do you want to do now?
lb: Du goufs wéinst engem Netzwierkproblem ausgeloggt. Waat wëlls de elo maachen?

en: Eating
lb: Amgaang z'iessen

en: Edit
lb: Änneren

en: Edit options
lb: Optiounen änneren

en: Edited
lb: Editéiert

en: Edited (%s)
lb: editéiert (%s)

en: Editing
lb: editéiert

en: Empty
lb: Eidel maachen

en: Empty channel
lb: Channel eidel maachen

en: Enable ads
lb: Reklammen aktivéieren

en: Enable my public profile
lb: Mäin öffentlechen Profil aktivéieren

en: Enable notification sounds
lb: D'Téin fir d'Meldungen uschalten

en: Encrypted
lb: Verschlësselt

en: Encryption
lb: Verschlësselung

en: Ended the call
lb: Huet agehangen

en: Ending call...
lb: Uruff beendegen...

en: Enter new subject
lb: Neie Sujet androen

en: Enter password
lb: Passwuert aginn

en: Enter the groupchat you want to join and the nick you want to have. You can also go back to the %s.
lb: Gëff de Gruppenchat deems de wëllts bäitrieden an dee gewënschten Spëtznumm an. Du kanns och zerèck an den %s goen.

en: Error
lb: Fehler

en: Everybody
lb: Jiddereen

en: Everything
lb: Alles

en: Excited
lb: Opgereegt

en: Exercising
lb: Amgaang Sport ze maachen

en: Extracting package...
lb: Datei entpacken...

en: February
lb: Februar

en: Fetching the social channel...
lb: Social Channel ofruffen...

en: File
lb: Datei

en: Find a public Jappix node.
lb: En öffentlechen Jappix node fannen.

en: Finish
lb: Fäerdeg

en: First name
lb: Virnumm

en: Follow Jappix topic on %s
lb: Jappix op  %s followen

en: For your account safety, when you login or register, make sure your password remains secret.
lb: Stellt sécher, vir d'Sécherheet vun Äerem Account, dass, wann dier iech umëllt oder registréiert, dass Äert Passwuert geheim bléiwt.

en: Force HTTPS
lb: HTTPS Forcéieren

en: Friday
lb: Freideg

en: Friends
lb: Kollegen

en: From
lb: Vum

en: Furthermore, every picture you post in your social channel is added to a beautiful picture timeline. You can now view the pictures you shared year by year.
lb: Doriwwer eraus gëtt all Foto déi Dier an Äeren Channel post an eng wonnerschéin Timeline bäigesaat. Dier kënnt elo d'Fotoen déi der gedeelt hudd Joër fier Joër duerchsichen.

en: General
lb: Allgemeng

en: Generate file!
lb: Datei generéieren!

en: Geolocation
lb: Geolocalisatioun

en: Get Jappix, get support.
lb: Jappix benotzen, Ënnerstetzung kréien.

en: Getting the name...
lb: Numm sichen...

en: Good job! Now, you can share Jappix with your friends!
lb: Gutt gemaach! Elo kënnt Dier Jappix mat Äeren Kollegen deelen!

en: Group
lb: Grupp

en: Groupchat
lb: Gruppenchat

en: Groupchat host
lb: Gruppenchat Host

en: Groupchat presence messages
lb: Gruppenchat-Präsenz Messagen

en: Groupchats to join
lb: Gruppenchats fier bäizetrieden

en: Groups
lb: Gruppen

en: HTTP authentication
lb: per HTTP aloggen

en: HTTPS storage
lb: HTTPS Späicher

en: Happy
lb: Frou

en: Here it is! A new beautiful profile image!
lb: Hei as et! E schéint neit Profilbild!

en: Here we go!
lb: A lass!

en: Hi there!
lb: Moien!

en: Hi, I am %s, I would like to add you as my friend.
lb: Moien, mäin Numm as %s, ech géif dech gäer als Kolleg adden.

en: Hide
lb: Verstoppen

en: Hierarchy
lb: Hierarchie

en: High
lb: Héich

en: Hosts configuration
lb: Hosts Konfiguréieren

en: How are you?
lb: Wéi geet et dier?

en: Identity
lb: Identitéit

en: If the current language does not match yours (%1s), you can make Jappix speak %2s it will be saved.
lb: Wann di aktuell Sprooch net Ärer entsprecht (%1s), dann kënnt Der Jappix %s2 schwätzen loossen, et wäert gespeichert ginn.

en: If you want to get some help about the Jappix installation and configuration, you can use our whole documentation, available at:
lb: Wann Der Hëllef braucht bei der Installatioun an der Konfiguratioun vun Jappix, dann kënnt der di komplett Dokumentatioun benotzen, ze fannen op:

en: If you want to remove some backgrounds, use the browser below.
lb: Wann der Hannergrënn wëllt läschen, benotzt de Browser hei drënner.

en: Important notice
lb: Wichteg Matdeelung

en: Inactive
lb: Inaktiv

en: Inactive since: %s
lb: Inaktiv zënter: %s

en: Initiating call
lb: Uruff opbauen

en: Installation
lb: Installatioun

en: Installation Steps:
lb: Schrëtter vun der Installatioun:

en: Internal server error, try later
lb: Internen Server Fehler, probéier méi spéit nach eng Kéier

en: Is already in a call
lb: As besat

en: Is calling you
lb: Rifft dech un

en: It is strongly recommended to upload a profile image (%s maximum), like a picture of yourself, because that makes you easily recognizable by your friends.
lb: Et gëtt staark rekommandéiert e Profilbild eropzelueden (%s Maximum), ewéi z.B. eng Foto vun dier selwer, esou kennen deng Kollegen dech méi einfach erëmerkennen.

