LimeSurvey 2.x - en to hy translation catalogue (1021 entries)

en: %s cannot be left empty
hy: %s չի կարող դատարկ լինել

en: %s min. %s sec.
hy: %s րոպե %s վրկ:

en: (Reason: Admin email address empty)
hy: Պատճառը՝ ադմինիստրատորի էլ.փոստի հասցեն լրացված չէ:

en: 1st quartile (Q1)
hy: 1-ին քառամսյակ

en: 2nd quartile (Median)
hy: 2-րդ քառամսյակ

en: 3rd quartile (Q3)
hy: 3-րդ քառամսյակ

en: <No default value>
hy: <Չկա լռակյաց արժեք>

en: A Note On Privacy
hy: Գաղտնիության ծանուցում

en: Absolute value
hy: Բացարձակ արժեք

en: Access denied!
hy: Մուտքն արգելված է.

en: Action
hy: Գործողություն

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Activate Survey
hy: Ակտիվացնել Հարցումը

en: Activate this Survey
hy: Ակտիվացնել այս Հարցումը

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Active surveys
hy: Ակտիվ հարցումներ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add a language:
hy: Ավելացնել լեզու

en: Add a new question
hy: Ավելացնել նոր հարց

en: Add and edit conditions
hy: Ավելացնել և խմբագրել պայմանները

en: Add answer
hy: Ավելացնել պատասխան

en: Add attribute
hy: Ավելացնել հատկանիշը

en: Add condition
hy: Ավելացնել պայման

en: Add fields
hy: Ավելացնել դաշտեր

en: Add file
hy: Ֆայլ ավելացնել

en: Add group
hy: Խումբ ավելացնել

en: Add language
hy: Ավելացնել լեզուն

en: Add new user group
hy: Ավելացնել նոր օգտագործողի խումբ

en: Add participant
hy: Ավելացնել մասնակիցներին

en: Add participant to survey
hy: Ավելացնել մասնակիցներին հարցմանը

en: Add participants to a survey
hy: Ավելացնել մասնակիցներին

en: Add question group
hy: Ավելացնել հարցի խումբը

en: Add scenario
hy: Ավելացնել սցենարը

en: Add search condition
hy: Ավելացնել որոնման պայմանը

en: Add survey
hy: Ավելացնել հարցում

en: Add user
hy: Ավելացնել օգտագործողին

en: Add user group
hy: Ավելացնել օգտագործողների խումբը

en: Add user:
hy: Ավելացնել օգտագործողին.

en: Add value
hy: Ավելացնել արժեք

en: Additional Languages
hy: Լրացուցիչ լեզուներ

en: Additional languages:
hy: Լրացուցիչ լեզուներ

en: Admin email:
hy: Ադմինիստրատորի էլ. փոստի հասցեն.

en: Admin login name
hy: Ադմինիստրատորի մուտքաբառը

en: Admin login password
hy: Ադմինիստրատորի գաղտնաբառը

en: Administration
hy: Կառավարում

en: Administration template:
hy: Ադմինիստրատիվ ձևաչափը

en: Administrator email
hy: Ադմինիստրատորի էլ. փոստի հասցեն

en: Administrator name
hy: Ադմինիստրատորի անունը

en: Administrator name:
hy: Ադմինիստրատորի անունը

en: Administrator:
hy: Ադմինիստրատոր.

en: All
hy: Բոլորը

en: All conditions meet consistency standards.
hy: Բոլոր պայմանները համապատասխանում են հետևողականության չափանիշներին:

en: All in one
hy: Բոլորը մեկում

en: All responses
hy: Բոլոր պատասխանները

en: All your answers must be different.
hy: Պատասխանները պետք է տարբերվեն:

en: Allow only numerical input
hy: Թույլատրել միայն թվային արժեքներ

en: Allowed file types
hy: Թույլատրված ֆայլերի տիպերը

en: Always
hy: Միշտ

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
hy: Էլ. նամակ այս հարցաթերթիկին մուտք լինելու մանրամասներով ուղարկվել է Ձեզ: Խնդրում ենք հետևել այնտեղ նշված հղմանը:

en: An email with your login data was sent to you.
hy: Էլ. նամակը Ձեր մուտքային տվյալներով ուղարկված է էլ. փոստով Ձեր հասցեին

en: Answer
hy: Պատասխան

en: Answer codes
hy: Պատասխանի ծածկագիրը

en: Answer from previous questions
hy: Պատասխան նախորդ հարցերից

en: Answer must be %s
hy: Պատասխանը պետք է լինի %s

en: Answer must be between %s and %s
hy: Պատասխանը պետք է լինի %s և %s միջև

en: Answer option
hy: Պատասխանի պայման

en: Answer options
hy: Պատասխանի հնարավորություններ

en: Answer was
hy: Պատասխանն է՝

en: Answer:
hy: Պատասխան

en: Answers
hy: Պատասխանները

en: Answers cleared
hy: Պատասխանները մաքրված են

en: Any
hy: Ցանկացած

en: Apr
hy: Ապր

en: April
hy: Ապրիլ

en: Are you sure you want to clear all your responses?
hy: Դուք համոզված եք, որ ցանկանում եք ջնջել ձեր բոլոր պատասխանները:

en: Are you sure you want to delete this condition?
hy: Համոզված եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս պայմանը:

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Assessment details
hy: Գնահատման արդյունքների տվյալները

en: Assessment group score
hy: Խմբի գնահատման հաշիվը

en: Assessment heading
hy: Գնահատման արդյունքների վերնագիրը

en: Assessment rules
hy: Գնահատման կանոնները

en: Assessment:
hy: Գնահատում

en: Assessments
hy: Հարցման արդյունքները

en: Attribute %s (%s)
hy: %s (%s) հատկանիշը

en: Attribute %s was deleted.
hy: %s հատկանիշը ջնջվել է:

en: Attribute ID
hy: Հատկանիշի ՆՀ

en: Attribute management
hy: Հատկանիշների կառավարումը

en: Attribute name
hy: Հատկանիշի անունը

en: Attribute name:
hy: Հատկանիշի անունը

en: Attribute settings
hy: Հատկանիշի կարգաբերումը

en: Attribute type
hy: Հատկանիշի տիպը

en: Attribute type:
hy: Հատկանիշի տիպը.

en: Attribute value
hy: Հատկանիշի արժեքը

en: Attribute visible:
hy: Հատկանիշի տեսանելի է.

en: Aug
hy: Օգոստոս

en: August
hy: Օգոստոս

en: Authentication method
hy: Նույնականացման մեթոդը

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Available languages:
hy: Մատչելի լեզուներ

en: Average
hy: Միջին

en: Back
hy: Վերադարձ

en: Back to global settings
hy: Վերադառնալ գլոբալ կարգաբերումներին

en: Back to main menu
hy: Վերադառնալ հիմնական մենյու

en: Base language
hy: Հիմնական լեզու

en: Base language:
hy: Հիմնական լեզուն

en: Basic admin notification
hy: Հիմնական ադմինիստրատորի ծանուցումը

en: Basic admin notification email body:
hy: Գլխավոր ադմինիստրատորի ծանուցման նամակի ձևաչափ

en: Basic admin notification subject:
hy: Գլխավոր ադմինիստրատորի ծանուցման թեմա

en: Basic notification attachments:
hy: Հիմնական ծանուցման հավելվածները

en: Begins with
hy: Սկսվում է

en: Blacklist control
hy: Սև ցուցակի վերահսկում

en: Blacklist settings
hy: Սև ցուցակի կարգաբերումները

en: Blacklisted
hy: Սև ցուցակում

en: Both rows and columns
hy: Տողեր և սյուներ

en: By group
hy: Ըստ խմբի

en: By question group
hy: Ըստ հարցի խմբի

en: Calculation
hy: Հաշվարկում

en: Cancel
hy: Հրաժարվել

en: Cancel editing
hy: Հրաժարվել խմբագրումից

en: Change the language
hy: Փոխել լեզուն

en: Check again
hy: Կրկին ստուգել

en: Check all
hy: Ստուգել բոլորը

en: Check any that apply
hy: Նշել պատասխանների դիմաց

en: Check data
hy: Ստուգել տվյալները

en: Check database again?
hy: Կրկին ստուգել տվյալների բազան:

en: Check now
hy: Ստուգել

en: Check survey logic for current question
hy: Ստուգել հարցման տրամաբանությունը ընթացիկ հարցի համար

en: Check survey logic for current question group
hy: Ստուգել հարցման տրամաբանությունը ընթացիկ հարցի խմբի համար

en: Checked
hy: Ստուգված

en: Choose another language
hy: Ընտրել այլ լեզու

en: Choose columns
hy: Ընտրել սյուները

en: Choose one of the following answers
hy: Ընտրեք մեկը հետևյալ պատասխաններից

en: Choose the file to upload:
hy: Ընտրեք վերբեռնման ֆայլը

en: Choose when user can add a comment
hy: Ընտրեք, եթե օգտագործողը կարող է ավելացնել մեկնաբանություն

en: Choose your language
hy: Ընտրեք լեզուն

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear Responses
hy: Մաքրել պատասխանները

en: Click here to continue
hy: Շարունակել

en: Click here to log in.
hy: Մուտք գործել

en: Click here to start the survey.
hy: Սեղմել և սկսել հարցումը:

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
hy: Սեղմեք "Ներկայացնել" ավարտելով գործընթացը և պահպանելով բոլոր պատասխանները:

en: Close
hy: Փակել

en: Close Window
hy: Փակել

en: Close editor
hy: Փակել խմբագիրը

en: Close this group
hy: Փակել այս խումբը

en: Close this question
hy: Փակել այս հարցը

en: Close this survey
hy: Փակել այս հարցաթերթիկը

en: Close this window
hy: Փակել այս պատուհանը

en: Closed
hy: Փակել

en: Code
hy: Կոդ

en: Code:
hy: Կոդ.

en: Columns
hy: Սյուներ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment only when
hy: Մեկնաբանել միայն երբ

en: Comment only when you choose an answer.
hy: Մեկնաբանեք միայն այն դեպքում, եթե Դուք ընտրել եք պատասխանը:

en: Comment only when you don't choose an answer.
hy: Մեկնաբանեք միայն այն դեպքում, եթե Դուք չեք ընտրել պատասխանը:

en: Comment your answers.
hy: Ձեր պատասխանների մեկնաբանությունը

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Compatible
hy: Համատեղելի

en: Completed
hy: Ավարտված է

en: Completed responses only
hy: Միայն ավարտված պատասխանները

en: Condition
hy: Պայմանը

en: Conditions
hy: Պայմաններ

en: Conditions designer
hy: Պայմանները դիզայներ

en: Configure
hy: Կարգավորել

en: Confirm Password:
hy: Հաստատել գաղտնաբառը

en: Confirm your admin password
hy: Հաստատեք ադմինիստրատորի գաղտնաբառը

en: Confirmation
hy: Հաստատում

en: Confirmation email
hy: Հաստատում

en: Confirmation email body:
hy: Հաստատման նամակի ձևաչափ

en: Confirmation email subject
hy: Հաստատման էլ.նամակի վերնագիրը

en: Confirmation email subject:
hy: Հաստատման էլ. նամակի թեման.

en: Confirmation of your participation in our survey
hy: Այս հարցմանը Ձեր մասնակցության հաստատումը

en: Constant
hy: Հաստատուն

en: Constant value
hy: Հաստատուն արժեք

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Continue?
hy: Շարունակել

en: Copy Current Question
hy: Պատճենել ընթացիկ հարցը

en: Copy Template
hy: Պատճանել ձևաչափը

en: Copy conditions
hy: Պատճենավորել պայմանները

en: Copy question
hy: Պատճենել հարցը

en: Copy survey
hy: Պատճենել հարցումը

en: Copy template
hy: Պատճենել ձևաչափը

en: Could not insert answer
hy: Հնարավոր չէ տեղադրել պատասխանը

en: Could not insert question
hy: Հնարավոր չէ տեղադրել հարց

en: Couldn't delete
hy: Չի կարող ջնջվել

en: Count
hy: Հաշվել

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Create new participant
hy: Ստեղծել նոր մասնակից

en: Create new template
hy: Ստեղծել նոր ձևաչափ

en: Create, import, or copy a survey
hy: Ստեղծել. ներմուծել կամ պատճենել հարցումը

en: Create/edit user groups
hy: Ստեղծել/խմբագրել օգտագործողների խմբերը

en: Created by
hy: Ստեղծված է

en: Currently we detect and handle the following changes:
hy: Ներկայումս մենք հայտնաբերել և կարգավորել ենք հետևյալ փոփոխությունները.

en: Data selection:
hy: Տվյալների ընտրություն.

en: Database
hy: Տվյալների բազա

en: Database creation
hy: Տվյալների բազայի ստեղծում

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անունը

en: Database type
hy: Տվյալների բազայի տիպը

en: Date last action
hy: Վերջին գործողության ամսաթիվը

en: Date picker
hy: Ամսաթվի ընտրություն

en: Date submitted
hy: Ներկայացման ամսաթիվը

en: Date/Time
hy: Ամսաթիվ/ժամ

en: Day
hy: Օր

en: Deactivate
hy: Ապաակտիվացնել

en: Deactivate Survey
hy: Ապաակտիվացնել հարցումը

en: Deactivate survey
hy: Ապաակտիվացնել հարցումը

en: Dec
hy: Դեկտեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: Default
hy: Լռակյաց

en: Default attribute name:
hy: Հատկանիշի անունը լռակյաց

en: Default site language:
hy: Կայքի լեզուն

en: Default template:
hy: Ձևաչափը լռակյաց.

en: Default value:
hy: Լռակյաց արժեք

en: Default:
hy: Լռակյաց

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete User
hy: Ջնջել օգտագործողին

en: Delete all conditions
hy: Ջնջել բոլոր պայմանները

en: Delete attribute
hy: Ջնջել հատկանիշը

en: Delete current question
hy: Ջնջել ընթացիկ հարցը

en: Delete current question group
hy: Ջնջել ընթացիկ հարցի խումբը

en: Delete current user group
hy: Ջնջել ընթացիկ օգտագործողի խումբը

en: Delete selected participants
hy: Հեռացնել ընտրված մասնակիցներին

en: Delete selected survey(s)
hy: Ջնջել ընտրված հարցում(ներ)ը

en: Delete survey
hy: Ջնջել հարցումը

en: Delete this answer option
hy: Ջնջել այս պատասխանի պայմանը

en: Delete this attribute:
hy: Ջնջել տվյալ հատկանիշը

en: Delete this condition
hy: Ջնջել այս պայմանը

en: Delete this response
hy: Ջնջել այս պատասխանը

en: Delete this user
hy: Ջնջել այս օգտագործողին

en: Delete this user from group
hy: Ջնջել այս գտագործողին խմբից

en: Delete user
hy: Ջնջել օգտագործողին

en: Delete value
hy: Հեռացնել արժեքները

en: Deleting User
hy: Ջնջել օգտագործողին

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description of the survey
hy: Հարցման նկարագրությունը

en: Description:
hy: Նկարագրություն

en: Description:
hy: Նկարագրություն.

en: Detailed admin notification
hy: Ադմինիստրատորի ծանուցումը

en: Detailed admin notification subject:
hy: Ադմինիստրատորի ծանուցման թեման.

en: Did Not Save
hy: Չի պահպանվել

en: Disable chart
hy: Անջատել գրաֆիկը

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Display participants
hy: Ցուցադրել մասնակիցներին

en: Do survey
hy: Անցնել հարցմանը

en: Do you really want to delete this response?
hy: Դուք համոզված եք, որ ուզում եք ջնջել պատասխանը:

en: Does not contain
hy: Չի պարունակում

en: Download
hy: Բեռնել

en: ERROR MESSAGE
hy: Սխալի հաղորդագրություն

en: Each answers are a number.
hy: Յուրաքանչյուր պատասխանը թիվ է:

en: Each answers are number.
hy: Յուրաքանչյուր պատասխանը թիվ է:

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit Current Question
hy: Խմբագրել ընթացիկ հարցը

en: Edit Group
hy: Խմբագրել խումբը

en: Edit answer options
hy: Խմբագրել պատասխանի պայմանները

en: Edit attribute
hy: Խմբագրել հատկանիշը

en: Edit attribute value
hy: Խմբագրել հատկանիշի արժեքը

en: Edit condition
hy: Խմբագրել պայմանը

en: Edit current question group
hy: Խմբագրել ընթացիկ հարցի խումբը

en: Edit current user group
hy: Խմբագրել ընթացիկ օգտագործողի խումբը

en: Edit email templates
hy: Խմբագրել էլ. նամակների ձևաչափերը

en: Edit permissions
hy: Խմբագրել թույլտվությունները

en: Edit question
hy: Խմբագրել հարցը

en: Edit survey permissions
hy: Խմբագրել հարցման թույլտվությունները

en: Edit survey settings
hy: Խմբագրել հարցման կարգաբերումները

en: Edit survey text elements
hy: Խմբագրել հարցման տեկստի տարրերը

en: Edit text elements
hy: Խմբագրել տեկստի տարրերը

en: Edit this condition
hy: Խմբագրել այս պայմանը:

en: Edit this response
hy: Խմբագրել այս պատասխանը

en: Edit this user
hy: Խմբագրել այս օգտագործողին

en: Edit value
hy: Խմբագրել արժեքները

en: Editing
hy: Խմբագրում

en: Editing %s
hy: %s խմբագրում

en: Editing user
hy: Խմբագրել օգտագործողին

en: Email
hy: Էլ. փոստի հասցե

en: Email address
hy: Էլ. փոստի հասցե

en: Email address is not valid.
hy: Էլ. փոստի հսցեն վավեր չէ:

en: Email address of the survey administrator
hy: Հարցման ադմինիստրատորի էլ.փոստը

en: Email method:
hy: Էլ. փոստի մեթոդը

en: Email settings
hy: Էլ.փոստի կարգաբերումներ

en: Email templates
hy: Էլ. նամակի ձևաչափեր

en: Email:
hy: Էլ. փոստ.

en: Email: %s
hy: Էլ. փոստի հասցե %s

en: Enable chart
hy: Միացնել գրաֆիկը

en: End URL:
hy: Կայքի URL.

en: End message:
hy: Վերջնական հաղորդագրություն

en: English
hy: Անգլերեն

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
hy: Մուտքագրեք անունը և գաղտնաբառը և ստորև սեղմեք "Պահպանել"

en: Enter your answers:
hy: Մուտքագերք Ձեր պատասխանները

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
hy: Մուտքագրեք ստորև Ձեր տվյալները, և հարցման մասնակցության հղումը պարունակող նամակը կուղարկվի անմիջապես:

en: Equation
hy: Հավասարում

en: Error
hy: Սխալ

en: Error:
hy: Սխալ.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
hy: Սխալ. չկան պատասխանի տարբերակներ այս հարցի համար և/կամ դրանք գոյություն չունեն այս լեզվով:

en: Error: There are no answers defined for this question.
hy: Սխալ. այս հարցը չունի պատասխաններ:

en: Error: This question has no answers.
hy: Սխալ. այս հարցը չունի պատասխաններ:

en: Every 2 weeks
hy: Ամեն 2 շաբաթ

en: Every day
hy: Ամեն օր

en: Every month
hy: Ամեն ամիս

en: Every week
hy: Ամեն շաբաթ

en: Execute this survey
hy: Անցնել հարցմանը

en: Exit and clear survey
hy: Ելք: Ջնջել հարցաթերթիկը

en: Expired
hy: Ժամկետանց

en: Export
hy: Արտահանել

en: Export data
hy: Տվյալների արտահանում

en: Export results
hy: Արտածել պատասխանները

en: Export survey
hy: Արտահանել հարցումը

en: Export survey results
hy: Արտահանել հարցման արդյունքները

en: Export template
hy: Արտահանել ձևաչափը

en: Export this question
hy: Արտահանել այս հարցը

en: Export this question group
hy: Արտահանել այս հարցի խումբը

en: Export...
hy: Արտահանել

en: Expression manager
hy: Արտահայտության կառավարիչ

en: Failed to add user
hy: Չհաջողվեց ավելացնել օգտագործողին

en: Failed to insert default value
hy: Չհաջողվեց ընտրել լռակյաց արժեքը

en: Failed to insert group
hy: Չհաջողվեց ընտրել խումբը

en: Failed to insert question attribute
hy: Չհաջողվեց ընտրել հարցի հատկանիշը

en: Failed to insert survey language
hy: Չհաջողվեց ընտրել հարցման լեզուն

en: Feb
hy: Փետ

en: February
hy: Փետրվար

en: Female
hy: Իգական

en: Field description
hy: Դաշտի նկարագրություն

en: File
hy: Ֆայլ

en: File %s
hy: %s ֆայլը

en: File extension
hy: Ֆայլի ընդլայնացումը

en: File name
hy: Ֆայլի անվանումը

en: File size
hy: Ֆայլի չափը

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Filter by
hy: Զտել ըստ

en: Filter surveys
hy: Զտել հարցումները

en: Filter...
hy: Զտել

en: Find
hy: Գտնել

en: First choice
hy: Առաջին ընտրություն

en: First name
hy: Անուն

en: First name from token
hy: Անունը նշանակումից

en: Folder
hy: Թղթապանակը

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
hy: Հետևյալ հարցւմները դեռ ակտիվ չեն, բայց դուք կարող եք գրանցվել դրանց համար:

en: For further information please contact %s
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվության համար խնդրում ենք կապնվել %s

en: Forgot your password?
hy: Մոռացել ե՞ք գաղտնաբառը:

en: Format
hy: Ձևաչափ

en: Format: %s
hy: %s ձևաչափ

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: From
hy: Ումից.

en: Full answers
hy: Բոլոր պատասխանները

en: Full name
hy: Լրիվ անունը

en: Full names
hy: Լրիվ անունները

en: Full search
hy: Լայն որոնում

en: Gender
hy: Սեռը

en: General
hy: Գլխավոր

en: General settings
hy: Հիմնական կարգաբերումներ

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Getting questions and answers ...
hy: Ստանալ հարցերը և պատասխանները

en: Global participant settings
hy: Գլոբալ մասնաիցների կարգաբերումներ

en: Global settings
hy: Գլոբալ կարգաբերումներ

en: Global settings were saved.
hy: Գլոբալ կարգաբերումները պահպանված են:

en: Go back
hy: Հետ վերադարձ

en: Go to question
hy: Անցնել հարցին

en: Go to question group
hy: Անցնել հարցի խմբին

en: Go to survey
hy: Անցնել հարցմանը

en: Go to this group
hy: Անցնել այս խմբին

en: Go to this question
hy: Անցնել այս հարցին

en: Greater than:
hy: Ավելի մեծ է քան

en: Greek
hy: Հունարեն

en: Group
hy: Խումբ

en: Group by Group
hy: Խումբ առ խումբ

en: Group description
hy: Խմբի նկարագրություն

en: Group members
hy: Խմբի անդամներ

en: Group not found.
hy: Խումբը չի գտնվել:

en: HTML editor
hy: HTML փմբագիր

en: Heading
hy: Վերնագիր

en: Headings
hy: Վերնագրերը

en: Hello %s,
hy: Բարև Ձեզ %s,

en: Help
hy: Օգնություն

en: Help about this question
hy: Օգնություն այս հարցին

en: Help:
hy: Օգնություն.

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Hide both
hy: Երկուսն էլ թաքցնել

en: Hour
hy: Ժամ

en: I accept
hy: Ես ընդունում եմ

en: ID
hy: ՆՀ

en: ID:
hy: ՆՀ

en: IP address
hy: IP հասցե

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
hy: Եթե ընտրել եք '%s', ապա նկարագրեք այն

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
hy: Ձեր էլ.փոստի հասցեի առկայության դեպքում, տեղեկություններն ուղարկված կլինեն:

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
hy: Եթե Դուք ունեք այս նամակին վերաբերյալ որևէ հարցեր, խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին %s: Շնորհակալություն:

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
hy: Եթե Դուք ստացել եք հրավերը, ապա նշումը կատարեք ստորյալ բաժնում և սեղմեք <Շարունակել>

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
hy: Եթե Դուք հեռացնեք այս հատկանիշը, Դուք կկորցնեք ամբողջ տեղեկատվությունը:

en: Images
hy: Նկարներ

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Import again
hy: Կրկին ներմուծել

en: Import question group
hy: Ներմուծել հարցի խումբը

en: Import responses
hy: Ներմուծել պատասխանները

en: Import survey
hy: Ներմուծել հարցումը

en: Important instructions
hy: Կարևոր հրահանգները

en: Inactive
hy: Ոչ ակտիվ

en: Incomplete responses
hy: Չավարտված պատասխաններ

en: Incomplete responses only
hy: Միայն անավարտ պատասխանները

en: Incorrect username and/or password!
hy: Սխալ մուտքաբառ և/կամ գաղտնաբառ

en: Information
hy: Տեղեկատվություն

en: Invalid survey ID
hy: Սխալ հարցման ՆՀ

en: Invitation
hy: Հրավեր

en: Invitation attachments:
hy: Հրավերի հավելվածները

en: Invitation email
hy: Հրավեր

en: Invitation email body:
hy: Հրավեր նամակի ձևաչափ

en: Invitation email subject
hy: Հրավեր նամակի թեման

en: Invitation email subject:
hy: Հրավեր նամակի վերնագիրը.