en: It's time to build your own social cloud: just go to the next step!
lb: Et as Zäit fier deng eegen Social Cloud opzebauen: weider bei dee nächste Schrëtt!

en: Item
lb: Element

en: January
lb: Januar

en: Jappix for your company.
lb: Jappix fier Äer Firma.

en: Jappix for your phone
lb: Jappix op Äerem Handy

en: Jappix has been interrupted by a network issue, a bug or bad login (check that you entered the right credentials), sorry for the inconvenience.
lb: Jappix gouf wéinst engem Netzwierkproblem, engem Fehler oder engem mësslongenen Login (kontrolléier deng Zougangsdonnéen) ënnerbrach, entschëlleg d'Stéirung.

en: Jappix has been updated: you are now running the latest version. Have fun!
lb: Jappix gouf geupdate: dier benotz elo déi aktuellsten Versioun. Vill Spaaß!

en: Jappix installation
lb: Jappix-Installatioun

en: Jappix is an open social platform, that let's you easily get or keep in touch with everyone.
lb: Jappix as eng oppen sozial Plattform déi Iech et erméiglecht mat Äeren Frënn a Kontakt ze bleiwen.

en: Jappix is fully customisable: you can change its design right here.
lb: Jappix as komplett upassbar: Dier kënnt den Design direkt hei änneren

en: Jappix is now up to date!
lb: Jappix as elo um neitste Stand!

en: Jappix manager
lb: Jappix Manager

en: Jappix must be able to write in this folder to create its sub-directories. If not, you must set the rights of %1s to %2s or change the folder owner to %3s (depending of your configuration).
lb: Jappix muss an dësen Uerdner Schréifrechter hun fier Ënner-Uerdner unzeleen. Wann daat net de Fall as muss de d'Rechter vun %1s op %2s setzen oder den Besëtzer vum Uerdner op %3s setzen (Hängt vun denger Konfiguratioun of).

en: Jappix needs that you specify some values to work. Please correct the following inputs (or keep the default values, which are sufficient for most people).
lb: Jappix brauch e puer vun Iech festgelueten Wäerter fier ze fonktionnéieren. Passt w.e.g. déi folgend Saachen un (oder behaalt d'Standartwäerter bäi, fier déi meescht Leit geet daat duer).

en: Jappix offers you the possibility to manage your configuration, install new plugins or search for updates. That's why you must create an administrator account to access the manager.
lb: Jappix gëtt Dier d'Méiglechkeet fier deng Astellungen ze geréieren, nei Plugins ze installéieren oder no Updates ze sichen. Dofier musst de en Administrator-Kont opmaachen fier un de Manager ze kommen.

en: Jappix stores persistent data (such as shared files, chat logs, your own music and its configuration) into multiple storage folders.
lb: Jappix späichert donnéen (wéi z.B. Dateien, Chat-Archiver, deng Musek an Konfiguratiounen) a verschiddenen Uerdner.

en: JavaScript is missing in your web browser, so that you will not be able to launch Jappix! Please fix this.
lb: Däin Browser ënnerstëtzt keen JavaScript, an dofier kann Jappix net gestart gin! Änner daat w.e.g.

en: Join
lb: Bäitrieden

en: Join a chat
lb: Engem Chat bäitrieden

en: Join groupchat
lb: Gruppenchat bäitrieden

en: Join the millions of users who are currently using the XMPP Network (Google Talk, etc), don't stay out!
lb: Erreecht déi Milloiunen vun Benotzer déi fier de Moment XMPP benotzen (Google Talk, asw.), kommt eran!

en: July
lb: Juli

en: June
lb: Juni

en: Keep local chat archives
lb: Lokal Chat Archiver halen

en: Keep your Jappix node fresh and fast, clean the storage folders regularly!
lb: Halt Äeren Jappix Node propper a séier, maacht d'Uerdner regelmässeg eidel!

en: Last %s version is better!
lb: Déi neisten %s Versioun as besser!

en: Last name
lb: Familiennumm

en: Last seen: %s
lb: Fier d'läscht gesin: %s

en: Left
lb: Lénks

en: Legal
lb: Rechtleches

en: Legal disclaimer
lb: Disclaimer

en: Legal disclaimer for Jappix.
lb: Disclaimer fier Jappix

en: List
lb: Lëscht

en: List name
lb: Lëschtennumm

en: Loading
lb: Amgaang ze lueden

en: Loading comments...
lb: Kommentarer gin gelueden...

en: Local time
lb: Lokalzäit

en: Lock the host
lb: op dësen Host beschränken

en: Login
lb: Aloggen

en: Login to your existing XMPP account or create a new one for free!
lb: Logg dech an däin bestehenden XMPP Kont an oder maach gratis en neien op!

en: Login to your existing XMPP account. You can also use the %s to join a groupchat.
lb: Logt dech an däin bestehenden XMPP Kont an. Du kanns och den %s benotzen fier engem Gruppenchat bäizetrieden.

en: Low
lb: Niddereg

en: MUC administration
lb: MUC Administratioun

en: Main configuration
lb: Haapt Konfiguratioun

en: Main host
lb: Haapt Host

en: Manage
lb: Administréieren

en: Manage backgrounds
lb: Hannergrondbiller administréieren

en: Manage favorite rooms
lb: Organiséier deng favoriséiert Räim

en: Manage your favorite groupchats
lb: Organiséier deng Gruppenchats

en: Manager access
lb: Manageraccés

en: Manager link
lb: Manager Link

en: March
lb: Mäerz

en: Maximum notices
lb: Maximum un Notizen

en: May
lb: Mee

en: Maybe you don't know what a BOSH server is? In fact, this is a relay between a Jappix client and a XMPP server, which is necessary because of technical limitations.
lb: Vläi wësst der net waat e BOSH server as? Eigentlech as et eng Bréck tëschent Jappix an engem XMPP Server. Dëst as neideg wéinst e puer techneschen Limitatiounen.

en: Media integration
lb: Media integratioun

en: Medium
lb: Mëttel

en: Member list
lb: Memberslëscht

en: Message archives
lb: Noriichtenarchiv

en: Message archiving
lb: Noriichtenarchivéirung

en: Messages
lb: Messagen

en: Moderators
lb: Moderatoren

en: Monday
lb: Méindeg

en: Monthly
lb: Monatlech

en: Mood
lb: Laun

en: More notices...
lb: Méi Noriichten...

en: More stuff
lb: Méi

en: Music
lb: Musek

en: Name
lb: Numm

en: Need help? You'd better read our documentation page about how to fill this form!
lb: Dier braucht Hellëf? Dier hätt besser eis Dokumentatiounssäiten iwwert d'Ausfllen vun dësem Formulaire ze liesen!

en: New
lb: Nei

en: New (2 times)
lb: Néi (2 mol)

en: New event!
lb: Néit Evenement!

en: News
lb: Noriichten

en: Next
lb: Weider

en: Nickname
lb: Benotzernumm

en: No
lb: Nee

en: No chat images auto-load
lb: Chat Biller net automatesch lueden

en: No notifications.
lb: Keng Meldungen.

en: No result!
lb: Kee Resultat!

en: No room found on this server.
lb: Kee Raum op dësem Server fonnt.

en: Node owner
lb: Noder Besëtzer

en: None
lb: Näicht

en: Not available
lb: Net verfügbar

en: Not everything is private on XMPP; this is one of those things, your public profile (vCard).
lb: Net alles as privat bei XMPP; daat heiten, däin öffentlechen Profil (vCard), as eng vun deene Saachen, .

en: Note that if you don't specify a value which is compulsory, it will be automatically completed with the default one.
lb: Et sief bemierkt datt obligatoresch Wäerter déi Dier net festsetzt automatesch mat de Standartwäerter vervollstännegt gin.

en: Notice
lb: Notiz

en: October
lb: Oktober

en: Offline friends
lb: Offline Kollegen

en: Okay
lb: Ok

en: Old
lb: Al

en: Once again...
lb: Nees erem...

en: Once uploaded, your friend will be prompted to download the file you sent.
lb: Soubal se eropgelueden as, kritt däin Kolleg daat ugewisen a kann d'Datei eroflueden.

en: Only show connected friends
lb: Nëmmen déi Kollegen déi online sin

en: Oops, you could not be recognized as a valid administrator. Check your credentials!
lb: Ups, Dier konnt net als Administrator erkannt gin. Kontrolléiert Äer Zougangsdonnéen!

en: Oops, you missed something or the two passwords do not match!
lb: Oh, Dier hutt eppes vergiess oder di zwee Passwierder sinn net identesch!

en: Open
lb: Opmaachen

en: Open XMPP links with Jappix
lb: XMPP-Linken mat Jappix opmaachen

en: Options
lb: Optiounen

en: Order
lb: Reihenfolg

en: Other
lb: Aaneres

en: Other statistics
lb: Aaner Statistiken

en: Others
lb: Anerer

en: Owner
lb: Besëtzer

en: Owner list
lb: Besëtzerlëscht

en: Owner name
lb: Numm vum Besëtzer

en: Owner website
lb: Internetsäit vum Besëtzer

en: PHP maximum upload size is not sufficient (%1s), you should define it to %2s in %3s.
lb: Déi maximal Upload-Gréisst fier PHP as ze kleng (%1s), dier sollt et an %3s op %2s setzen.

en: PHP maximum upload size is sufficient (%s).
lb: D'PHP Maximum Upload Gréisst geet net duer (%s)

en: Participants
lb: Participant'en

en: Password
lb: Passwuert

en: Persistent
lb: Dauerhaft

en: Personal
lb: Perséinlech

en: Phone
lb: Telefon

en: Piwik tracking ID
lb: Piwik Tracking ID

en: Playful
lb: Verspillt

en: Please check your inputs: something is missing!
lb: Kontrolléiert w.e.g. Äer Agaben: et fehlt eppes!

en: Please enable JavaScript
lb: Schalt w.e.g. JavaScript un

en: Please enter the group chat address to join.
lb: Gëff w.e.g. d'Adress vum Gruppenchat deems de bäitrieden wëllt an.