en: Invitation email:
hy: Հրավեր նամակ

en: Invitation sent date
hy: Ուղարկված հրավերի ամսաթիվը

en: Invitation sent to:
hy: Հրավերը ուղարկված է

en: Iterate survey
hy: Կրկնել հարցումը

en: Jan
hy: Հուն

en: January
hy: Հունվար

en: Jul
hy: Հուլիս

en: July
hy: Հուլիս

en: Jun
hy: Հունիս

en: June
hy: Հունիս

en: Language
hy: Լեզու

en: Language code
hy: Լեզվի կոդը

en: Languages
hy: Լեզուները

en: Languages:
hy: Լեզուներ.

en: Last name
hy: Ազգանուն

en: Last name from token
hy: Ազգանունը նշանակումից

en: Last page
hy: Վերջին էջ

en: Last reminder sent date
hy: Վերջին հիշեցման ուղղարկման ամսաթիվը

en: Limit
hy: Սահմանափակում

en: Limit:
hy: Սահմանափակում.

en: List
hy: Ցանկ

en: Load a previously saved survey
hy: Բեռնել նախկինում պահպանված հարցումը

en: Load now
hy: Բեռնել

en: Load unfinished survey
hy: Բեռնել անավարտ հարցումը

en: Location
hy: Տեղակայում

en: Logged in
hy: Մուտք եք գործել

en: Logged in as:
hy: Դուք մուտք եք գորխել որպես

en: Logic
hy: Տրամաբանություն

en: Login
hy: Մուտք

en: Logout
hy: Ելք

en: Logout successful.
hy: Ելքը հաջող կատարված է:

en: Look at survey logic files
hy: Դիտել հարցման տրամաբանության ֆայլերը

en: Make a comment on your choice here:
hy: Մեկնաբանեք Ձեր ընտրությունը այստեղ

en: Male
hy: Տղամարդ

en: Manage survey administrators
hy: Կառավարել հարցման ադմինիստրատորներին

en: Mandatory Question
hy: Այս հարցի պատասխանը պարտադիր է:

en: Mar
hy: Մարտ

en: March
hy: Մարտ

en: Max number of files
hy: Ֆայլերի առավելագույն թիվը

en: Maximum
hy: Առավելագույնը

en: Maximum value
hy: Առավելագույն արժեքը

en: May
hy: Մայիս

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Message:
hy: Հաղորդագրություն.

en: Min number of files
hy: Ֆայլերի նվազագույն թիվը

en: Minimum
hy: Նվազագույնը

en: Minimum answers
hy: Նվազագույն պատասխանները

en: Minimum value
hy: Նվազագույն արժեքը

en: Minute
hy: Րոպե

en: Mongolian
hy: Մոնղոլական

en: Month
hy: Ամիս

en: Multiple choice
hy: Բազմակի ընտրություն

en: Multiple choice questions
hy: Բազմակի ընտրությամբ հարցեր

en: Name
hy: Անուն

en: Name [ID]
hy: Անուն (ID)

en: Name of the survey
hy: Հարցման անվանումը

en: Name of the survey administrator
hy: Հարցման ադմինիստրատորի անունը

en: Name:
hy: Անուն.

en: Never
hy: Երբեք

en: New answer option
hy: Նոր պատասխանի պայմանը

en: New password: %s
hy: Նոր գաղտնաբառը. %s

en: New subquestion
hy: Նոր ենթահարցը

en: New survey title:
hy: Նոր հարցման վերնագիրը

en: NewTemplate
hy: Նոր ձևաչափ

en: Next
hy: Շարունակել

en: Next choice
hy: Հաջորդ ընտրությունը

en: Next question
hy: Հաջորդ հարցը

en: Next question group
hy: Հաջորդ հարցի խումբ

en: No
hy: Ոչ

en: No answer
hy: Պատասխան չկա

en: No attributes to view
hy: Դուք չեք կարող դիտել հատկանիշները

en: No next question
hy: Հաջորդ հարց չկա

en: No of surveys
hy: Ոչ մեկը

en: No old responses found.
hy: Հին պատասխանները չեն գտնվել:

en: No participants to view
hy: Մասնակիցներ չկան

en: No previous question
hy: Նախորդ հարց չկա

en: No questions selected
hy: Հարցերը ընտրված չեն

en: No surveys available.
hy: Չկան մատչելի հարցումներ:

en: No, thanks.
hy: Ոչ, շնորհակալություն:

en: Nominal
hy: Նոմինալ

en: None
hy: Ոչ մեկը

en: None selected
hy: Ոչ մեկը ընտրված չի

en: Not Selected
hy: Չի ընտրվել

en: Not equal
hy: Համարժեք չեն

en: Not found
hy: Չի գտնվել

en: Note
hy: Նշում

en: Nov
hy: Նոյեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: Number of questions/groups
hy: Հարցերի/խմբերի քանակը

en: Numbers
hy: Թվեր

en: Numbers only
hy: Միայն թվեր

en: OK
hy: Այո

en: Oct
hy: Հոկտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: Ok
hy: Այո

en: One
hy: Մեկ

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
hy: Դուք չեք պատասխանել մեկ կամ մի քանի պարտադիր հարցերին: Դուք չեք կարող շարունակել քանի դեռ չեք նշել դրանց պատասխաները:

en: Open
hy: Բացել

en: Open-access mode
hy: Բաց մուտքի եղանակ

en: Optional
hy: Կամավոր

en: Optional Question
hy: Այս հարցի պատասխանն ըստ ցանկության է:

en: Optional settings
hy: Լրացուցիչ կարգաբերումներ

en: Options
hy: Պայմաններ

en: Ordinal
hy: Հերթական

en: Other
hy: Այլ

en: Other answer
hy: Այլ պատասխան

en: Other:
hy: Այլ.

en: Page {0} of {1}
hy: Էջ {0}  {1} -ից

en: Parameter
hy: Պարամետր

en: Participant ID
hy: Մասնակցի ՆՀ

en: Participant table is empty.
hy: Մասնակիցների աղյուսակը դատարկ է:

en: Participant's survey information
hy: Հարցման մասնակիցների տեղեկատվությունը

en: Participants
hy: Մասնակիցներ

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ

en: Passwords do not match!
hy: Գաղտնաբառը չի համապատասխանում

en: Passwords don't match.
hy: Գաղտնաբառը չի համապատասխանում

en: Permission
hy: Թույլտվություն

en: Permission to activate/deactivate a survey
hy: Թուլտվություն ակտիվացնելու/ապաակտիվացնելու հարցումը

en: Permission to create, view, update and delete user groups
hy: Թույլտվություն ստեղծելու, դիտելու, նորացնելու և հեռացնելու օգտագործողների խմբերը

en: Permission to create, view, update and delete users
hy: Թույլտվություն ստեղծելու, դիտելու, նորացնելու և հեռացնելու օգտագործողներին

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
hy: Թույլտվություն ստեղծելու, դիտելու, նորացնելու, հեռացնելու, ներմուծելու և արտահանելու ձևաչափերը

en: Permission to delete a survey
hy: Թույլտվություն ջնջել հարցումը

en: Permission to modify survey security settings
hy: Թուլտվություն փոփոխելու հարցման անվտանգության կարգաբերումները

en: Permission to view statistics
hy: Վիճակագրությունը դիտելու թույլտվություն

en: Permission to view/update the survey locale settings
hy: Թուլտվություն դիտելու/նորացնելու տեղակայնացման կարգաբերումները

en: Permissions were successfully updated.
hy: Թույլտվությունները հաջողությամբ թարմացվել են

en: Please <a href="%s">log in</a>.
hy: Խնդրում ենք <a href="%s">մուտք եղեք </a>.

en: Please be patient...
hy: Խնդրում ենք սպասել

en: Please check at least one item.
hy: Խնդրում ենք նշել հարցերի պատասխանների առնվազն մեկ բաժին

en: Please check your settings
hy: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր կարգաբերումները

en: Please choose
hy: Խնդրում ենք ընտրել

en: Please choose...
hy: Խնդրում ենք ընտրել …

en: Please complete all parts
hy: Խնդրում ենք լրացնել բոլոր բաժինները

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
hy: Խնդրում ենք հաստատել հարցմում մուտք գործելու իրավունքը, պատասխանելով  անվտանգության հարցին, և սեղմեք շարունակել:

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
hy: Խնդրում ենք դիմել %sին ( %s ) հետագա աջակցության համար:

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
hy: Խնդրում ենք դիմել կայքի Ադմինիստրատորին Ձեր գաղտնաբառի համար:

en: Please enter a date:
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել տվյալները.

en: Please enter your comment here
hy: Խնդրում ենք մուտքագրեք ձեր մեկնաբանությունները այստեղ

en: Please fill in %s answers
hy: Խնդրում ենք լրացնել %s պատասխանները

en: Please fill in at least %s answers
hy: Խնդրում ենք լրացնել առնվազն %s պատասխան

en: Please fill in at least one answer
hy: Խնդրում ենք լրացնել առնվազն մեկ պատասխան

en: Please fill in at most %s answers
hy: Խնդրում ենք լրացնել առավելագույնը %s պատասխան

en: Please fill in at most one answer
hy: Խնդրում ենք լրացնել առնվազն մեկ պատասխան

en: Please log in first.
hy: Խնդրում ենք մուտք լինել:

en: Please select %s answers
hy: Խնդրում ենք ընտրել %s պատասխան

en: Please select a condition
hy: Ծնդրում ենք ընտրել դպայմանը

en: Please select a condition.
hy: Խնդրում ենք ընտրել պայման.

en: Please select a field
hy: Ծնդրում ենք ընտրել դաշտը

en: Please select a field.
hy: Խնդրում ենք ընտրել դաշտ

en: Please select a language:
hy: Ընտրել լեզուն

en: Please select a user first
hy: Խնդրում ենք ընտրել սկզբում օգտագործողներին

en: Please select a user group first
hy: Խնդրում ենք ընտրել սկզբում օգտագործողների խումբը

en: Please select at least %s answers
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն %s պատասխան

en: Please select at least one answer
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ պատասխան

en: Please select at least one participant
hy: Ծնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ մասնակից

en: Please select at least one participant.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ մասնակից.

en: Please select at most %s answers
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն %s պատասխաններ

en: Please select at most one answer
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ պատասխան

en: Please select between %s and %s answers
hy: Խնդրում ենք ընտրել %s կամ %s պատասխան

en: Please submit by %s
hy: Խնդրում ենք ներկայցնել մինչև %s

en: Please try again.
hy: Խնդրում ենք կրկին փորձել:

en: Please wait ...
hy: Խնդրում ենք սպասել:

en: Please write your answer here:
hy: Խնդրում ենք, գրել Ձեր պատասխանը այստեղ.

en: Please write your answer(s) here:
hy: Խնդրում ենք, գրել Ձեր պատասխան(ներ)ը այստեղ.

en: Plugin
hy: Փլագին

en: Plugin manager
hy: Փլագինի կառավարիչ

en: Plugins
hy: Փլագիններ

en: Possible attribute values
hy: Հնարավոր հատկանիշի արժեքները

en: Presentation
hy: Ներկայացում

en: Preview current question group
hy: Դիտել ընթացիկ հարցի խումբը

en: Preview this group
hy: Դիտել այս խումբը

en: Preview this question
hy: Դիտել այս հարցը

en: Preview this question group in:
hy: Դիտել այս հարցի խումբը

en: Preview this question in:
hy: Դիտել այս հարցը

en: Preview:
hy: Նախագիտում

en: Previous
hy: Նախորդը

en: Previous answer fields
hy: Նախորդ պատասխանի դաշտերը

en: Previous question
hy: Նախորդ հարցը

en: Previous question group
hy: Նախորդ հարցի խումբ

en: Previous questions
hy: Նախորդ հարցերը

en: Print answers page
hy: Տպել պատասխանները

en: Print your answers.
hy: Տպել պատասխանները

en: Printable survey page
hy: Տպել հարցման էջը

en: Printable version
hy: Տպելու տարբերակ

en: Question
hy: Հարց

en: Question Page
hy: Հարցի էջ

en: Question Selection
hy: Հարցի ընտրություն

en: Question Type:
hy: Հարցի տեսակը

en: Question attribute
hy: Հարցի հատկանիշը

en: Question code
hy: Հարցի ծածկագիրը

en: Question code / ID
hy: Հարցի կոդը/ՆՀ

en: Question code:
hy: Հարցի կոդը.

en: Question could not be updated
hy: Հարցը չի կարող նորացվել

en: Question could not be updated.
hy: Հարցը չի կարող նորացվել

en: Question group
hy: Հարցի խումբը

en: Question group:
hy: Հարցի խումբը.

en: Question groups
hy: Հարցի խմբեր

en: Question help
hy: Հարցի օգնություն

en: Question index
hy: Հարցի ցուցիչ

en: Question was successfully deleted.
hy: Հարցը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Question was successfully saved.
hy: Հարցը հաջողությամբ պահպանվել է:

en: Question:
hy: Հարց.

en: Questions
hy: Հարցեր

en: Questions:
hy: Հարցեր.

en: Quick translation
hy: Արագ թարգմանություն

en: Random order
hy: Պատահական հաջորդականություն

en: Range:
hy: Շարք

en: Reading file..
hy: Կարդում է ֆայլը..

en: Reading file...
hy: Կարդում է ֆայլը...

en: Reason:
hy: Պատճառը.

en: Record has been updated.
hy: Գրառքւմը նորացված է:

en: Recover your password
hy: Վերականգֆնել գաղտնաբառը:

en: Refresh list
hy: Թարմացնել ցուցակը

en: Registration
hy: Գրանցում

en: Registration attachments:
hy: Գրանցման հավելվածները

en: Registration email
hy: Գրանցում

en: Registration email body:
hy: Գրանցման նամակի ձևաչափ

en: Registration email subject
hy: Գրանցման էլ.նամակի վերնագիրը

en: Registration email subject:
hy: Գրանցման նամակի թեմա

en: Relevance
hy: Համապատասխանություն

en: Relevance help for printable survey
hy: Օգնություն հարցումը տպելու համար

en: Reload participant list
hy: Վերբեռնել մասնակիցների ցուցակը

en: Reload survey list
hy: Վերբեռնել հարցման ցուցակը

en: Remaining:
hy: Մնացած.

en: Reminder
hy: Հիշեցում

en: Reminder Email:
hy: Հիշեցման հաղորդագրություն

en: Reminder attachments:
hy: Հիշեցման հավելվածները

en: Reminder email
hy: Հիշեցում

en: Reminder email body:
hy: Հիշեցման նամակի ձևաչափ

en: Reminder email subject
hy: Հիշեցման նամակի թեման

en: Reminder email subject:
hy: Հիշեցման էլ. նամակի թեման.

en: Reminder sent to:
hy: Հիշեցումը ուղարկված է

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Remove condition
hy: Հեռացնել պայմանը

en: Remove search condition
hy: Հեռացնել որոնման պայմանը

en: Rename this template
hy: Վերանվանել այս ձևաչափը

en: Repeat password
hy: Կրկնել գաղտնաբառը

en: Replace
hy: Տեղափոխել

en: Response
hy: Պատասխան

en: Responses
hy: Պատասխաններ

en: Responses & statistics
hy: Պատասխաններ և վիճակագրություն

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
hy: Այս հարցման պատասխանները անանուն չեն:

en: Responses to this survey are anonymized.
hy: Այս հարցման պատասխանները անանուն են:

en: Restart this Survey
hy: Վերսկսել հարցումը

en: Result
hy: Արդյունք

en: Results
hy: Արդյունքներ

en: Resume later
hy: Ավարտել ավելի ուշ

en: Return to survey
hy: Վերադարձ հարցաթերթիկին

en: Return to survey administration
hy: Վերադառնալ հարցման կառավարմանը

en: Rows
hy: Տողեր

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Save
hy: Պահպանել

en: Save & Load
hy: Պահպանել և բեռնել

en: Save / Activate survey
hy: Պահպանել/Ակտիվացնել հարցումը

en: Save Now
hy: Պահպանել

en: Save Page
hy: Պահպանել էջը

en: Save and close
hy: Պահպանել և փակել

en: Save changes
hy: Պահպանել փոփոխությունները

en: Save plugin settings
hy: Պահպանել փլագինի կարգաբերումները

en: Save settings
hy: Պահպանել կարգաբերումները

en: Save your unfinished survey
hy: Պահպանել անավարտ հարցումը

en: Saved Survey Details
hy: Պահված հարցման մանրամասները

en: Saved name
hy: Պահպանված անուն

en: Scenario
hy: Սցենար

en: Search
hy: Որոնում

en: Search attributes
hy: Հատկանիշի որոնում

en: Search...
hy: Որոնում

en: Second choice
hy: Երկրորդ ընտրություն

en: Section
hy: Բաժինը

en: Security
hy: Անվտանգություն

en: Security Question
hy: Անվտանգության հարց

en: Security alert
hy: Անվտանգության ազդանշան

en: Security question
hy: Անվտանգության հարց

en: Security question:
hy: Անվտանգության հարց

en: Select Answer
hy: Ընտրել պատասխանը

en: Select all
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select at least one attribute.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ հատկանիշը:

en: Select at least one survey.
hy: Ընտրեք առնվազն մեկ հարցում:

en: Select columns
hy: Ընտրել սյուներ

en: Select file
hy: Ընտրել ֆայլը

en: Select one of the three options
hy: Ե րեք պայմաններից ընտրեք մեկը

en: Select question
hy: Ընտրել հարցը

en: Select the answer for each subquestion.
hy: Ընտրեք պատասխան յուրաքանչյուր ենթահարցի համար:

en: Select...
hy: Ընտրել...