en: Please enter your nickname to join %s.
lb: Gëff w.e.g. däin Benotzernumm an fier %s bäizetrieden.

en: Please use the form below to login to the administration panel.
lb: Benotzt w.e.g. d'Feld ënnen fier Iech an den Administratiounsberäich anzeloggen.

en: Please wait while your avatar is uploaded...
lb: Waart w.e.g. während däin Avatar eropgelueden gëtt...

en: Please wait...
lb: Waart w.e.g. e Moment...

en: Postal code
lb: Postleitzuel

en: Previous
lb: Zerèck

en: Priority
lb: Prioritéit

en: Privacy
lb: Privatsphär

en: Profile
lb: Profil

en: Profile image
lb: Profilbild

en: Prohibit
lb: Verbidden

en: Proxies
lb: Proxy'en

en: Public profile
lb: Öffentlechen Profil

en: Publication/Subscription
lb: Publikatioun/Abonnement

en: Pubsub host
lb: Pubsub Host

en: Purge cache
lb: Cache eidel maachen

en: Purge logs
lb: Protokoll läschen

en: Purge sent files
lb: Verschéckten Dateien läschen

en: Purge updates
lb: Updates läschen

en: Read
lb: liesen

en: Received
lb: Kritt

en: Reconnect
lb: Frësch verbannen

en: Regenerating storage folder tree...
lb: Uerdner-Struktur erëm hierstellen...

en: Register
lb: Registréieren

en: Register a new XMPP account to join your friends on your own social cloud. That's simple!
lb: Maach en neien XMPP Kont op fier Kontakt mat dengen Kollegen an denger eegener Social Cloud opzehuelen.
    Daat as ganz einfach!

en: Registration allowed
lb: Registréierung erlaabt

en: Registration failed, please choose a different username
lb: Registréierung fehlgeschloen, wiel w.e.g. en aneren Benotzernumm

en: Relaxing
lb: Op der Rascht

en: Remember me
lb: Verhalen

en: Remove
lb: Läschen

en: Remove all archives
lb: All Archiver läschen

en: Remove this logo
lb: Dëse Logo läschen

en: Remove this notice
lb: Dës Notiz läschen

en: Remove users with this tool. Note that you cannot remove a user if he is the only one remaining.
lb: Mat dësem Tool kënnt Dier Benotzer läschen. Et sief bemierkt datt e Benotzer net kann geläacht gin wann nëmmen nach een iwwreg bleiwt.

en: Removing current Jappix system files...
lb: Aktuell Jappix Dateisystemer läschen...

en: Rename
lb: Numm änneren

en: Repeat
lb: Widderhuelen

en: Repeat this notice
lb: Dës Notiz widderhuelen

en: Reply
lb: Äntweren

en: Requesting this service...
lb: Service ufroen...

en: Required
lb: Erfuerderlech

en: Retry
lb: Neien Versuch

en: Right
lb: Riets

en: Ringing...
lb: Schellen...

en: Room
lb: Raum

en: Rooms
lb: Räim

en: Sad
lb: Traureg

en: Saturday
lb: Samsdeg

en: Save
lb: Späicheren

en: Save chat
lb: Chat späicheren

en: Search
lb: Sichen

en: Search a friend
lb: E Kolleg sichen

en: Search a room
lb: E Raum sichen

en: Search a room on
lb: E Raum sichen

en: Security code
lb: Sécherheetscode

en: See his/her position on the globe
lb: Geografesch Positioun kucken

en: See my status
lb: Mäin Status kucken

en: Select a background to use and change the display options.
lb: Wielt en Hannergrond aus an Ännert d'optiounen vum Affichage.

en: Select a favorite
lb: Wiel e Favorit aus

en: Send
lb: Geschéckt

en: Send a file
lb: eng Datei schécken

en: Send him/her a message
lb: Him e Message schécken

en: Send his/her status
lb: Säin Status schécken

en: Send message
lb: Message schécken

en: Send messages
lb: Message schécken

en: Send queries
lb: Ufro schécken

en: Sending...
lb: fortschécken...

en: Server to query
lb: Server

en: Service description
lb: Beschreiwung vum Service

en: Service discovery
lb: Service Entdecken

en: Service name
lb: Numm vum Service

en: Service offline or broken
lb: Service offline oder fehlerhaft

en: Service unavailable
lb: Service net ze errechen

en: Services installation
lb: Servicer Installéieren

en: Share
lb: Deelen

en: Share Jappix on %s
lb: Deel Jappix op %s

en: Share statistics
lb: Statistiken deelen

en: Share this link with your friends:
lb: Deel dësen Link mat dengen Kollegen:

en: Share your position on the globe
lb: Deel deng geografesch Positioun

en: Shocked
lb: Schockéiert

en: Show
lb: Weisen

en: Show all friends
lb: All Kollegen

en: Show comments
lb: Kommentarer uweisen

en: Show user profile
lb: Benotzerprofil kucken

en: Simple notice
lb: Einfach Notiz

en: Size
lb: Gréisst

en: Skip
lb: Iwwersprangen

en: Smiley insertion
lb: Smiley'en

en: Social channel, chat and more.
lb: Social Channel, Chat a méi.

en: Sorry, but the entity didn't return any result!
lb: Et deet eis Leed, keen Resultat!