en: Send
hy: Ուղարկել

en: Send confirmation emails?
hy: Ուղարկե՞լ հաստատման էլ.նամակները:

en: Send email invitation
hy: Ուղարկել հրավերը էլ. փոստով

en: Send email reminder
hy: Ուղարկել հիշեցման էլ.նամակը

en: Send me a copy:
hy: Ուղարկել պատճեն.

en: Sending reminders...
hy: Ուղարկել հիշեցումները

en: Sep
hy: Սեպտեմբեր

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: Serbian (Cyrillic)
hy: Սերբերեն (Cyrillic)

en: Serbian (Latin)
hy: Սերբերեն (Latin)

en: Server time:
hy: Սերվերի ժամանակը.

en: Server type:
hy: Սերվերի տիպը

en: Set Survey Rights
hy: Սահմանել հարցման իրավունքները

en: Set conditions for this question
hy: Սահմանել պայմաններ այս հարցի համար

en: Set global permissions for this user
hy: Տեղադրել այս օգտագործողի գլոբալ կարգաբերումները

en: Set name:
hy: Անվանել.

en: Set survey permissions
hy: Սահմանել հարցման պատասխանատվությունները

en: Set template permissions
hy: Սահմանել ձևաչափի թույլտվությունները

en: Settings & Plugins
hy: Կարգաբերումներ և փլագիններ

en: Settings for plugin %s
hy: Կարգաբերումներ %s փլագինների համար

en: Short names
hy: Կարճ անունները

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: Show "No answer"
hy: Ցուցադրել «Չկա պատասխան"

en: Show both
hy: Երկուսն էլ ցուցադրել

en: Show comment
hy: Ցուցադրել մեկնաբանությունը

en: Show group description only
hy: Ցուցարել միայն խմբի նկարագրությունը

en: Show group name only
hy: Ցուցադրել միայն խմբի անունը

en: Show help
hy: Օգնություն

en: Show in public statistics
hy: Ցուցադրել հանրային վիճակագրությունում

en: Show last..
hy: Ցուցադրել վերջինը

en: Show last...
hy: Ցուցադրել վերջինը...

en: Show next..
hy: Ցուցադրել հաջորդը

en: Show next...
hy: Ցուցադրել հաջորդը...

en: Show previous..
hy: Ցուցադրել նախորդը

en: Show previous...
hy: Ցուցադրել նախորդը

en: Show progress bar
hy: Ցուցադրել առաջընթացը

en: Show question code only
hy: Ցուցադրել միայն հարցի կոդը

en: Show question group name and/or description
hy: Ցուցադրել հարցի խմբի անունը և/կամ նկարագրությունը

en: Show question number and/or question code
hy: Ցուցադրել հարցի համարը և/կամ հարցի կոդը

en: Show question number only
hy: Ցուցադրել միայն հարցի համարը

en: Show start...
hy: Ցուցադրել սկիզբը

en: Show statistics of this question in the public statistics page
hy: Ցուցադրել այս հարցի վիճակագրությունը հանրային վիճակագրության էջում

en: Show title
hy: Ցուցադրել անվանումը

en: Show update notifications:
hy: Ցուցադրել նորացված ծանուցումները.

en: Showing Filtered Results
hy: Ցուցադրել զտման արդյունքները

en: Single choice questions
hy: Եզակի ընտրություն հարցեր

en: Site name
hy: Կայքի անվանումը

en: Site name:
hy: Կայքի անվանումը

en: Size
hy: Չափսը

en: Some text in this answer
hy: Ձեր պատասխանի ինչ-որ տեքստ

en: Sorry, the request failed!
hy: Ներողություն, դիմումը չհաջողվեց:

en: Source table
hy: Սկզբնաղբյուրի աղյուսակը

en: Standard deviation
hy: Ստանդարտ շեղում

en: Start language
hy: Լեզու

en: Start language:
hy: Լեզու

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Statistics report language
hy: Վիճակագրական հաշվետվության լեզուն

en: Statistics survey %s
hy: %s հարցման վիճակագրությունը

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Step 1:
hy: Քայլ 1.

en: Step 2:
hy: Քայլ 2.

en: Stop this survey
hy: Դադարեցնել այս հարցումը

en: Subject:
hy: Վերնագիրը.

en: Submit
hy: Ուղարկել

en: Submit Your Survey.
hy: Ներկայացնել Ձեր հարցաթերթիկը

en: Submit your answers
hy: Ներկայացնել Ձեր պատասխանները:

en: Submit your survey.
hy: Ներկայացնել Ձեր հարցաթերթիկը

en: Submitted
hy: Ներկայացնել

en: Subquestions
hy: Ենթահարցեր

en: Success
hy: Հաջող

en: Success!
hy: Հաջողված

en: Sum
hy: Գումար

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Superadministrator
hy: Սուպերադմինիստրատոր

en: Survey
hy: Հարցումը

en: Survey %s
hy: %s հարցումը

en: Survey Format is %s:
hy: %s հարցման ձևաչափն է.

en: Survey ID
hy: Հարցման ՆՀ

en: Survey URL
hy: Հարցման URL

en: Survey activation
hy: Հարցման ակտիվացում

en: Survey admin can choose
hy: Հարցման ադմինիստրատորը կարող է ընտրել

en: Survey administrator
hy: Հարցման ադմինիստրատորը

en: Survey archive (.lsa)
hy: Հարցման պահոցը (.lsa)

en: Survey content
hy: Հարցման բովանդակությունը

en: Survey could not be updated
hy: Հարցումը չի կարող թարմացվել

en: Survey currently active
hy: Հարցումը ներկայումս ակտիվ է

en: Survey deleted.
hy: Հարցումը ջնջվել է:

en: Survey deletion
hy: Ջնջել հարցումը

en: Survey links
hy: Հարցման հղումները

en: Survey locale settings
hy: Հարցման տեղակայնացման կարգաբերումները

en: Survey logic file
hy: Հարցման տրամաբանական ֆայլը

en: Survey name
hy: Հարցման անվանումը

en: Survey name (ID)
hy: Հարցման անվանումը (ՆՀ)

en: Survey name (ID):
hy: Հարցման անվանումը (ՆՀ).

en: Survey participants
hy: Հարցման մասնակիցները

en: Survey permissions
hy: Հարցման թույլտվությունները

en: Survey properties
hy: Հարցման հատկությունները

en: Survey response
hy: Հարցման պատասխանը

en: Survey response %d
hy: %d հարցման պատասխանը

en: Survey security
hy: Հարցման անվտանգությունը

en: Survey settings
hy: Հարցման կարգաբերումները

en: Survey structure (.lss)
hy: Հարցման կառուցվածքը (.lss)

en: Survey title
hy: Հարցման անվանումը

en: Survey title and description
hy: Հարցման վերնագիրը և նկարագրությունը

en: Survey was successfully added.
hy: Հարցումը հաջողությամբ ավելացվել է:

en: Surveys
hy: Հարցումներ

en: Surveys:
hy: Հարցումներ

en: Switch to closed-access mode
hy: Միացնել փակ մուտքի եղանակը

en: System overview
hy: Համակարգի ակնարկ

en: Target question
hy: Թիրախային հարց

en: Template Editor
hy: Ձևաչափի խմբագիր

en: Template Preview:
hy: Ձևաչափի նախադիտում

en: Template editor
hy: Ձևաչափի խմբագիր

en: Template editor:
hy: Ձևաչափի խմբագիր

en: Template name
hy: Ձևաչափի անունը

en: Templates
hy: Ձևաչափեր

en: Test survey
hy: Փորձարկել հարցումը

en: Test this survey
hy: Փորձարկել այս հարցումը

en: Text [Help] (Tip)
hy: Տեքստ [Օգնություն] (Հուշում)

en: Text questions
hy: Տեքստային հարցեր

en: Thank you for completing this survey.
hy: Շնորհակալություն հարցաթերթիկը լրացնելու համար:

en: Thank you for registering to participate in this survey.
hy: Շնորհակալություն գրանցվելու համար:

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
hy: Շնորակալություն հարցումը ընթացքում պահպանելու համար: Հետևյալ տեղեկությունները կարող են օգտագործվել հարցմանը վերադառնալու և շարունակելու դեպքում: Խնդրում ենք պահպանել այս էլ. նամակը:

en: Thank you!
hy: Շնորհակալություն:

en: The answer to the security question is incorrect.
hy: Անվտանգության հարցի պատասխանը սխալ է:

en: The email address is not valid.
hy: Էլ.փոստի հասցեն վավեր չէ:

en: The email you used has already been registered.
hy: Նշված էլ. փոստի հասցեն արդեն գրանցված է:

en: The email you used is not valid. Please try again.
hy: Օգտագործվող էլ. փոստի հասցեն վավեր չէ: Խնդրում ենք փորձել կրկին:

en: The following answers should be deleted:
hy: Հետևյալ պատասխանները պետք է հեռացվեն

en: The following surveys are available:
hy: Ակտիվ հարցումներ

en: The following surveys should be deleted:
hy: Հետևյալ հարցումները պետք է հեռացվեն

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
hy: Հարցը չի կորող ավելացվել: Դուք պետք է մուտքագրեք առնվազն հարցի կոդը:

en: The selected attribute was invalid.
hy: Ընտրված հատկանիշը անիրական է:

en: The update is now complete!
hy: Նորացումը այժմ ավարտված է

en: The user name already exists.
hy: Օգտագործողի անունը արդեն գոյություն ունի:

en: The username already exists.
hy: Մուտքանունը արդեն գոյություն ունի:

en: There are currently no surveys.
hy: Այս պահին հարցումներ չկան:

en: There are no groups available.
hy: Չկան մատչե;ի խմբեր

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
hy: Այլևս հարցեր չկան: Խնդրում ենք սեղմել <Ուղարկել> կոճակը և ավարտել հարցաթերթիկը:

en: There are no questions in this survey
hy: Այս հարցումը չունի հարցեր

en: There is 1 question in this survey
hy: Այս հարցումը ունի 1 հարց

en: Third choice
hy: Երրորդ ընտրություն

en: This action need confirmation.
hy: Այս գործողությունը պահանջում է հաստատում:

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
hy: Ոչ բոլորը կարող են լրացնել այս հարցաթերթիկները, մասնակցելու համար պետք է սպասեք վավերացված հրավերի:

en: This is the survey end message.
hy: Սա հարցման ավարտի հաղորդագրությունն է

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
hy: Այս անունը արդեն օգտագործվել է: Դուք պետք է օգտագործեք ունիկալ անուն:

en: This question has no answers.
hy: Այս հարցը չունի պատասխաններ

en: This question has no subquestions.
hy: Այս հարցը չունի ենթահարցեր

en: This question is mandatory
hy: Այս հարցի պատասխանը պարտադիր է

en: This response ID is invalid.
hy: Այս պատասխանի ՆՀ սխալ է:

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
hy: Հարցումը դեռևս չունի հարցեր, և չի կարող փորձարկվել կամ ամփոփվել

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
hy: Այս հարցումը ակտիվ չի: Դուք չեք կարող դիտել արդյունքները:

en: This survey is active - click here to stop this survey.
hy: Այս հարցումը ակտիվ է: Սեղմեք այստեղ ապաակտիվացնելու այն:

en: This survey is active but expired.
hy: Հարցումը ակտիվ է, սակայն ավարտված:

en: This survey is active but has a start date.
hy: Հարցումը ակտիվ է, սակայն ունի սկզբնաժամկետ:

en: This survey is anonymous.
hy: Այս հարցաթերթիկը անանուն է:

en: This survey is currently active.
hy: Հարցումը ակտիվ է:

en: This survey is currently not active
hy: Հարցումը ներկայումս ակտիվ չէ

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
hy: Այս հարցումը ակտիվ չէ, սեղմեք աստեղ և ակտիվացրեք այն

en: This survey is currently not active.
hy: Հարցումը ակտիվ չէ:

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
hy: Հարցումը այժմ չի գործում: Դուք չեք կարող պահպանել Ձեր պատասխանները:

en: This survey is no longer available.
hy: Այս հարցումը այլևս հասանելի չի:

en: This survey is not active - no responses are available
hy: Այս հարցումը ակտիվ չէ:

en: This survey is not active - no responses are available.
hy: Հարցումը ակտիվ չէ:

en: This survey is not active, data entry is not allowed
hy: Այս հարցումը ակտիվ չէ:

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
hy: Այս հարցումը ակտիվ չէ: Պատասխանները չեն կարող պահպանվել:

en: This survey is not yet started.
hy: Այս հարցումը դեռ ակտիվ չի:

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
hy: Այս հարցումը ակտիվ չէ և պատասխանները չեն կարող գրանցվել:

en: Three
hy: Երեք

en: Time statistics
hy: ժամանակի վիճակագրություն

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Title:
hy: Վերնագիր.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
hy: Նոր գաղտնաբառ ստանալու համար Դուք պետք է մուտքագրեք Ձեր մուտքանունը և էլ.փոստի հասցեն:

en: Too low
hy: Շատ ցածր

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Total
hy: Ընդամենը

en: Total numbers of sent reminders
hy: Ուղարկված հիշեցումների ընդհանուր թիվը:

en: Total records in survey:
hy: Հարցման ընդհանուր գրառումներ

en: Total time
hy: Ընդհանուր ժամանակը

en: Total:
hy: Ընդամենը.

en: Translate survey
hy: Թարգմանել հարցումը

en: Translate to
hy: Թարգմանել

en: Try again
hy: Կրկին փորձեք

en: Try to submit again
hy: Փորձեք ներկայացնել կրկին

en: Two
hy: Երկու

en: Type:
hy: Տիպը

en: URL description:
hy: Կայքի նկարագրություն

en: URL of the survey
hy: Հարցման URL հասցեն

en: Uncheck all
hy: Հետընտրել բոլորը

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ

en: Unlimited administration permissions
hy: Անսահմանափակ ադմինիստրատիվ թույլտվություններ

en: Update
hy: Նորացնել

en: Update condition
hy: Նորացնել պայմանը

en: Update scenario
hy: Թարմացվել սցենարը

en: Upload
hy: Վերբեռնում

en: Upload files
hy: Վերբեռնել ֆայլեր

en: Upload summary
hy: Վերբեռնել ամփոփումը

en: Upload your files
hy: Վերբեռնեք ձեր ֆայլերը

en: Uploading
hy: Վերբեռնել

en: Use CAPTCHA for
hy: Օգտագործեք տեքստը նկարից

en: Use global settings
hy: Օգտագործել գլոբալ կարգաբերումները

en: Use settings below
hy: Օգտագործել ստորև ներկայացված կարգաբերումները

en: User
hy: Օգտագործողը

en: User ID
hy: Օգտագործողի նույնականացման համարը

en: User control
hy: Օգտագործողների հսկում

en: User data
hy: Օգտագործողի տվյալները

en: User group
hy: Օգտագործողների խումբ

en: User group added.
hy: Օգտագործողների խումբը ավելացվել է:

en: User groups
hy: Օգտագործողի խմբեր

en: User name
hy: Օգտագործողի անուն

en: User name and/or email not found!
hy: Մուտքաբառը և/կամ էլ. փոստի հասցեն բացակայում են:

en: User name:
hy: Օգտագործողի անունը

en: Username
hy: Օգտագործողի անունը

en: Username already exists.
hy: Օգտագործողի անունը արդեն առկա է:

en: Username: %s
hy: Մուտքաբառը %s

en: Users
hy: Օգտագործողներ

en: Valid from
hy: Ուժի մեջ է սկսած

en: Valid until
hy: Ուժի մեջ է մինչև

en: Value
hy: Արժեքը

en: Values:
hy: Արժեքներ.