en: Sounds
lb: Téin

en: Standard ads key
lb: Standart Reklammen-Schlëssel

en: Start a chat with him/her
lb: En Chat mat him ufänken

en: Static content server
lb: Server fier stateschen Inhalt

en: Statistics
lb: Statistiken

en: Statistics are currently disabled in the settings.
lb: D'Statistiken sin momentan net aktivéiert.

en: Statistics around Jappix.
lb: Statistiken iwwert Jappix.

en: Storage
lb: Späicher

en: Storage configuration
lb: Späicher-Konfiguratioun

en: Store all chats
lb: All Chats ofspäicheren

en: Store an history of your chats
lb: Späicher de Verlaaf vun dengen Chats

en: Store friend chats
lb: Späicher d'chats vun Frënn

en: Street
lb: Strooss

en: Subject
lb: Sujet

en: Submit
lb: Schécken

en: Subscribe
lb: Abonnéieren

en: Subscription
lb: Abonnement

en: Suggest groupchats
lb: Schlot Gruppenchats fier

en: Suggested chatrooms
lb: Fiergeschloen Chat-Raim

en: Suggested friends
lb: Fiergeschloen Kollegen

en: Sunday
lb: Sonndeg

en: Talkative
lb: Gespréicheg

en: Talking
lb: Amgaang ze schwätzen

en: Terms of use and legal
lb: Benotzerbedingungen a Rechtleches

en: Text in bold
lb: Text fëttgedréckt

en: Text in italic
lb: Text a Kursivschrëft

en: Thanks for using Jappix!
lb: Merci, dass Dir Jappix benotzt!

en: The chosen users have been removed.
lb: Deen ausgewielten Benotzer as geläscht gin!

en: The element list on this server could not be obtained!
lb: Konnt d'Lëscht vun den Elementer op dësem Server net fannnen!

en: The feature requested is not implemented by the recipient or server and therefore cannot be processed.
lb: Déi ugefroten Funktioun gëtt net vum Empfänger oder vum Server ennerstëzt a kann dofier net benotzt gin.

en: The file you want to upload must be smaller than %s.
lb: D'Datei déi Dier eroplueden wëllt, muss méi kleng wéi %s sin.

en: The folder is empty.
lb: Den Uerdner as eidel.

en: The folder is not writable, set the right permissions to the %s directory.
lb: Dësen Uerdner as read-only, sétzt w.e.g. déi richteg Rechter fier den Uerdner %s.

en: The folder is writable, you can continue!
lb: Du hues d'Schreiwrechter fier dësen Uerdner, du kanns weidermaachen!

en: The groupchat has been removed.
lb: Den Gruppenchat ass geläscht ginn.

en: The image could not be received, would you mind retry?
lb: D'Bild konnt net empfaangen ginn, wëllt Der et nach eng Kéier probéieren?

en: The image file is not supported or has a bad size.
lb: D'Bildformat gëtt net ennerstëtzt oder d'Bild huet net déi richteg Gréisst.

en: The key you provided does not have the permission to download this file
lb: De Schlëssel deen Dier ugin hudd, huet net d'Erlabnis fier dës Datei erofzelueden

en: The music could not be received, please retry!
lb: D#Musek konnt net gelueden gin, probéiert nach eng Kéier w.e.g.!

en: The room you tried to join doesn't seem to exist.
lb: Den Chat-Raum deem dier bäitrieden wollt, schéngt et net ze ginn.

en: The security code you entered is invalid. Please retry with another one.
lb: Den Sécherheetscode deen Dier uginn hutt ass net valabel. Probéiert mat engem Aaneren w.e.g.

en: The selected elements have been removed.
lb: Déi ausgewielten Elementer goufen geläscht.

en: The storage folder you wanted to clean is now empty!
lb: Den Uerdner deen dier wollt eidel maachen as elo eidel!

en: The update has failed! Please try again later.
lb: Den Update as fehlgeschloen! Probéiert w.e.g. méi spéit nach eng Kéier.

en: The user has been added!
lb: De Benotzer as derbäigesaat gin!

en: The user that you want to reach is not present in the room.
lb: De Benotzer deens de erreechen wëllt as fier de Moment net am Raum.

en: The username you picked is not available. Please try another one.
lb: Den Benotzernomm, deen Dier gewielt hutt ass net verfügbar. Probéiert mat engem Aaneren w.e.g.

en: There was an error registering your account. Please retry.
lb: Beim Registréieren vun Äerem Kont as e Fehler opgetrueden. Probéiert w.e.g. nach eng  Kéier.

en: This chat is empty!
lb: Dësen Chat as eidel.

en: This is a repeat from %s
lb: Dëst ass eng Widderhuelung vum %s

en: This is a restricted area: only the authorized users can manage this Jappix node.
lb: Dëst as en geschützten Beräich: Nëmmen autoriséiert Benotzer kënnen dësen Jappix noder administréieren.

en: This is not a valid image, please use PNG, GIF or JPG!
lb: Dëst ass keen valabelt Bild, benotzt w.e.g. PNG, GIF oder JPG!

en: This is not a valid image, please use the PNG format!
lb: Dëst ass keen valabelt Bild, benotzt w.e.g. PNG!

en: This is not a valid music file, please encode in Ogg Vorbis, MP3 or WAV!
lb: Daat heiten as keng valabel Musek-Datei, encodéiert w.e.g. an Ogg, MP3 oder WAV!

en: This is the static content server for %1s, “%2s”.
lb: Dëst as de Server fier stateschen Inhalt fier %1s, "%2s".

en: This is the user uploads server for %1s, “%2s”.
lb: Dëst as de Benotzer Upload-Server fier %1s, "%2s".

en: This notice only needs simple text to be displayed, but no code is allowed!
lb: Fier dës Notiz braucht der nëmmen normalen Text anzegin, Coder as net erlaabt!

en: This notification is only informative, maybe the data it links to have been removed.
lb: Dës Norricht as nëmmen informativ, méglecherweis goufen d'Donnéen op déi se verweist geläscht

en: This page helps you specify the default hosts Jappix will connect to. You can leave it as it is and continue if you want to use the official service hosts.
lb: Dës Säit hëlleft Iech fier den Host festzeleeen mat deem Jappix sech wäert standartméisseg verbannen. Dier kënnt och all Astellungen loosen wéi se sin fier deen offiziellen Host ze benotzen.

en: This room (%s) is protected with a password.
lb: Dëse Raum (%s) as mat engem Passwuert geschützt.

en: This tool has been disabled!
lb: Dësen Tool as desaktivéiert gin!

en: This tool will help you installing Jappix, the first full-featured XMPP-based social platform, on your server with ease.
lb: Dësne Tool hëlleft Iech Jappix, déi éischten vollwäerteg XMPP baséierten sozial Plattform, ganz einfach op Äerem Server ze installéieren.

en: Thursday
lb: Donneschdeg

en: Title
lb: Titel

en: To
lb: Un

en: To improve security, sessions are limited in time and when your browser will be closed, you will be logged out.
lb: Fier d'Sëcherheet ze verbesseren sin d'Sëtzungen zäitlech begrenzt. Wann Dier Äeren Browser zoumat gidd der ausgeloggt.

en: To perform this, you must be able to access your server's shell and be logged in as root. Remember this is facultative, Jappix will work without these modules, but some of its features will be unavailable.
lb: Fier daat doten duerchzeféieren musst Dier Iech kënnen als Root Benotzer op dem Server senger Shell aloggen. Daat heiten as fajultativ, Jappix leeft och ouni, e puer Funktiounen wäerten allerdings net verfügbar sin.

en: Top
lb: Uewen

en: Track visits
lb: Visiten protokolléiern

en: Traveling
lb: Op der Rees

en: Tuesday
lb: Dënschdeg

en: Type something you want to share with your friends...
lb: Schréiw eppes, daats de mat dengen Kollegen deelen wëlls...

en: Type the hexadecimal color value you want to use as a background.
lb: Gidd den Hexadezimal-Wäert vun der Faarw an déi der als Hannergrond wëllt benotzen.

en: Type your comment here...
lb: Gëff däin Kommentar hei an...

en: Unattach the file
lb: Datei eraushuelen

en: Unavailable
lb: net ze errechen

en: Unblock
lb: Deblockéieren

en: Uncheck all
lb: Alleguer déselectionnéieren

en: Unclassified
lb: Ongeuerdent

en: Underlined text
lb: Text ënnerstrach

en: Unencrypted
lb: Onverschlësselt

en: Unknown country
lb: Onbekannt Land

en: Unknown name
lb: Onbekannten Numm

en: Update in progress
lb: amgaang ze updaten

en: Update your Jappix node with this tool, or check if a new one is available. Informations about the latest version are also displayed (in english).
lb: Mat dësem Tool kënnt Dier Äeren Jappix Node updaten, oder kucken op en Update verfügbar as. Informatiounen iwwert déi neitsten Versioun gin och ugewisen (op Englesch).

en: Upload
lb: Eroplueden

en: Upload each logo with the recommended maximum pixel size.
lb: Lued all Logo mat däer fiergeschloener Pixel-Gréisst erop.

en: Upload your music (Ogg Vorbis, MP3 or WAV) to be able to listen to it in Jappix!
lb: Lued Äer Musek erop (Ogg Vorbis, MP3 oder WAV) fier se kënnen an Jappix ze lauschteren!

en: Use default background
lb: Den Standart-Hannergrong benotzen

en: Use the built-in BOSH proxy
lb: Deen agebautenen BOSH-Proxy benotzen

en: Use this tool to find your friends on the server you are using right now, or add them later.
lb: Benotz dësen Tool fir deng Kollegen op dem Server ze fannen deens de grad benotzt, oder fir se spéider ze adden.

en: Use your own color
lb: Benotzt Äer egen Faarw

en: Use your own image
lb: Benotzt Äer egen Foto

en: User
lb: Benotzer

en: User currently active
lb: Benotzer momentan aktiv

en: User directory
lb: Benotzer Répertoire

en: User profile
lb: Benotzerprofil

en: User uploads server
lb: Benotzer Upload-Server

en: Username
lb: Benotzernumm

en: Users
lb: Benotzer

en: Using Jappix, an open social platform. I am %s!
lb: Benotzen Jappix, eng oppen sozial Plattform. Ech sin %s!

en: Vertical
lb: Vertikal

en: Video Call
lb: Video Konferenz

en: View profile
lb: Profil ukucken

en: View this logo
lb: Dëse Logo ukucken

en: Visitors
lb: Visiteuren

en: Visits
lb: Visiten

en: Waiting...
lb: Warden...