en: View Saved but not submitted Responses
hy: Ցուցադրել պահպանված, բայց ոչ ներկայացված պատասխանները

en: View This Record
hy: Դիտել այս գրառումը

en: View response
hy: Դիտել արձագանքը

en: View response details
hy: Դիտել պատասխանի մանրամասները

en: View statistics
hy: Դիտել վիճակագրությունը

en: View the statistics for this survey.
hy: Դիտել այս հարցման վիճակագրությունը

en: View {0} - {1} of {2}
hy: Դիտել {0} - {1}  {2} -ից

en: View/read
hy: Դիտել/ընթերցել

en: Visible in participants panel
hy: Տեսանելի է մասնակիցների համար

en: Visit our website!
hy: Այցելեք մեր կայքը

en: Warning
hy: Նախազգուշացում

en: Warnings
hy: Զգուշացումներ

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
hy: Ներեցեք, բայց Դուք չեք կարող մուտք գործել:

en: We are sorry but your session has expired.
hy: Ներեցեք, բայց Ձեր ժամանակը լրացել է:

en: Welcome
hy: Բարի գալուստ

en: Welcome %s!
hy: Ողջույն %s

en: Welcome Page
hy: Ողջույնի էջ

en: Welcome and end text
hy: Ողջույնի և ավարտի տեքստը

en: Welcome message:
hy: Ողջույնի հաղորդագրություն

en: Welcome to %s!
hy: Բարի գալուստ %s:

en: Welcome:
hy: Ողջույն

en: Year
hy: Տարի

en: Yes
hy: Այո

en: Yes - Delete Them!
hy: Այո, ջնջել:

en: Yes - stars
hy: Այո - Աստղեր

en: Yes/No
hy: Այո/Ոչ

en: You are already a part of this survey.
hy: Դուք արդեն մասնակցում եք այս հարցմանը:

en: You are not a participant in this survey.
hy: Դուք չեք մասնակցում այս հարցմանը

en: You are not allowed to activate this survey!
hy: Դուք չեք կարող ակտիվացնել այս հարցումը:

en: You are not allowed to add a group to this survey!
hy: Դուք չեք կարող խումբ ավելացնել այս հարցմանը:

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
hy: Դուք չեք կարող ավելացնել նոր հարցեր այս հարցմանը:

en: You are not allowed to browse responses!
hy: Դուք չեք կարող դիտել պատասխանները:

en: You are not allowed to change user data!
hy: Դուք չեք կարող փոփոխել օգտագործողների տվյալները:

en: You are not allowed to create new surveys!
hy: Դուք չեք կարող ստեղծել նոր հարցումներ:

en: You are not allowed to delete this group!
hy: Դուք չեք կարող ջնջել այս խումբը:

en: You are not allowed to delete this survey!
hy: Դուք չեք կարող ջնջել այս հարցումը:

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
hy: Դուք չեք կարող խմբեր խմբագրել այստեղ:

en: You are not allowed to edit this survey!
hy: Դուք չեք կարող խմբագրել այս հարցումը:

en: You are not allowed to import a group!
hy: Դուք չեք կարող խումբ ներմուծել:

en: You are not allowed to import a survey!
hy: Դուք չեք կարող ներմուծել այս հարցումը:

en: You are not allowed to order groups in this survey!
hy: Դուք չեք կարող խմբեր կանոնակարգել այս հարցման մեջ:

en: You are not allowed to perform this operation!
hy: Ձեզ չի թույլատրվում կատարել այս գործողությունը:

en: You are not allowed to set assessment rules!
hy: Դուք չեք կարող սահմանել գնահատման կանոններ:

en: You are not allowed to stop this survey!
hy: Դուք չեք կարող ապաակտիվացնել այս հարցումը:

en: You are not allowed to to import a question!
hy: Դուք չեք կարող ներմուծել հարց:

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
hy: Դուք կարող եք բեռնել հարցումը, որը պահպանել եք նախկինում:

en: You can't copy a question if the survey is active.
hy: Դուք չեք կարող պատճենավորել հարցը, երե հարցումը ակտիվ է:

en: You can't delete this question because the survey is currently active.
hy: Դուք չեք կարող ջնջել այս հարցը, որովհետև հարցումը ակտիվ է:

en: You did not answer to the security question.
hy: Դուք չեք պատասխանել անվտանգության հարցին:

en: You did not provide a name
hy: Դուք չեք մուտքագրել անունը

en: You did not provide a password
hy: Դուք չեք մուտքագրել գաղտնաբառը

en: You do not have sufficient rights to access this page.
hy: Դուք չունեք բավարար իրավունքներ այս էջը մուտք գործելու համար:

en: You do not have the permission to edit this participant.
hy: Դուք չեք կարող խմբագրել մասնակիցներին

en: You have already been removed from the central participants list for this site
hy: Դուք հեռացվել եք մասնակիցների հիմնական ցանկից այս կայքի համար

en: You have already completed this survey.
hy: Դուք արդեն ավարտել եք այս հարցաթերթիկը:

en: You have been already removed from this survey.
hy: Դուք հեռացվել եք այս հարցաթերթիկից

en: You have been removed from the central participants list for this site
hy: Դուք հեռացվել եք մասնակիցների հիմնական ցուցակից այս կայքի համար

en: You have been successfully added back to this survey.
hy: Ձեր անունը հաջողությամբ ավելացվել է այս հարցմանը:

en: You have been successfully removed from this survey.
hy: Դուք հաջողությամբ հեռացվել եք այս հարցաթերթիկից:

en: You have completed %s%% of this survey
hy: Դուք լրացրել եք հարցաթերթիկի %s%%

en: You have completed answering the questions in this survey.
hy: Ձեր հարցաթերթիկի բոլոր հարցերը ունեն պատասխաններ:

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
hy: Դուք գերազանցել եք առավելագույն մուտքերի քանակը: Խնդրում ենք սպասել %d րոպե և շարունակել:

en: You have not selected a question
hy: Դուք չեք ընտրել հարցը

en: You have not selected a survey
hy: Դուք չեք ընտրել հարցաթերթիկը

en: You have to select a file.
hy: Ընտրեք ֆայլը:

en: You may register for this survey if you wish to take part.
hy: Դուք պետք է գրանցվեք, եթե ցանկանում եք մասնակցել հարցմանը:

en: You must be registered to complete this survey
hy: Դուք պետք է գրանցված լինեք, որպեսզի մասնակցեք այս հարցումը

en: You must select a survey from the list
hy: Դուք պետք է ընտրեք հարցումը ցուցակից

en: You need to add answer options to this question
hy: Դուք պետք է ընտրեք պատասխանի տարբերակներից

en: Your Choices
hy: Ձեր ընտրությունը

en: Your answer
hy: Ձեր պատասխանը

en: Your assessment
hy: Ձեր գնահատման արդյունքները

en: Your email address
hy: Ձեր էլ. փոստի հասցեն

en: Your passwords do not match.
hy: Ձեր գաղտնաբառը չի համապատասխանում

en: Your personal settings
hy: Անձնական կարգաբերումներ

en: Your responses were successfully saved.
hy: Պատասխանները պահպանվել են:

en: Your survey responses have been recorded.
hy: Ձեր հարցման պատասխանները չեն գրանցվել:

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
hy: Ձեր հարցման պատասխանները հաջողությամբ պահպանվել են: Ձեզ կուղարկեն հաստատման էլ. նամակ: Խնդրում ենք պահպանել ձեր գաղտնաբառը:

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
hy: Ձեր հարցման պատասխանները չեն գրանցվել: Այս հարցումը դեռ ակտիվ չի:

en: Your survey was successfully saved.
hy: Ձեր հարցաթերթիկը պահպանվել է հաջողությամբ:

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
hy: Ձեր հարցաթերթիկը պահպանվելու է այս անվամբ և գաղտնաբառով, և Դուք կարող եք շարունակել այն օգտագործելով նույն անունը և գաղտնաբառը:

en: Your user data for accessing %s
hy: Ձեր մուտքի տվյալները %s

en: and
hy: և

en: begins with
hy: սկսվում է

en: contains
hy: պարունակում է

en: does not begin with
hy: չի սկսվում

en: does not contain
hy: չի պարունակում

en: does not end with
hy: չի ավարտվում

en: ends with
hy: ավարտվում է

en: equal
hy: հավասար

en: greater
hy: մեծ է

en: greater or equal
hy: ավելի մեծ է կամ հավասար

en: hours
hy: ժամեր

en: is
hy: է

en: less
hy: փոքր է

en: less or equal
hy: փոքր է կամ հավասար

en: mins
hy: րոպեներ

en: none
hy: ոչ մի

en: not equal
hy: հավասար չէ

en: or
hy: կամ

en: page
hy: էջ

en: seconds
hy: վարկյաններ

en: selected
hy: ընտրված

en: table
hy: աղյուսակ

en: to
hy: Ում.

en: until
hy: մինչև