en: Web agency
lb: Webagentur

en: Website
lb: Internetsäit

en: Wednesday
lb: Mëttwoch

en: Weekly
lb: Wöchentlech

en: Welcome
lb: Moien

en: Welcome to %1s, “%2s”.
lb: Wëllkomm op %1s, "%2s".

en: Welcome to Jappix, your own social cloud!
lb: Wëllkomm op Jappix, denger eegener sozialer Cloud+

en: Welcome to the Jappix installation!
lb: Wëlkomm bei der Installatioun vun Jappix!

en: Welcome!
lb: Moien!

en: What a pity! You have no profile image defined in your identity card!
lb: Waat eng Schan! Du hues nach keen Profilbild!

en: What are you doing?
lb: Waat méchs du grad?

en: What's new?
lb: Waat gëtt et Neits?

en: What's up with you?
lb: Waat leeft bei dier?

en: When Jappix will be installed, just click on the manager link on the home page to access it.
lb: Wann Jappix bis installéiert as, klick op de Manager-Link op der Haaptsäit fier eranzekommen.

en: When you will press the save button, the profile editor will be opened. Happy socializing!
lb: Wanns du op Späicheren drécks geet den Profileditor op. Happy socializing!

en: Where are you?
lb: Wou bas du?

en: Woah this file isn't found, please double check
lb: Ups, dës Datei konnt net fonnt gin, kontrolléiert nach eng Kéier w.e.g.

en: Working
lb: Amgaang ze schaffen

en: XMPP links
lb: XMPP-Linken

en: Yay, let's create your public profile!
lb: Jo, erstellt Äeren öffentlechen Profil.

en: Yearly
lb: Jährlech

en: Yes
lb: Jo

en: Yes, let's do it!
lb: Jo, maach dat!

en: Yesterday
lb: Gëschter

en: You
lb: Du

en: You administrate this room
lb: Du administréiers dëse Raum

en: You are synchronized with your network.
lb: Du bas mat dengem Netzwierk synchroniséiert.

en: You are using a development version of Jappix. Update it through our repository by executing: %s.
lb: Dier benotz eng Entwécklerversioun vun Jappix. Dier kënnt se mat folgendem Kommando iwwert eis Répertoiren updaten: %s.

en: You can add a new background to the list with this tool. Please send a valid image.
lb: Mat dësem Tool kënnt der en neien Hannergrond an d'Lëscht bäifügen. Wielt w.e.g. eng gülteg Bilddatei aus.

en: You can also use your XMPP avatar as a single avatar for every website, blog and forum you use. When you change it on XMPP, the new avatar appears everywhere. What a genius improvement!
lb: Dier kënnt Äeren XMPP-Avatar och als eenzegen Avatar fier all Internetsäit, Blog an Forum benotzen. Wann dier en op XMPP verännert, gëtt dës Verännerung iwwerall duerchgefouert. Waat vir eng Verbesserung!

en: You can check what your users store on your server and remove undesired content with this tool.
lb: Mat dësem tool kënnt dier iwwerpréifen waat Äer Benotzer op Äerem Server späicheren an onerwënschtenen Inhalt läschen.

en: You can customize your notice with embedded HTML, CSS and JavaScript, but you need to code the style.
lb: Dier kënnt Äer Notiz mat HTML, CSS a JavaScript upassen, mee Dier musst de style selwer definéieren

en: You can define more than one administrator for this Jappix node. You can also change a password with this tool.
lb: Dier kënnt och méi wéi een Administrator fir desen Jappix-Knuet definéieren. Dier kënnt och d'Passwuert mat desem Tool änneren.

en: You can install some extra softwares on your server, to extend your Jappix features. Some others might be modified, because of security restrictions which are set by default.
lb: Dier kënnt nach zousätzlech Software op Ären Server installéieren fier d'Funktiounen vun Jappix ze erweideren. Anerer keinnten wéinst standartméissegen Sëcherheetsrestriktiounen geännert gin

en: You can set your own service logo to replace the default one. Take care of the size and the main color of each logo!
lb: Dier kënnt Äeren eegenen Logo definéieren fier den Standart-Logo ze ersetzen. Passt op d'Gréisst an d'Haaptfaarw vun all Logo op!

en: You cannot download a file if you don't provide a key
lb: Dier kënnt keng Datei erofluesen wann Dier kee Schlëssel vierweist

en: You have been logged out of your XMPP account, have a nice day!
lb: Du hues dech aus dengem XMPP Kont ausgeloggt, e schéinen Daag nach!

en: You have been logged out. Goodbye!
lb: Dier gouft ausgeloggt. Äddi!

en: You have been registered, here is your XMPP address:
lb: Du goufs registréiert, hei as deng XMPP Adress:

en: You haven't provided any file to download
lb: Dier hudd nach kee Profilbild eropgelueden

en: You must select elements to remove!
lb: Dier musst en Element fier ze läschen auswielen!

en: You must select one or more users to be removed!
lb: Dier musst een oder méi Benotzer fier ze läschen auswielen!

en: Your XMPP account has been removed, bye!
lb: Däin XMPP Kont gouf geläscht, Äddi!

en: Your browser is out of date!
lb: Däin Browser as net méi aktuell!

en: Your channel
lb: Däin Channel

en: Your design preferences have been saved!
lb: Äer Design-Astellunegn goufen gespäichert!

en: Your form has been sent.
lb: Däin Formular gouf fortgeschéckt.

en: Your friend closed the chat.
lb: Däin Kolleg huet den Chat zougemaach.

en: Your friend is doing something else.
lb: Däin Kolleg mecht grad eppes Aneres.

en: Your friend is paying attention to the conversation.
lb: Däin Kolleg beuecht d'Konversatioun grad.

en: Your friend is writing a message...
lb: Däin Kolleg schréift grad e Message...

en: Your friend seems not to have received your message(s)!
lb: Ären Kolleg schéngt de Message net kritt ze hun!

en: Your friend stopped writing a message.
lb: Däin Kolleg huet grad opgehalen e Message ze schreiwen.

en: Your groupchats
lb: Deng Gruppenchats

en: Your image was added to the list!
lb: Äert Bild as an d'Lëscht bäigesaat gin!

en: Your inbox
lb: Bréifkëscht

en: Your inbox is empty.
lb: Bréifkëscht as eidel.

en: Your logo format must be PNG. Leave a field empty and the logo will not be changed.
lb: Äeren Logo muss am PNG-Format sin. Wann der dëst Feld eidel loosst gëtt en net geännert

en: Your music has been added!
lb: Äer Musek gouf derbäigesaat!

en: Your password has been changed, now you can connect to your account with your new login data.
lb: Däin Passwuert gouf geännert, du kanns dech elo mat dengen neien Zougangsdonnéen aloggen.

en: Your profile
lb: Däin Profil

en: Your profile anywhere on the Web.
lb: Äeren Profil iwwerall um Internet

en: Your service logo has been successfully changed!
lb: De Logo vun Ärem Service as erfollegräich geännert gin!

en: Your storage folders are not writable, please apply the good rights!
lb: Äer Uerdner sin read-only, setzt w.e.g. déi richteg Rechter!

en: Your version is out to date. Update it now to %s by clicking here!
lb: Äer Versioun as net méi aktuell. Dier kënnt se op %s updaten andeems der hei klickt!

en: Your version seems to be up to date, but you can check updates manually by clicking here.
lb: Äer Versioun schéngt aktuell ze sin, mee dier kënnt awer och manuell no Updates sichen andeems der hei klickt.

en: anonymous mode
lb: anonymen Modus

en: changed his/her nickname to %s
lb: huet säin Benotzernumm op %s geännert

en: changed the subject to:
lb: huet de Sujet geännert op:

en: commented an item you follow: “%s”.
lb: huet en Antrag deens du Abonnéiert hues kommentéiert: "%s".

en: could not receive your file: “%s”.
lb: huet deng Datei net kritt: "%s".

en: could not validate your account to create or update your public profile. Check your credentials.
lb: konnt Äeren Kont net validéieren fier en öffentlechen Profil ze updaten oder ze erstellen. Kontrolléiert Äer Zougangsdonnéen

en: default:LTR
lb: Standart:LTR

en: has accepted to receive your file: “%s”.
lb: huet Äer Ufro fier eng Datei ze erhaalen ugeholl: "%s".

en: has been banned
lb: gouf verbannt

en: has been kicked
lb: krut e Fouss hannebäi

en: has received a file exchange request: “%s”.
lb: huet eng Ufro kritt fier d'Datei ze tauschen: "%s".

en: has rejected to receive your file: “%s”.
lb: huet deng Ufro fier eng Datei ze tauschen ofgelehnt: "%s".

en: has removed your public profile after your request. We will miss you!
lb: huet Ären öffentlechen Profil no Äerem Wonsch geläscht. Mier wäerten Iech vermëssen!

en: has saved your new public profile settings. They will be applied in a few moments.
lb: huet Äer nei Profil-Astellungen gespäichert. Se wäerten an engem klengen Moment applizéiert gin.

en: is now
lb: as elo

en: joined the chat room
lb: as dem Chat-Raum bäigetrueden

en: left the chat room
lb: huet den Chat-Raum verlooss

en: liked your post: “%s”.
lb: huet däin post geliked: "%s".

en: login page
lb: Login Säit

en: no reason
lb: kee Grond

en: no status
lb: kee Status

en: no subject defined for this room.
lb: Fier dësen Raum gouf keen Sujet festgeluet.

en: our terms of use
lb: eis Benotzerbedingungen

en: published on your wall: “%s”.
lb: huet eppes op denger Wall publizéiert: "%s".

en: quoted you somewhere: “%s”.
lb: huet dech zitéiert: “%s”.

en: tagged you in a photo (%s).
lb: huet dech op enger Foto getagged (%s).

en: tagged you in a video (%s).
lb: huet dech an engem Video getagged (%s).

en: unknown
lb: onbekannt

en: validated your account. Your public profile will be available in a few moments.
lb: huet Äeren Kont validéiert. Äeren öffentlechen Profil as an engem klengen Moment prett.

en: would like to add you as a friend.
lb: géif dech gäer als Kolleg adden.

en: would like to get authorization.
lb: freet no Erlabnis.

en: would like to send you a file: “%s”.
lb: géif dier gäer eng Datei schécken: "%s".

en: would like you to join this chatroom:
lb: géif gäer dësem chat-Raum bäitrieden:
