LimeSurvey 2.x - en to sr translation catalogue (3073 entries)

en: %s cannot be left empty
sr: %s не може бити остављено празно

en: %s duplicate records removed
sr:  %s дуплираних записа је избрисано

en: %s entries were not copied because they already existed
sr: %s уноса није копирано зато што су већ постојали

en: %s field(s) were successfully added.
sr: %s Поља(е) је успешно додато.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
sr: %s линија је имало неусаглашени број поља.

en: %s messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
sr: %s порука је скенирано, од којих је %s од стране система означено као одбијене.

en: %s messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
sr: %s порука је скенирано, ни једна није означена као одбијена од стране система.

en: %s min. %s sec.
sr: %s мин. %s сек.

en: %s new participants were created
sr: %s нових учесника је креирано

en: %s of %s columns selected
sr: %s од %s колона је изабрано

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
sr: %s старих одговора и припадајућих времена је успешно увезено.

en: %s old response(s) were successfully imported.
sr: %s старих одговора успешно је увезено.

en: %s participant(s) are to be copied
sr: %s учесник(а) ће бити копирано

en: %s participants have been copied to the central participants table
sr: %s учесника је копирано у централну табелу учесника

en: %s participants have been copied to the survey token table
sr: %s учесника је копирано у табелу токена анкете

en: %s participants have been shared
sr: %s учесник(а) је дељено

en: %s question contains errors that need to be corrected | %s questions contain errors that need to be corrected
sr[0]: %s питање садржи грешке које је неопходно исправити
sr[1]: %s питања садрже грешке које је неопходно исправити
sr[2]: %s питања садржи грешке које је неопходно исправити

en: %s records found in CSV file
sr: %s записа је нађено у CSV датотеци

en: %s records have empty mandatory fields
sr: %s записа имају празна обавезна поља

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
sr: %s записа имају недовршене или погрешне вредности атрибута

en: %s records imported
sr:  %s записа је увезено

en: %s records in CSV
sr:  %s записа у CSV-у

en: %s records met minimum requirements
sr: %s записа је испунило минимум захтева

en: %s records were duplicate but had attributes updated
sr: %s записа су били дупликати, али су им атрибути ажурирани

en: %s records with invalid email address removed
sr:  %s записа са невалидним имејл адресама је избрисано

en: %s response was successfully deleted. | %s responses were successfully deleted.
sr[0]: %s одговор је успешно избрисан.
sr[1]: %s су успешно избрисана.
sr[2]: %s је успешно избрисано.

en: %s responses already exist.
sr: %s одговора већ постоји.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
sr: %s одговора не може бити уметнуто или ажурирано.

en: %s responses were inserted.
sr: %s oдговора је уметнуто.

en: %s responses were updated.
sr: %s одговора су ажурирани.

en: %s token has been created. | %s tokens have been created.
sr[0]: %s токен је креиран.
sr[1]: %s токена су креирана.
sr[2]: %s токена је креирано.

en: %s%% completed
sr: %s%% завршено

en: 'Other:' comment mandatory
sr: 'Остало:' коментар обавезан

en: (Autodetect)
sr: (Аутодетекција)

en: (Iconv Library not installed)
sr: (Iconv Library није инсталирана)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
sr: (Скупови лабела нису увезени зато што немате овлашћење да креирате нове скупове лабела.)

en: (No target question)
sr: (Нема циљног питања)

en: (None)
sr: (Ниједно)

en: (Reason: Admin email address empty)
sr: (Разлог: Имејл адреса администратора је празна)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
sr: (Селектујте вишеструке скупове лабела коришћењем Ctrl тастера)

en: (Sub-)question width
sr: Ширина (пот)питања

en: (none)
sr: (ниједна)

en: (stable)
sr: (стабилна)

en: (unstable)
sr: (нестабилна)

en: *This setting cannot be changed later!
sr: *Ово подешавање не може бити промењено касније!

en: ...or import a question
sr: ...или увезите питање

en: 16 or up
sr: 16 или више

en: 1st quartile (Q1)
sr: 1-ви квартил (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
sr: CSS стил првог упозорења о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message
sr: Прва упозоравајућа порука о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message display time
sr: Трајање приказивања прве упозоравајуће поруке о временском ограничењу

en: 1st time limit warning message timer
sr: Бројач за прву упозоравајућу поруку о временском ограничењу

en: 2nd quartile (Median)
sr: 2-ги квартил (Медијана)

en: 2nd time limit warning CSS style
sr: CSS стил другог упозорења о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message
sr: Друга упозоравајућа порука о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message display time
sr: Трајање приказивања друге упозоравајуће поруке о временском ограничењу

en: 2nd time limit warning message timer
sr: Бројач за другу упозоравајућу поруку о временском ограничењу

en: 3-Click ComfortUpdate
sr: ComfortUpdate у три клика

en: 3rd quartile (Q3)
sr: 3-ћи квартил (Q3)

en: 5 Point Choice
sr: Избор од 5 опција

en: 7bit Swedish
sr: 7битни шведски

en: <No default value>
sr: <Нема подразумеване вредности>

en: <no data>
sr: <нема података>

en: A Note On Privacy
sr: Напомена о поверљивости

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
sr: Сигурносна копија (бекап) ове табеле је креиран и администратор система јој може приступити.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
sr: Сигурносна копија (бекап) ове табеле ће бити креирана у случају да наставите. Ваш систем администратор ће моћи да приступи овој табели.

en: A database named "%s" already exists.
sr: База података под називом "%s" већ постоји.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
sr: Учесници не могу приступити деактивираној анкети (њима се појављује само порука да им није дозвољено да виде ову анкету).

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
sr: Група у CSV/SQL датотеци није део исте анкете. Увоз анкете је заустављен.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
sr: Индекс питања ће бити приказан; учесници ће бити у могућности да скачу између прегледаних питања.

en: A template with that name already exists.
sr: Шаблон са датим именом већ постоји.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
sr: Такође је креиран и запис токена за сачувану анкету.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
sr: Табела токена је креирана за ову анкету и стари токени су увезени.

en: A token table has been created for this survey.
sr: Табела токена је креирана за ову анкету.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
sr: Корисничко име није унето или није валидно

en: AND
sr: И

en: AND/OR Date is
sr: И/ИЛИ Датум је

en: ARMSCII-8 Armenian
sr: ARMSCII-8 јерменски

en: Abbreviated question text
sr: Скраћени текст питања

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
sr: Способност да се мењају питања, групе и параметри је још увек ограничена.

en: Absolute value
sr: Апсолутна вредност

en: Accelerator keys for list items
sr: Тастери за убрзавање ставки на листи

en: Access
sr: Приступ

en: Access denied
sr: Приступ је одбијен

en: Access denied!
sr: Приступ одбијен!

en: Action
sr: Акција

en: Action to perform when time limit is up
sr: Акција коју је потребно спровести када је достигнут временски лимит

en: Actions
sr: Акције

en: Activate
sr: Активирај

en: Activate Survey
sr: Активирати анкету

en: Activate this Survey
sr: Активирати ову анкету

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
sr: Активирајте ово како би се приказала мапа изнад места за унос, на којој корисник може изабрати локацију

en: Active
sr: Активан

en: Active surveys
sr: Активне анкете

en: Active token tables
sr: Активне табеле токена

en: Add
sr: Додати

en: Add New Quota
sr: Додати нову квоту

en: Add URL parameter
sr: Додати URL параметар

en: Add a language:
sr: Додати језик:

en: Add a new question
sr: Додати ново питање

en: Add a prefix to the answer field
sr: Додати префикс за поље за одговор

en: Add a suffix to the answer field
sr: Пољу одговора додати суфикс

en: Add all %s participants in your current list to a survey.
sr: Додати у анкету свих %s учесника са Ваше тренутне листе.

en: Add all participants in your current list to a survey.
sr: Додати у анкету све учеснике са тренутне листе.

en: Add and edit conditions
sr: Додати и променити услове

en: Add another record
sr: Додавање новог записа

en: Add another search criteria
sr: Додати још један критеријум претраге

en: Add another token entry
sr: Додати нови унос токена

en: Add answer
sr: Додати одговор

en: Add attribute
sr: Додати атрибут

en: Add condition
sr: Додати услов

en: Add dummy tokens
sr: Додати пробне токене

en: Add fields
sr: Додати поља

en: Add file
sr: Додај датотеку

en: Add group
sr: Додати групу

en: Add language
sr: Додати језик

en: Add new group to survey
sr: Додати нову групу питања у анкету

en: Add new question to group
sr: Додати ново питање у групу

en: Add new token entry
sr: Додати нови упис за токен

en: Add new user group
sr: Додати нову корисничку групу

en: Add or delete groups
sr: Додате или избришете групе

en: Add or delete questions
sr: Додате или избришете питања

en: Add or delete subquestions or change their codes
sr: Додате или избришете потпитања или промените њихове кодове

en: Add or delete token attributes
sr: Додај или избриши атрибуте токена

en: Add participant
sr: Додати учесника

en: Add participant to survey
sr: Додати учесника у анкету

en: Add participants to a survey
sr: Додати учесника у анкету

en: Add participants to central database
sr: Додати учеснике у централну базу података

en: Add participants to survey
sr: Додати учеснике у анкету

en: Add question
sr: Додати питање

en: Add question group
sr: Додати групу питања

en: Add scenario
sr: Додати сценарио

en: Add search condition
sr: Додати услов претраге

en: Add survey
sr: Додати анкету

en: Add the %s selected participants to a survey.
sr: Додати у анкету %s изабраних учесника.

en: Add the selected participants to a survey.
sr: Додати изабраног учесника у анкету.

en: Add token entry
sr: Додати нови запис токена

en: Add user
sr: Додати корисника

en: Add user group
sr: Додавање групе корисника

en: Add user:
sr: Додати корисника:

en: Add value
sr: Додати вредност

en: Additional Languages
sr: Додатни језици

en: Additional languages:
sr: Додатни језици:

en: Admin email:
sr: Имејл администратора:

en: Admin login name
sr: Име за пријаву администратора

en: Admin login password
sr: Лозинка за пријаву администратора

en: Administration
sr: Администрација

en: Administration template:
sr: Администрациони шаблон:

en: Administrator credentials
sr: Акредитив администратора

en: Administrator email
sr: Имејл администратора

en: Administrator name
sr: Име администратора

en: Administrator name:
sr: Име администратора:

en: Administrator:
sr: Администратор:

en: Afrikaans
sr: Африканс

en: After
sr: После

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
sr: Након што кликнете на дугме за снимање, можете или затворити овај прозор претраживача или наставити са попуњавањем анкете.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
sr: Након што завршите молимо притисните дугме 'Сачувај' испод, како бисте сачували Ваше промене.

en: Albanian
sr: Албански

en: All
sr: Сви

en: All %s user templates updated.
sr: Свих %s корисничких шаблона је ажурирано.

en: All answers are already selected in this quota.
sr: Сви одговори су већ одабрани у овој квоти.

en: All answers meet consistency standards.
sr: Сви одговори задовољавају стандарде конзистентности.

en: All assessments meet consistency standards.
sr: Све процене задовољавају стандарде конзистентности.

en: All conditions in this survey have been deleted.
sr: Сви услови у овој анкети су избрисани.

en: All conditions meet consistency standards.
sr: Сви услови задовољавају стандарде конзистентности.

en: All conditions scenarios were renumbered.
sr: Сви сценарији услова су пренумерисани.

en: All default values meet consistency standards.
sr: Све подразумеване вредности задовољавају стандарде конзистентности.

en: All emails were sent.
sr: Сви имејлови су послати.

en: All groups meet consistency standards.
sr: Сва групе задовољавају стандарде конзистентности.

en: All in one
sr: Све заједно

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
sr: Све анкете корисника су пребачене на  %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
sr: Све старе табеле анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All old token tables meet consistency standards.
sr: Све старе табеле токена задовољавају стандарде конзистентности.

en: All participant information is lost.
sr: Изгубљене су све информације од учесника.

en: All question attributes meet consistency standards.
sr: Сви атрибути питања задовољавају стандарде конзистентности.

en: All questions meet consistency standards.
sr: Сва питања задовољавају стандарде конзистентности.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
sr: Сва питања, одговори и друго за избрисани језик биће изгубљени. Да ли сте сигурни?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
sr: Сва питања, групе и параметре је опет могуће мењати.

en: All quota language settings meet consistency standards.
sr: Сва подешавања језика квота задовољавају стандарде конзистентности.

en: All quota quota members meet consistency standards.
sr: Сви чланови квота задовољавају стандарде конзистентности.

en: All quotas meet consistency standards.
sr: Све квоте задовољавају стандарде конзистентности.

en: All responses
sr: Сви одговори

en: All survey language settings meet consistency standards.
sr: Сва подешавања језика анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All surveys meet consistency standards.
sr: Све анкете задовољавају стандарде конзистентности.

en: All the attributes are automatically mapped
sr: Сви атрибути су аутоматски мапирани

en: All tokens
sr: Сви токени

en: All your answers must be different.
sr: Сви ваши одговори морају да се разликују.

en: Allow multiple responses or update responses with one token?
sr: Дозволити вишеструке одговоре или ажурирати одговоре са једним токеном?

en: Allow only numerical input
sr: Дозвољен је само нумерички унос

en: Allow only numerical input for 'Other' text
sr: Дозволити само нумерички унос за текст 'Остало'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
sr: Дозволити учеснику да сам/ сама себе уклони са црне листе:

en: Allow public registration?
sr: Дозволити јавну регистрацију?

en: Allow this user to edit these participants
sr: Дозволити кориснику да измени ове учеснике

en: Allowed
sr: Дозвољено

en: Allowed file types
sr: Дозвољени типови датотека

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
sr: Дозвољени типови датотека одвојени зарезима. Нпр. pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
sr: Овај проблем такође може да се јави онда када се ради/мења у LimeSurvey-у у више прозора/табова претраживача у исто време.

en: Always
sr: Увек

en: Always hide this question
sr: Увек сакрити ово питање

en: Amharic
sr: Амхарски

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
sr: Имејл са детаљима за приступ овој анкети је послат на адресу коју сте доставили. Молимо пратите линк унутар имејла како бисте наставили.

en: An email has been sent with details about your saved survey
sr: Имејл са детаљима о Вашој сачуваној анкети је послат

en: An email with a generated password was sent to the user.
sr: Имејл са генерисаном лозинком је послат кориснику.

en: An error occurred saving a response to survey id
sr: Десила се грешка приликом снимања одговора у ID анкете

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
sr: Дошло је до грешке приликом увоза Ваше датотеке. Ово може бити проузроковано погрешним овлашћењима у Вашем %s директоријуму.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
sr: Истеклој анкети учесници не могу приступити (они само виде поруку да је анкета истекла).

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
sr: Током ажурирања се појавила грешка коју није могуће исправити. Детаљи грешке:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
sr: Десила се неочекивана грешка и Ваши одговори не могу бити сачувани.

en: Anonymized responses
sr: Одговори анонимни?

en: Anonymized responses?
sr: Анонимни одговори?

en: Answer
sr: Одговор

en: Answer codes
sr: Кодови одговора

en: Answer matched (regexp)
sr: Одговор је сагласан са (regexp)

en: Answer must be %s
sr: Одговор мора да буде %s

en: Answer must be between %s and %s
sr: Одговор мора да буде између %s и %s

en: Answer must be greater or equal to %s
sr: Одговор мора бити већи или једнак од %s

en: Answer must be less or equal to %s
sr: Одговор мора бити мањи или једнак од %s

en: Answer option
sr: Опција одговора

en: Answer options
sr: Опције одговора

en: Answer options were successfully saved.
sr: Опције одговора су успешно сачуване.

en: Answer prefix
sr: Префикс одговора

en: Answer scale %s
sr: Скала одговора %s

en: Answer suffix
sr: Суфикс одговора

en: Answer was
sr: Одговор је био

en: Answer was NOT
sr: Одговор је био НЕГАЦИЈА

en: Answer was greater than
sr: Одговор је био већи од

en: Answer was greater than or equal to
sr: Одговор је био већи или једнак од

en: Answer was less than
sr: Одговор је био мањи од

en: Answer was less than or equal to
sr: Одговор је био мањи или једнак од

en: Answer:
sr: Одговор:

en: Answers
sr: Одговори

en: Answers and tokens have been re-opened.
sr: Одговори и токени су поново отворени

en: Answers cleared
sr: Избрисани одговори

en: Answers from this response
sr: Одговори из овог јављања

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
sr: Одговори са кодом 0 (нула) или празним кодом нису дозвољени, и неће бити сачувани.

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
sr: Карактер за одвајање одговора|левог-текста-клизача|десног-текста-клизача

en: Any
sr: Било који

en: Apr
sr: Апр

en: April
sr: Април

en: Arabic
sr: Арапски

en: Arc cosine
sr: Аркус косинус

en: Arc sine
sr: Аркус синус

en: Arc tangent
sr: Аркус тангенс

en: Arc tangent of two variables
sr: Аркус тангенс од две варијабле

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
sr: Да ли сте заиста сигурни да желите да *избришете* неке недовршене одговоре и ресетујете статус завршености и питања и токена?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете све Ваше одговоре на питања?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете све услове постављене у овом сценарију?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете све услове постављене у питањима која сте изабрали?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете изабране уносе?

en: Are you sure you want to delete these surveys?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете ове анкете?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај URL параметар?

en: Are you sure you want to delete this condition?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај услов?

en: Are you sure you want to delete this entry?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај унос?

en: Are you sure you want to delete this file?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете ову датотеку?

en: Are you sure you want to delete this template?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај шаблон?

en: Are you sure you want to expire these surveys?
sr: Да ли сте сигурни да желите да ове анкете учините истеклим?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
sr: Да ли сте сигурни да желите да поновно нумеришете сценарије користећи растуће бројеве који почињу од 1?

en: Are you sure you want to un-share the selected participants?
sr: Да ли сте сигурни да желите да престанете са дељењем изабраних учесника?

en: Arithmetic mean
sr: Аритметичка средина

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Array
sr: Низ

en: Array (10 Point Choice)
sr: Низ (избор од 10 опција)

en: Array (5 Point Choice)
sr: Низ (избор од 5 опција)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
sr: Низ (Више/Исто/Мање)

en: Array (Numbers)
sr: Низ (бројеви)

en: Array (Texts)
sr: Низ (текстови)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
sr: Низ (Да/Не/Несигуран)

en: Array by column
sr: Низ по колонама

en: Array dual scale
sr: Низ са дуплом скалом

en: Array filter
sr: Филтер низа

en: Array filter exclusion
sr: Филтер искључивања низа

en: Array filter style
sr: Стил филтера низа

en: Arrays
sr: Низови

en: As a last step you should clear your browser cache now.
sr: Како последњи корак требало би да обришете кеш вашег браузера.

en: Assessment details
sr: Детаљи процене

en: Assessment group score
sr: Групни скор процене

en: Assessment heading
sr: Наслов процене

en: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
sr: Мод процењивања за ову анкету није активиран. Можете га активирати у %s подешавањима анкете %s (таб 'Обавештавање и управљање подацима').

en: Assessment rules
sr: Правила процењивања

en: Assessment value
sr: Вредност процене

en: Assessment:
sr: Процена:

en: Assessments
sr: Процене

en: Assessments mode not activated
sr: Мод процењивања није активиран

en: At beginning
sr: На почетку

en: At end
sr: На крају

en: At least one installed
sr: Барем једно инсталирано

en: Attribute %s (%s)
sr: Атрибут %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
sr: Атрибут %s је избрисан.

en: Attribute ID
sr: ID атрибута

en: Attribute display setting updated
sr: Подешавање приказа атрибута је ажурирано

en: Attribute field
sr: Поље атрибута

en: Attribute management
sr: Управљање атрибутима

en: Attribute name
sr: Назив атрибута

en: Attribute name:
sr: Назив атрибута:

en: Attribute settings
sr: Подешавања атрибута

en: Attribute type
sr: Тип атрибута

en: Attribute type:
sr: Тип атрибута:

en: Attribute value
sr: Вредност атрибута

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
sr: Вредности атрибута за постојеће учеснике су ажурирани из записа учесника

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
sr: Вредности атрибута за постојеће учеснике су ажурирани из записа токена

en: Attribute visible:
sr: Видљив атрибут:

en: Attributes to be created
sr: Атрибути за креирање

en: Attributes to export:
sr: Атрибути за извоз:

en: Attributes values from the participant's token
sr: Вредности атрибута из токена учесника

en: Aug
sr: Авг

en: August
sr: Август

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Auto Translate
sr: Аутоматско превођење

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
sr: Аутоматско означавање ексклузивне опције уколико су све остале опције означене.

en: Autoload URL
sr: Аутоматски URL

en: Autoload URL:
sr: Аутоматски URL:

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Automatically check for updates:
sr: Аутоматски провери ажурирања:

en: Automatically load URL when survey complete?
sr: Аутоматски учитати URL по завршетку анкете?

en: Available label sets:
sr:  Доступни скупови лабела:

en: Available languages:
sr: Доступни језици:

en: Average
sr: Средња вредност

en: Average file size
sr: Просечна величина датотеке

en: Average interview time:
sr: Просечно трајање анкете:

en: Average no. of files per respondent
sr: Просечан број датотека по испитанику

en: Average size per respondent
sr: Просечна величина по испитанику

en: Back
sr: Назад

en: Back to Response Import
sr: Повратак у секцију - Увоз одговора

en: Back to attribute field management.
sr: Повратак на менаџмент атрибута поља

en: Back to global settings
sr: Повратак на глобална подешавања

en: Back to main menu
sr: Повратак на главни мени

en: Backup Entire Database
sr: Сигурносна копија (бекап) целокупне базе података

en: Bar chart
sr: Велики графикон

en: Base language
sr: Основни језик

en: Base language:
sr: Основни језик:

en: Basic admin notification
sr: Основно обавештење администратора

en: Basic email notification
sr: Обавештавање путем основног имејла

en: Basic email notification is sent to:
sr: Основно обавештење имејлом је послато на:

en: Basque
sr: Баскијски

en: Before
sr: Претходни

en: Begins with
sr: Почиње са

en: Belarusian
sr: Белоруски

en: Big5 Traditional Chinese
sr: Big5 традиционални кинески

en: Binary pseudo charset
sr: Бинарни псеудо карактери

en: Binary safe case-insensitive string comparison
sr: Поређење текста, бинарно сигурно и без узимања у обзир величине слова

en: Binary safe string comparison
sr: Поређење текста, бинарно сигурно

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
sr: Додати све тренутне анкете на црну листу за испитаника онда када се постави глобално поље:

en: Blacklist control
sr: Контрола црне листе

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
sr: Додати учесника на црну листу за било коју нову додату анкету онда када се постави глобално поље:

en: Blacklist settings
sr: Подешавања црне листе

en: Blacklisted
sr: Са црне листе

en: Blacklisted participants
sr: Учесника на црној листи

en: Bosnian
sr: Босански

en: Both rows and columns
sr: И редови и колоне

en: Bounce Email:
sr: Имејл одбијања:

en: Bounce email:
sr: Имејл одбијања:

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
sr: Процесирање одбијања је искључено или у целој апликацији или посебно у овој анкети.

en: Bounce settings
sr: Подешавања одбијања (bounce)

en: Bounce settings have been saved.
sr: Подешавања одбијања (bounce) су сачувана.

en: Bounce settings to be used
sr: Подешавања одбијања (bounce) која ће бити коришћена

en: Browse
sr: Преглед

en: Browse Uploaded Resources
sr: Прегледати увезене ресурсе

en: Browse responses
sr: Прегледати одговоре

en: Browse saved responses
sr: Претрага сачуваних одговора

en: Browse uploaded resources
sr: Прегледати увезене ресурсе

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
sr: Верзија је успешно ажурирана на %s.

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: But this one isn't.
sr: Али овај није.

en: By group
sr: По групи

en: By question group
sr: По групи питања

en: Bypass token with failing email addresses
sr: Прескочити токене са лошим имејл адресама

en: CPDB CSV summary
sr: CPDB CSV сажетак

en: CPDB mapping
sr: CPDB мапирање

en: CSS & Javascript files:
sr: CSS и Javascript датотеке:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
sr: CSS стил за поруку која се приказује у временском бројачу приликом одбројавања

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
sr: CSS стил за поруку о 'истеку временског ограничења'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
sr: CSS стил који се користи приликом приказивања поруке са 'упозорењем о временском ограничењу'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
sr: CSS стил који се користи приликом приказивања друге поруке са 'упозорењем о временском ограничењу'

en: CSV field names
sr: Називи поља CSV-а

en: CSV input format
sr: Формат CSV уноса

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
sr: Рачуна стандардну девијацију узорка за листу бројева

en: Calculate the sum of values in an array
sr: Израчунава суму вредности у низу

en: Calculates the exponent of e
sr: Рачуна експонент од е

en: Calculation
sr: Калкулација

en: Can edit?
sr: Може да врши измене?

en: Can't bind to the LDAP directory
sr: Није могуће прикључити се на LDAP директоријум

en: Can't connect to the LDAP directory
sr: Није могуће успоставити везу са LDAP директоријумом

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
sr: Није могуће ажурирати лабеле зато што користите дупле кодове

en: Cancel
sr: Отказати

en: Cancel editing
sr: Откажи уређивање

en: Cannot be changed
sr: Не може бити промењено.

en: Cannot be changed (survey is active)
sr: Не може се променити (анкета је активна)

en: Cannot import the VVExport file.
sr: Неуспешан увоз VVExport датотеке.

en: Case-insensitive strstr
sr: strstr без узимања у обзир величине слова

en: Catalan
sr: Каталонски

en: Catalan (Valencian)
sr: Каталонски (Валенсија)

en: Category separator
sr: Одвајач категорија

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
sr: Упозорење: Извршавање JavaScript-а је онемогућено у Вашем претраживачу (браузеру). Можда нећете бити у могућности да одговорите на сва питања ове анкете. Молимо, проверите параметре у Вашем претраживачу (браузеру).

en: Central participant database/panel
sr: Централна база података/ панел учесника

en: Central participants database summary
sr: Сажетак централне базе података учесника

en: Change log
sr: Лог промена

en: Change the display style of the month when using select boxes
sr: Променити стил приказа месеца приликом коришћења кућица за избор

en: Change the language
sr: Промени језик

en: Changes cannot be saved to a standard template.
sr: Промене се не могу сачувати у стандардни шаблон.

en: Character set of file:
sr: Сет карактера датотеке:

en: Character set of the file:
sr: Сет карактера датотеке:

en: Chart type
sr: Тип графикона

en: Check Data Integrity
sr: Провера интегритета података

en: Check again
sr: Проверите поново

en: Check all
sr: Обележити све

en: Check any that apply
sr: Изаберите све ставке које одговарају

en: Check data
sr: Проверите податке

en: Check database again?
sr: Проверити базу података поново?

en: Check now
sr: Проверити сада

en: Check or uncheck all items
sr: Обележити или искључити све ставке

en: Check survey logic for current question
sr: Проверити логику анкете за тренутно питање

en: Check survey logic for current question group
sr: Проверити логику анкете за тренутну групу питања

en: Checkbox layout
sr: Изглед квадратића за избор (checkbox-а)

en: Checked
sr: Обележено

en: Checking basic requirements...
sr: Провера основних захтева...

en: Checking existing LimeSurvey files...
sr: Провера постојећих LimeSurvey датотека...

en: Chinese (Simplified)
sr: Кинески (поједностављени)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
sr: Кинески (традиционални - Хонконг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
sr: Кинески (традиционални - Тајван)

en: Choice header
sr: Наслов избора

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import
sr: Изаберите 'Покрени/Све' са менија да бисте покренули увоз

en: Choose another language
sr: Изабери други језик

en: Choose columns
sr: Изабрати колоне

en: Choose one of the following answers
sr: Изаберите један од следећих одговора

en: Choose the CSV file to upload:
sr: Изаберите CSV датотеку за учитавање:

en: Choose the file to upload:
sr: Изаберите датотеку за слање (аплоад):

en: Choose token fields
sr: Изаберите поља токена

en: Choose when user can add a comment
sr: Изаберите када корисник може да дода коментар

en: Choose your language
sr: Изаберите свој језик

en: Clear
sr: Избрисати

en: Clear All Page
sr: Страница за све очишћено

en: Clear Responses
sr: Избришите одговоре

en: Click here to continue
sr: Кликните овде да бисте наставили

en: Click here to log in.
sr: Кликните овде да бисте се улоговали

en: Click here to start the survey.
sr: Кликните овде да би сте започели анкету.

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
sr: Кликните на дугме 'Проследити' како бисте завршили процес и сачували своје одговоре.

en: Click on the following button if you want to
sr: Кликните на следеће дугме уколико желите да

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
sr: Кликом на 'Да' креираћете токене за све оне у овој листи токена који немају исти. Наставити?

en: Close
sr: Затворити

en: Close Window
sr: Затворити прозор

en: Close editor
sr: Затвори уређивач

en: Close this group
sr: Затворити ову групу

en: Close this question
sr: Затворити ово питање

en: Close this survey
sr: Затворити ову анкету

en: Close this window
sr: Затворити овај прозор

en: Closed
sr: Затворено

en: Code
sr: Код

en: Code filter
sr: Филтер кода

en: Code:
sr: Код:

en: Column control
sr: Контрола колона

en: Columns
sr: Колоне

en: ComfortUpdate step %s
sr: Корак ComfortUpdate %s

en: Comma
sr: Зарез

en: Comma (,)
sr: Зарез (,)

en: Comment
sr: Коментар

en: Comment only when
sr: Коментариши само у случају када

en: Comment only when you choose an answer.
sr: Коментаришите само уколико изаберете одговор.

en: Comment your answers.
sr: Коментаришите ваше одговоре.

en: Comments
sr: Коментари

en: Compare a string to a regular expression pattern
sr: Пореди текст са обрасцем регуларног израза

en: Comparison operator
sr: Оператор поређења

en: Completed
sr: Завршено

en: Completed Page
sr: Страница за завршену анкету

en: Completed responses only
sr: Само завршени одговори

en: Completed?
sr: Завршено?

en: Completion state
sr: Стање завршетка

en: Condition
sr: Услов

en: Condition successfully copied
sr: Услов је успешно копиран

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
sr: Услови су успешно копирани (неки су изостављени зато што су дупликати)

en: Conditional processing
sr: Условно процесирање

en: Conditions
sr: Услови

en: Conditions designer
sr: Дизајнер услова

en: Configuration
sr: Конфигурација

en: Configuration directory is not writable
sr: Није могуће писати у конфигурационом директоријуму

en: Configure
sr: Конфигуриши

en: Confirm Password:
sr: Потврдите лозинку:

en: Confirm your admin password
sr: Потврдите Вашу лозинку администратора

en: Confirmation
sr: Потврда

en: Confirmation email
sr: Имејл потврде

en: Confirmation email subject
sr: Тема имејла потврде

en: Confirmation email subject:
sr: Тема имејла потврде:

en: Confirmation of your participation in our survey
sr: Потврда Вашег учешћа у нашој анкети

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
sr: Повезивање са базом података није успело. Молимо проверите локацију базе података, корисничко име и лозинку, и пробајте поново.

en: Constant
sr: Константа

en: Constant value
sr: Константна вредност

en: Contains
sr: Садржи

en: Continue
sr: Наставити

en: Continue?
sr: Наставити?

en: Convert N to
sr: Претворити N у

en: Convert Y to
sr: Претворити Y у

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
sr: Конвертује 8-битни текст у 'quoted-printable' текст

en: Convert a date/time string to unix timestamp
sr: Конвертује date/time стринг у unix timestamp

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
sr: Конвертује 'quoted-printable' текст у 8-битни текст

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr: Конвертује све HTML ентитете у њихове прикладне карактере (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr: Конвертује све прикладне карактере у HTML ентитете (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
sr: Конвертовати ресурсне линкове и УМЕТНУТА поља?

en: Convert resource links?
sr: Конвертовати ресурсне линкове?

en: Convert resources links?
sr: Конвертовати ресурсне линкове?

en: Convert spaces in question text to underscores
sr: Конвертовати празна поља (спејс) у тексту питања у доње линије

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr: Конвертује специјалне HTML ентитете назад у карактере (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
sr: Конвертује специјалне карактере у HTML ентитете (увек користи ENT_QUOTES и UTF-8)

en: Copy
sr: Копирати

en: Copy Current Question
sr: Копирати тренутно питање

en: Copy Template
sr: Копирати шаблон

en: Copy advanced settings?
sr: Копирати напредна подешавања?

en: Copy answer options?
sr: Копирати опције одговора?

en: Copy conditions
sr: Копирати услове

en: Copy failed
sr: Копирање није успело

en: Copy of survey is completed.
sr: Копирање анкете је завршено.

en: Copy question
sr: Копирати питање

en: Copy subquestions?
sr: Копирати потпитања?

en: Copy survey
sr: Копирати анкету

en: Copy template
sr: Копирати шаблон

en: Copy the selected conditions to
sr: Копирати изабране услове у

en: Core plugin can not be disabled.
sr: Плагин језгра не може бити онемогућен.

en: Corrected time:
sr: Кориговано време:

en: Cosine
sr: Косинус

en: Could not connect to LDAP server.
sr: Није могуће повезивање на LDAP сервер.

en: Could not delete user group.
sr: Није било могуће избрисати групу корисника.

en: Could not delete user group. No group selected.
sr: Није било могуће избрисати групу корисника. Ниједна група није изабрана.

en: Could not delete user. User was not supplied.
sr: Није било могуће избрисати корисника. Корисничко име није унето.

en: Could not insert answer
sr: Није било могуће уметнути одговор

en: Could not insert question
sr: Није било могуће уметнути питање

en: Could not insert subquestion
sr: Није могуће уметнути потпитање

en: Could not modify user data.
sr: Није било могуће променити податке о кориснику.

en: Couldn't delete
sr: Није било могуће избрисати

en: Count
sr: Број

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
sr: Израчунавање статистике за свако питање базирано само на укупном броју одговора за оне за које је питање приказано

en: Count the number of answered questions in the list
sr: Пребраја колико има одговорених питања на листи

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
sr: Избројати колико има одговорених питања на листи једнаких првом аргументу

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
sr: Избројати колико има одговорених питања на листи која задовољавају критеријум (arg op value)

en: Create
sr: Направити

en: Create a new question group inside your survey.
sr: Направити нову групу питања унутар ове анкете.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
sr: Креирајте нову анкету тако што ћете кликнути на икону %s горе десно.

en: Create database
sr: Креирати базу података

en: Create dummy tokens
sr: Креирати пробне токене

en: Create new label set
sr: Креирати нови скуп лабела

en: Create new participant
sr: Креирати новог учесника

en: Create new template
sr: Креирати нови шаблон

en: Create new template called:
sr: Креирати нови шаблон под именом:

en: Create one or more questions inside the new question group.
sr: Креирање једног или више питања унутар нове групе питања.

en: Create or import new label set(s)
sr: Креирати или увести нови скуп лабела

en: Create tokens
sr: Креирати токене

en: Create, import, or copy a survey
sr: Креирати, увести или копирати анкету

en: Create, import, or copy survey
sr: Креирати, увести или копирати анкету

en: Create/edit user groups
sr: Креирање/измена група корисника

en: Created by
sr: Креирано од стране

en: Creating DB & file backup
sr: Прављење резерви (бекапова) за базу података и датотеке

en: Creating file backup...
sr: Прављење резервне (бекап) датотеке...

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Current
sr: Тренутни

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
sr: Тренутно нема додатних језика подешених за ову анкету.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
sr: Тренутно нема услова подешених за ову анкету

en: Czech
sr: Чешки

en: Czech (informal)
sr: Чешки (неформални)

en: DATA TO BE ENTERED
sr: ПОДАЦИ ЗА УНОС

en: DEC West European
sr: DEC западноевропски

en: Danish
sr: Дански

en: Dari
sr: Дари

en: Data consistency check
sr: Провера конзистентности података

en: Data entry
sr: Унос података

en: Data entry screen
sr: Екран за унос података

en: Data redundancy check
sr: Провера редундантности података

en: Data selection
sr: Избор података

en: Data selection:
sr: Избор података :

en: Data view control
sr: Контрола приказа података

en: Database
sr: База података

en: Database %s has been successfully populated.
sr: База података %s је успешно напуњена.

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
sr: Функционалност прављења сигурносне (бекап) копије базе података тренутно није доступна за ову врсту базе података. Пре него што наставите молимо направите сигурносну копију (бекап) Ваше базе података уз коришћење бекап алатке!

en: Database configuration
sr: Конфигурација базе података

en: Database creation
sr: Креирање базе података

en: Database doesn't exist!
sr: База података не постоји

en: Database error!!
sr: Грешка у бази података!!

en: Database has been created.
sr: База података је креирана.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
sr: База података је успешно надограђена на верзију %s

en: Database location
sr: Локација базе података

en: Database name
sr: Назив базе података

en: Database password
sr: Лозинка базе података

en: Database settings
sr: Подешавања базе података

en: Database type
sr: Тип базе података

en: Database update finished (%s)
sr: Ажурирање базе података завршено (%s)

en: Database upgrade
sr: Надоградња базе података

en: Database user
sr: Корисник базе података

en: Dataentry Screen for Survey
sr: Екран анкете за унос података

en: Date
sr: Датум

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
sr: Датум (ГГГГ-ММ-ДД) је једнак

en: Date Saved
sr: Датум снимања

en: Date Stamp?
sr: Маркирање датумом?

en: Date added
sr: Датум додавања

en: Date created
sr: Датум креирања

en: Date entered is invalid!
sr: Уписани датум је неважећи!

en: Date format
sr: Формат датума

en: Date format:
sr: Формат датума:

en: Date in the format : %s
sr: Датум у формату : %s

en: Date is
sr: Датум је

en: Date last action
sr: Датум последње акције

en: Date picker
sr: Бирач датума

en: Date stamp?
sr: Маркирање датумом?

en: Date started
sr: Датум почетка

en: Date submitted
sr: Датум прослеђивања

en: Date/Time
sr: Датум/ Време

en: Date/Time format
sr: Формат датума/ времена

en: Datestamp
sr: Маркер датума

en: Day
sr: Дан

en: Deactivate
sr: Деактивирај

en: Deactivate Survey
sr: Деактивирати анкету

en: Deactivate survey
sr: Деактивирати анкету

en: Deactivated result tables
sr: Деактивиране табеле резултата

en: Deactivated token tables
sr: Деактивиране табеле токена

en: Deactivation
sr: Деактивација

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sr: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    Пре неког времена позвали смо Вас да учествујете у анкети.
    
    Приметили смо да до данас нисте завршили са попуњавањем анкете, и зато желимо да Вас подсетимо да је анкета још увек доступна у случају да желите да учествујете
    
    Назив анкете:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Да бисте учествовали молимо Вас да изаберете линк испод.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Изаберите следећи линк за наставак:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
sr: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    Ви, или неко други ко користи Вашу имејл адресу се регистровао за учешће у онлајн анкети под називом {SURVEYNAME}.
    
    Да бисте попунили анкету, кликните на следећи URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    У случају да имате било каква питања о овој анкети или се нисте регистровали за учешће и верујете да је овај имејл грешка, молимо Вас да контактирате {ADMINNAME} на следећој имејл адреси {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
sr: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    овај имејл је послат као потврда да сте завршили анкету под називом {SURVEYNAME} и да су Ваши одговори сачувани. Хвала Вам на учешћу.
    
    Уколико имате било које додатно питање о овом имејлу, молимо контактирајте {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sr: Поштовани/а {FIRSTNAME},
    
    позвани сте да учествујете у анкети.
    
    Наслов анкете је:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Да бисте учествовали молимо Вас кликните на линк испод.
    
    Са поштовањем,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Кликните овде да бисте одговарали на анкету:
    {SURVEYURL}

en: Dec
sr: Дец

en: December
sr: Децембар

en: Decimal mark:
sr: Децимални знак:

en: Decrease
sr: Умањи

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default Google Analytics
sr: Подразумевани Google Analytics

en: Default HTML editor mode:
sr: Подразумевани мод HTML уређивача:

en: Default administration page
sr: Основна администраторска страница

en: Default answer for scale %s:
sr: Подразумевани одговор за скалу %s:

en: Default answer value:
sr: Подразумевана вредност одговора:

en: Default answers
sr: Подразумевани одговори

en: Default attribute name:
sr: Подразумеван назив атрибута:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
sr: Подразумеване координате мапе када се страница учита. Формат: географска ширина [размак] географска дужина

en: Default language
sr: Подразумевани језик

en: Default position
sr: Подразумевана позиција

en: Default scenario
sr: Подразумевани сценарио

en: Default site admin email:
sr: Подразумевани имејл администратора сајта:

en: Default site bounce email:
sr: Подразумевани имејл одбијања сајта:

en: Default site language:
sr: Подразумевани језик сајта:

en: Default template:
sr: Подразумевани шаблон:

en: Default value for option 'Other':
sr: Подразумевана вредност за опцију 'Остало':

en: Default value settings were successfully saved.
sr: Подешавања подразумеваних вредности су успешно сачувана.

en: Default value:
sr: Подразумевана вредност:

en: Default:
sr: Подразумевано:

en: Delete
sr: Избрисати

en: Delete Tokens
sr: Избрисати токене

en: Delete Tokens Table
sr: Избрисати табелу токена

en: Delete User
sr: Избрисати корисника

en: Delete all conditions
sr: Избрисати све услове

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
sr: Избришете све недовршене одговоре који се односе на токен за који већ постоји сачуван комплетиран одговор

en: Delete attribute
sr: Избрисати атрибуте

en: Delete checked items!
sr: Избрисати обележене ставке!

en: Delete current question
sr: Избрисати тренутно питање

en: Delete current question group
sr: Брисање тренутне групе питања

en: Delete current user group
sr: Избрисати тренутну корисничку групу

en: Delete entry
sr: Избрисати унос

en: Delete exported tokens
sr: Избрисати извезене токене

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
sr: Избрисати из базе учесника глобално додатог на црну листу:

en: Delete label set
sr: Избрисати скуп лабела

en: Delete marked responses
sr: Избрисати обележене одговоре

en: Delete one or more participants...
sr: Избриши једног или више учесника...

en: Delete participant(s) from central panel and tokens tables
sr: Избрисати учесника/ учеснике из централног панела учесника и из табела токена

en: Delete participant(s) from central panel, tokens tables and all associated responses
sr: Избрисати учесника/ учеснике из централног панела учесника, из табела токена и свих придружених одговора

en: Delete participant(s) from central participants panel only
sr: Избрисати учесника/ учеснике само из централног панела учесника

en: Delete selected attribute(s) and associated data?
sr: Избрисати изабрани атрибут/ изабране атрибуте и њима придружене податке?

en: Delete selected participant(s) from this survey
sr: Избрисати изабраног учесника/ изабране учеснике из анкете

en: Delete selected participants
sr: Избрисати изабране учеснике

en: Delete selected survey(s)
sr: Избрисати изабрану анкету/ изабране анкете

en: Delete survey
sr: Избрисати анкету

en: Delete the selected entries
sr: Избрисати изабране уносе

en: Delete this answer option
sr: Избрисати ову опцију одговора

en: Delete this attribute:
sr: Обриши овај атрибут:

en: Delete this condition
sr: Избрисати овај услов

en: Delete this entry
sr: Избрисати овај унос

en: Delete this label
sr: Избрисати ову лабелу

en: Delete this response
sr: Избрисати овај одговор

en: Delete this scenario
sr: Избрисати овај сценарио

en: Delete this subquestion
sr: Избрисати ово потпитање

en: Delete this template
sr: Избрисати овај шаблон

en: Delete this user
sr: Избрисати овог корисника

en: Delete this user from group
sr: Избрисати овог корисника из групе

en: Delete token attribute %s
sr: Избрисати атрибут токена %s

en: Delete token entry
sr: Избрисати унос токена

en: Delete tokens table
sr: Избрисати табелу токена

en: Delete user
sr: Избрисати корисника

en: Delete value
sr: Избрисати вредност

en: Deleting User
sr: Брисање корисника

en: Deleting answers: %u answers deleted
sr: Брисање одговора: %u одговора је избрисано

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
sr: Брисање процена: %u процена је избрисано

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
sr: Брисање услова: %u услова је избрисано

en: Deleting groups: %u groups deleted
sr: Брисање група: %u група је избрисано

en: Deleting orphan survey table:
sr: Избрисати табелу анкете без заштите:

en: Deleting orphan token table:
sr: Избрисати табелу токена без заштите:

en: Deleting orphaned default values.
sr: Брисање подразумеваних вредности без заштите.

en: Deleting orphaned quota members.
sr: Брисање чланова квота без заштите.

en: Deleting orphaned quotas.
sr: Брисање квота без заштите.

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
sr: Брисање атрибута питања: %u атрибута је избрисано

en: Deleting questions: %u questions deleted
sr: Брисање питања: %u питања је избрисано

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
sr: Брисање језичких подешавања анкете: %u језичких подешавања анкете је избрисано

en: Deleting survey table: %s
sr: Брисање табеле анкете: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
sr: Брисање анкета: %u анкета је избрисано

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
sr: Брисањем ове групе такође ће се избрисати и сва питања и одговори које она садржи. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
sr: Брисање овог питања ће такође избрисати и све опције одговора и потпитања које оно садржи. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Deleting token table: %s
sr: Брисање табеле токена: %s

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
sr: Искључиво демо мод: увоз датотека је онемогућен на овом систему.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
sr: Демонстрациони мод: Слање (аплоад) датотека шаблона је онемогућено.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
sr: Ово је демо мод: увоз шаблона је онемогућен.

en: Description
sr: Опис

en: Description of the survey
sr: Опис анкете

en: Description:
sr: Опис:

en: Description:
sr: Опис:

en: Detailed Error
sr: Детаљи грешке

en: Detailed admin notification
sr: Детаљно обавештење администратора

en: Detailed admin notification subject:
sr: Тема детаљног обавештења администратора:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
sr: Детаљно обавештење путем имејла са подацима о одговорима је послато на:

en: Detailed email notification with result codes
sr: Обавештавање путем детаљног имејла са кодовима резултата

en: Detailed list of surveys
sr: Детаљна листа анкета

en: Determine whether a variable is considered to be empty
sr: Одређује да ли се варијабла сматра празном

en: Did Not Save
sr: Неуспешно снимање

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
sr: Директоријум под називом `%s` већ постоји - изаберите други назив

en: Disable chart
sr: Онемогућити графикон

en: Disable map display
sr: Онемогућити приказ мапе

en: Disable only
sr: Само онемогућити

en: Disable the next button until time limit expires
sr: Онемогућити дугме 'Даље' док не истекне временско ограничење

en: Disable the prev button until the time limit expires
sr: Онемогућити дугме за 'Претходно' док не истекне временско ограничење

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Disabled - Delete current question
sr: Онемогућено - Брисање тренутног питања

en: Display
sr: Приказати

en: Display / Export
sr: Приказати/ Извести

en: Display Last 50 Responses
sr: Приказати последњих 50 одговора

en: Display Responses
sr: Приказати одговоре

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sr: Приказати 'упозорење о временском ограничењу' онда када преостане још оволико секунди у одбројавању (упозорење неће бити приказано уколико је поље остављено празно)

en: Display a chart in the statistics?
sr: Показати графикон у статистици?

en: Display as bar chart
sr: Приказати као графикон са стубићима (bar chart)

en: Display as pie chart
sr: Приказати као графикон у облику пите (pie chart)

en: Display chart
sr: Приказати графикон

en: Display columns
sr: Колона у приказу

en: Display dropdown boxes
sr: Приказати падајућа поља

en: Display map
sr: Приказати мапу

en: Display min and max value under the slider
sr: Приказати минималну и максималну вредност испод клизача

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
sr: Приказати бројеве са запетом као децималним сепаратором, уколико је потребно

en: Display participants
sr: Приказати учеснике

en: Display rows
sr: Редова у приказу

en: Display slider min and max value
sr: Приказати минималну и максималну вредност клизача

en: Display survey tokens after adding?
sr: Приказати токене анкете након додавања?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
sr: Приказати поруку о 'истеку временског ограничења' на оволико секунди пре спровођења 'акције временског ограничења'  (подразумевано - 1 секунда уколико се остави празно)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sr: Приказати друго 'упозорење о временском ограничењу' онда када преостане још оволико секунди у одбројавању (упозорење неће бити приказано уколико је поље остављено празно)

en: Display tokens
sr: Приказати токене

en: Display:
sr: Приказати:

en: Do not use Google Analytics
sr: Не користити Google Analytics

en: Do survey
sr: Урадити анкету

en: Do you really want to delete all marked responses?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете све обележене одговоре?

en: Do you really want to delete this label set?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај скуп лабела?

en: Do you really want to delete this response?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете овај одговор?

en: Do you want to create a token table for this survey?
sr: Да ли желите да креирате табелу токена за ову анкету?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
sr: Да ли сада желите да попуните базу података креирајући потребне табеле?

en: Does not contain
sr: Не садржи

en: Don't force on or off
sr: Не форсирати 'укључено' или 'искључено'

en: Don't import if label set already exists:
sr: Не увозити уколико скуп лабела већ постоји

en: Done. Test your survey using the %s icon.
sr: Завршено. Тестирајте Вашу анкету користећи %s иконицу.

en: Dot (.)
sr: Тачка (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
sr: Дуплим-кликом или превлачењем премести ставку из леве листе у десну листу - ставка са највишим рангом треба да буде на врху десне листе, и тако даље све до најниже рангиране ставке.

en: Download
sr: Преузми

en: Download all files in this response as a zip file
sr: Преузети као zip датотеку све датотеке у овом одговору

en: Download files for this entry
sr: Преузети датотеке за овај унос

en: Download marked files
sr: Преузети обележене датотеке

en: Download the data and the syntax file
sr: Преузимање датотеке са подацима и синтаксне датотеке

en: Download the data and the syntax file.
sr: Преузимање датотеке са подацима и синтаксне датотеке.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
sr: Превуците и спустите чиоду на жељену локацију. Такође можете кликнути на мапу како бисте померили чиоду.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
sr: Превуците овај атрибут у другу колону како бисте га мапирали у централну базу учесника

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
sr: Спустите CSV поље у постојећи атрибут учесника наведен ниже како бисте увезли податке у њега.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
sr: Спустите CSV поље у ову зону како бисте креирали нови атрибут учесника и увезли податке у њега.

en: Drop-down list
sr: Падајућа листа

en: Dropdown prefix/suffix
sr: Падајући префикс/суфикс

en: Dropdown separator
sr: Падајући сепаратор

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
sr: Пронађени су дупликати кодова, ови уноси неће бити ажурирани

en: Duplicate label set name
sr: Дуплирај име скупа ознака

en: Duplicate records removed
sr: Дуплирани записи су избрисани

en: Duplicates are determined by:
sr: Дупликати су утврђени преко:

en: Dutch
sr: Холандски

en: Dutch (informal)
sr: Холандски (неформални)

en: EM Value
sr: ЕМ Вредност

en: ERROR MESSAGE
sr: ПОРУКА О ГРЕШЦИ

en: EUC-JP Japanese
sr: EUC-JP јапански

en: EUC-KR Korean
sr: EUC-KR корејски

en: Each answer is a number.
sr: Сваки одговор је број.

en: Each answer must be %s
sr: Сваки одговор мора бити %s

en: Each answer must be at least %s
sr: Сваки одговор мора бити барем %s

en: Each answer must be at most %s
sr: Сваки одговор мора бити највише %s

en: Each answer must be between %s and %s
sr: Сваки одговор мора бити између %s и %s

en: Each answers are a number.
sr: Сваки од одговора је број.

en: Earlier than:
sr: Раније од:

en: Edit
sr: Мењати

en: Edit Current Question
sr: Измена тренутног питања

en: Edit Group
sr: Измена групе

en: Edit URL parameter
sr: Изменити URL параметар

en: Edit answer options
sr: Изменити опције одговора

en: Edit answer options for this question
sr: Промена опција одговора на ово питање

en: Edit attribute
sr: Уреди атрибут

en: Edit attribute value
sr: Уреди вредност атрибута

en: Edit condition
sr: Изменити услов

en: Edit current question group
sr: Измена тренутне групе питања

en: Edit current user group
sr: Изменити тренутну корисничку групу

en: Edit default answer values
sr: Променити подразумеване вредности одговора

en: Edit default answers for this question
sr: Промена подразумеваних одговора на ово питање

en: Edit email templates
sr: Уредити имејл шаблоне

en: Edit entry
sr: Измена уноса

en: Edit label set
sr: Изменити скуп лабела

en: Edit label sets
sr: Измена скупова лабела

en: Edit permissions
sr: Измена овлашћења

en: Edit question
sr: Изменити питање

en: Edit quota
sr: Променити квоту

en: Edit response URL
sr: URL измене одговора

en: Edit scenario
sr: Изменити сценарио

en: Edit subquestions
sr: Измена потпитања

en: Edit subquestions for this question
sr: Промена потпитања у овом питању

en: Edit survey permissions
sr: Измена овлашћења за анкету.

en: Edit survey permissions for group %s
sr: Изменити овлашћења анкете за групу %s

en: Edit survey permissions for user %s
sr: Изменити овлашћења анкете за корисника %s

en: Edit survey settings
sr: Променити подешавања анкете

en: Edit survey text elements
sr: Измена текстуалних елемената анкете

en: Edit template permissions
sr: Промена овлашћења за шаблоне

en: Edit text elements
sr: Промена текстуалних елемената

en: Edit this condition
sr: Изменити овај услов

en: Edit this entry
sr: Изменити овај унос

en: Edit this response
sr: Измена овог одговора

en: Edit this token
sr: Уредити овај токен

en: Edit this user
sr: Изменити овог корисника

en: Edit token entry
sr: Променити унос токена

en: Edit user permissions for user %s
sr: Уреди корисничке дозволе за корисника %s

en: Edit value
sr: Изменити вредност

en: Edit your personal preferences
sr: Измените Ваша лична подешавања

en: Editing
sr: Уређивање

en: Editing %s
sr: Уређивање %s

en: Editing response (ID %s)
sr: Измена одговора (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
sr: Уређивање шаблона '%s'  - Датотека '%s'

en: Editing user
sr: Мењање корисникових детаља

en: Editing user group (Owner: %s)
sr: Измена групе корисника (Власник: %s )

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
sr: Или сте били дуго неактивни, или су колачићи (cookies) онемогућени у Вашем претраживачу или је настао проблем са Вашом Интернет везом.

en: Email
sr: Имејл

en: Email Status
sr: Статус имејла

en: Email address
sr: Имејл адреса

en: Email address contains
sr: Имејл адреса садржи

en: Email address is not valid.
sr: Имејл адреса није валидна.

en: Email address of the survey administrator
sr: Имејл адреса администратора анкете

en: Email batch size:
sr: Величина серије имејлова:

en: Email from the token
sr: Имејл из токена

en: Email method:
sr: Имејл метод:

en: Email settings
sr: Подешавања имејла

en: Email status
sr: Статус имејла

en: Email templates
sr: Имејл шаблони

en: Email templates successfully saved.
sr: Имејл шаблони су успешно сачувани.

en: Email to %s failed. Error Message:
sr: Имејл ка %s није стигао. Порука о грешци:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
sr: Слање имејла за {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) је одложено: Токен још увек није важећи.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
sr: Имејл за {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) није послат. Порука грешке:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
sr: Имејл за {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) прескочен: Токен није више валидан.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
sr: Слање имејла за {NAME} ({EMAIL}) није успело.

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
sr: Имејл није послат зато што је демонстрациони мод активиран.

en: Email:
sr: Имејл:

en: Email: %s
sr: Имејл: %s

en: Enable assessment mode?
sr: Омогућити мод процене?

en: Enable chart
sr: Омогућити графикон

en: Enable map display
sr: Омогућити приказ мапе

en: Enable token-based response persistence?
sr: Омогућити инсистирање на одговорима базираним на токенима?

en: Encryption type:
sr: Тип енкрипције:

en: End URL
sr: Закључни URL:

en: End URL:
sr: Закључни URL:

en: End message:
sr: Завршна порука:

en: English
sr: Енглески

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
sr: Обезбедити минималан број могућих одговора (0=без ограничења)

en: Enter a boolean equation to validate each sub-question.
sr: Унети логичку (тачно/нетачно) једначину за валидацију сваког потпитања

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
sr: Унети логичку (тачно/нетачно) једначину за валидацију целог питања

en: Enter a header text for the first scale
sr: Унети насловни текст за прву скалу

en: Enter a header text for the second scale
sr: Унети насловни текст за другу скалу

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
sr: Унесите корисничко име и лозинку за ову анкету и кликните на дугме 'Сачувати' испод.

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
sr: Унесите један одговор по линији. Можете унети код раздвајањем кода и текста одговора уз коришћење знака тачка-зарез или таб-а. За вишејезичне анкете додајете превод(е) у истој линији, такође раздвојене знаком тачка-зарез или таб-ом.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
sr: Унесите једну лабелу по линији. Можете унети код раздвајањем кода и текста лабеле уз коришћење знака тачка-зарез или таб-а. За вишејезичне анкете додајете превод(е) у истој линији, такође раздвојене знаком тачка-зарез или таб-ом.

en: Enter one subquestion per line. You can provide a code by separating code and subquestion text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
sr: Унесите једно потпитање по линији. Можете унети код раздвајањем кода и текста потпитања уз коришћење знака тачка-зарез или таб-а. За вишејезичне анкете додајете превод(е) у истој линији, такође раздвојене знаком тачка-зарез или таб-ом.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
sr: Унети ID питања да би се преузео редослед потпитања из претходног питања

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
sr: Унети код/кодове за питање/питања са могућношћу избора више одговора (одвојено знаком тачка-зарез) како би се искључиле само исте те опције одговора у овом питању.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
sr: Унети код/кодове за питање/питања са могућношћу избора више одговора (одвојено знаком тачка-зарез) како би се приказале само исте те опције одговора у овом питању.

en: Enter your answers:
sr: Унесите своје одговоре:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
sr: Испод унесите своје податке и одмах ће Вам бити послат имејл са линком за учешће у анкети.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
sr: Унесите назив Вашег хоста и порт, нпр.: imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
sr: Унесите назив Вашег хоста и порт, нпр.: my.smtp.com:25

en: Enter your labels:
sr: Унесите Ваше лабеле:

en: Enter your subquestions:
sr: Унесите Ваша потпитања:

en: Equals
sr: Једнако

en: Equals sum value
sr: Једнако збиру вредности

en: Equals:
sr: Једнако:

en: Equation
sr: Једначина

en: Error
sr: Грешка

en: Error Files List
sr: Листа датотека са грешкама

en: Error files list
sr: Листа датотека са грешкама

en: Error in SQL update
sr: Грешка у ажурирању SQL-а

en: Error saving results
sr: Грешка у снимању резултата

en: Error:
sr: Грешка:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
sr: Грешка:  'other'  је резервисана реч.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
sr: Грешка: Имејл није послат, што може бити индикатор проблема у подешавању PHP Mail-а на серверу. Детаљи Ваше анкете су ипак сачувани, али нећете добити имејл са детаљима. Молимо, за будућу референцу, сачувајте корисничко име и лозинку  ("name" и "password") које сте управо користили.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
sr: Грешка: Табела одговора не постоји. Анкета не може бити деактивирана.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
sr: Грешка: За ово питање нису дефинисане опције одговора и/или не постоје за овај језик.

en: Error: There are no answers defined for this question.
sr: Грешка: За ово питање нису дефинисани одговори.

en: Error: This question has no answers.
sr: Грешка: Ово питање нема одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова одговора.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупле кодове лабела.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
sr: Грешка: Покушавате да користите дупликат кодова потпитања.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
sr: Грешка: Морате унети назив групе за сваки језик.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
sr: Грешка: Морате унети назив за овај скуп лабела

en: Error: You have to enter a title for this survey.
sr: Грешка: Морате унети назив за ову анкету.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns (%s)
sr: Грешка: У фајлу који сте отпремили недостаје једна или више обавезних колона (%s)

en: Estonian
sr: Естонски

en: Every 2 weeks
sr: Сваке 2 недеље

en: Every day
sr: Сваког дана

en: Every month
sr: Сваког месеца

en: Every week
sr: Сваке недеље

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
sr: Све изгледа у реду. Молимо наставите са следећим кораком.

en: Example data
sr: Пример податка

en: Exclude answers?
sr: Искључити одговоре?

en: Exclude quotas?
sr: Искључити квоте?

en: Exclude record IDs?
sr: Искључити ID-еве записа?

en: Exclude survey permissions?
sr: Изоставити овлашћења анкете?

en: Exclusive option
sr: Ексклузивна опција

en: Execute this survey
sr: Покренути ову анкету

en: Existing LID: %s
sr: Постојећи LID: %s

en: Existing attribute
sr: Постојећи атрибут

en: Existing participant attributes
sr: Постојећи атрибути учесника

en: Existing token attributes
sr: Постојећи атрибути токена

en: Exit and clear survey
sr: Изаћи из анкете и избрисати одговоре

en: Expected expressions separated by commas
sr: Били су очекивани изрази одвојени зарезима

en: Expected left parentheses after function name
sr: Била је очекивана лева заграда након назива функције

en: Expected right parentheses
sr: Била је очекивана десна заграда

en: Expiration
sr: Истицање

en: Expire survey
sr: Учинити да анкета добије статус истекле

en: Expired
sr: Истекао

en: Expiry date/time:
sr: Датум/ време истека:

en: Exponential expression
sr: Експоненцијални израз

en: Export
sr: Извоз

en: Export CSV
sr: Извести CSV

en: Export Resources As ZIP Archive
sr: Извести ресурсе као ZIP архиву

en: Export Template
sr: Извоз шаблона

en: Export VV file
sr: Извезите VV датотеку

en: Export a VV survey file
sr: Извести VV датотеку анкете

en: Export data
sr: Извести податке

en: Export multiple label sets
sr: Извести вишеструке скупове лабела

en: Export resources as ZIP archive
sr: Извести ресурсе као ZIP архиву

en: Export result data to SPSS
sr: Извези резултате у СПСС датотеку

en: Export results
sr: Извести резултате

en: Export results to a SPSS/PASW command file
sr: Извести резултате у SPSS/PASW command датотеку

en: Export results to application
sr: Извести резултате у апликацију

en: Export selected label sets
sr: Извести одабрани скуп лабела

en: Export survey
sr: Извоз анкете

en: Export survey results
sr: Извоз резултата анкете

en: Export syntax
sr: Извести синтаксу

en: Export template
sr: Извоз шаблона

en: Export this Response
sr: Извести овај одговор

en: Export this label set
sr: Извести скуп лабела

en: Export this question
sr: Извести ово питање

en: Export this question group
sr: Извоз тренутне групе питања

en: Export to CSV file
sr: Извези у CSV датотеку

en: Export tokens
sr: Извести токене

en: Export tokens to CSV file
sr: Извести токене као CSV датотеку

en: Export...
sr: Извоз...

en: Expression Manager
sr: Менаџер израза

en: Expression manager
sr: Управљач изразима

en: Extra comma found in function
sr: Зарез вишка нађен у функцији

en: Extra right parentheses detected
sr: Десна заграда вишка је откривена

en: Extra token found after expressions
sr: Токен вишка је нађен после израза

en: Extra tokens found
sr: Додатни токени нађени

en: Failed
sr: Неуспешно

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
sr: Неуспешно додавање групе! Назив групе није наведен.

en: Failed to add group! Group already exists.
sr: Неуспешно додавање групе! Група већ постоји.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
sr: Неуспешно додавање групе! Назив групе име више од 20 карактера.

en: Failed to add user
sr: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to add user group.
sr: Неуспешно додавање корисничке групе.

en: Failed to add user.
sr: Неуспешно додавање корисника.

en: Failed to create token entries
sr: Неуспешно прављење уноса токена

en: Failed to delete answer
sr: Неуспешно брисање одговора

en: Failed to edit user group!
sr: Неуспешна измена корисничке групе!

en: Failed to insert default value
sr: Неуспешно уметање подразумеване вредности

en: Failed to insert group
sr: Неуспешно уметање групе

en: Failed to insert question attribute
sr: Неуспешно уметање атрибута питања

en: Failed to insert survey language
sr: Неуспешно уметање језика анкете

en: Failed to open the uploaded file!
sr: Неуспешно отварање послате (аплоадоване) датотеке!

en: Failed to remove user.
sr: Неуспешно уклањање корисника.

en: Failed to update answers
sr: Неуспешно ажурирање одговора

en: Failed to update survey permissions!
sr: Неуспешно ажурирање овлашћења за анкету!

en: Failed.
sr: Неуспешно.

en: Faulty line in import - fields and data don't match
sr: Неисправна линија у увозу - поља и подаци се не подударају

en: Fax to:
sr: Факс слати на:

en: Feb
sr: Феб

en: February
sr: Фебруар

en: Female
sr: Женски

en: Field caption
sr: Наслов поља

en: Field description
sr: Опис поља

en: Field summary for %s
sr: Сажетак поља за %s

en: File
sr: Датотека

en: File %s
sr: Датотека %s

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/template folder
sr: Датотеку %s није било могуће избрисати. Молимо проверите овлашћења за директоријум /upload/template

en: File %s deleted
sr: Датотека %s избрисана

en: File %s uploaded
sr: Датотека %s послата (аплоадована)

en: File count
sr: Бројач датотека

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
sr: Датотека не садржи LimeSurvey податке у правилном формату.

en: File extension
sr: Екстензија датотеке

en: File metadata
sr: Метаподаци датотеке

en: File name
sr: Назив датотеке

en: File seems empty or has only one line
sr: Датотеке су празне или имају само једну линију

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
sr: Датотека би требало да буде стандардна CSV (раздвојен зарезом) датотека са опционим дуплим наводницима око вредности (подразумевано за OpenOffice и Excel). Прва линија мора садржати називе поља. Поља могу бити у било ком редоследу.

en: File size
sr: Величина датотеке

en: File upload
sr: Слање (аплоад) датотеке

en: File upload succeeded.
sr: Пренос (аплоад) датотеке је успео.

en: File:
sr: Датотека:

en: Files
sr: Датотека

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter HTML for XSS:
sr: Филтрирај HTML за XSS:

en: Filter blank email addresses:
sr: Филтрирати празне имејл адресе:

en: Filter by
sr: Филтрирај по

en: Filter by email address
sr: Филтрирати по имејл адреси

en: Filter by language
sr: Филтрирати по језицима

en: Filter duplicate records:
sr: Филтрирати дупликате записа:

en: Filter surveys
sr: Филтрирати анкете

en: Filter the available answers by this value
sr: Филтрирати доступне одговоре по овој вредности

en: Filter...
sr: Филтер...

en: Filtered from statistics script
sr: Филтрирано из статистичке скрипте

en: Finalize response submission
sr: Довршити слање одговора

en: Find
sr: Пронаћи

en: Find first occurrence of a string
sr: Проналази прво појављивање текста

en: Find highest value
sr: Наћи највишу вредност

en: Find lowest value
sr: Наћи најнижу вредност

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
sr: Проналази позицију првог појављивања текста, без узимања у обзир величине слова

en: Find position of first occurrence of a string
sr: Проналази позицију првог појављивања текста

en: Find whether the type of a variable is integer
sr: Проверава да ли је тип варијабле целобројни

en: Find whether the type of a variable is string
sr: Проверава да ли је тип варијабле текстуални

en: Finds whether a value is not a number
sr: Проверава да ли вредност није број

en: Finds whether a variable is NULL
sr: Проналази да ли је променљива NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
sr: Проверава да ли је варијабла број или бројчани текст

en: Finds whether the type of a variable is float
sr: Проверава да ли је тип варијабле пливајући

en: Finnish
sr: Фински

en: First choice
sr: Први избор

en: First line contains the code of questions:
sr: Прва линија садржи код питања:

en: First name
sr: Име

en: First name from token
sr: Име из токена

en: Flash
sr: Флеш

en: Folder
sr: Директоријум

en: Follow the following link to update it
sr: Да бисте ажурирали, изаберите следећи линк

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
sr: Следеће анкете још увек нису активне, али се можете регистровати за њих.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
sr: За једноставно отварање у MS Excel-у, промените екстензију у 'tab' или 'txt'

en: For further information please contact %s
sr: За даље информације молимо контактирајте %s

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
sr: За листе падајућих поља, показати оволико редова

en: For stable and unstable versions
sr: За стабилне и нестабиле верзије

en: For stable versions
sr: За стабилне верзије

en: Forbidden Extension
sr: Забрањена екстензија

en: Force HTTPS:
sr: Форсирати HTTPS:

en: Force import:
sr: Форсирај увоз:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height
sr: Форсирати да изборна листа и листа рангирања имају исту висину

en: Forgot your password?
sr: Заборавили сте Вашу лозинку?

en: Format
sr: Формат

en: Format a GMT date/time
sr: Форматирање глобалног датума/времена

en: Format a local date/time
sr: Форматирање локалног датума/времена

en: Format a local time/date as integer
sr: Форматирање локалног времена/датума као целог броја

en: Format a number with grouped thousands
sr: Форматирати број са груписањем хиљада

en: Format:
sr: Формат:

en: Format: %s
sr: Формат:  %s

en: Found
sr: Нађено

en: Found & writable
sr: Нађено и могуће записати

en: French
sr: Француски

en: From
sr: Од

en: From token table
sr: Из табеле токена

en: Fula
sr: Фула

en: Full
sr: Комплетно

en: Full answers
sr: Пуни одговори

en: Full name
sr: Пуно име и презиме

en: Full names
sr: Пуна имена

en: Full question text
sr: Пун текст питања

en: Full responses
sr: Целовити одговори

en: Full search
sr: Пуна претрага

en: Full selector
sr: Пуни одабирач

en: Full selector (default)
sr: Пуни одабирач (подразумевано)

en: Full template editor
sr: Пуни уређивач шаблона

en: Full template editor (default)
sr: Пуни уређивач шаблона (подразумевано)

en: Function does not support %s arguments
sr: Функција на подржава %s параметара

en: Function must have at least %s argument | Function must have at least %s arguments
sr[0]: Функција мора имати барем %s параметар
sr[1]: Функција мора имати барем %s параметра
sr[2]: Функција мора имати барем %s параметара

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
sr: Функција подржава оволико параметара, где -1=неограничено: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
sr: GB2312 поједностављени кинески

en: GBK Simplified Chinese
sr: GBK поједностављени кинески

en: GEOSTD8 Georgian
sr: GEOSTD8 грузијски

en: GNU General Public License:
sr: GNU генерална јавна лиценца:

en: Galician
sr: Галицијски

en: Gender
sr: Пол

en: General
sr: Опште

en: General filters
sr: Генерални филтери

en: General settings
sr: Општа подешавања

en: Generate a random integer
sr: Генерисати насумичан цели број

en: Generate tokens
sr: Генерисати токене

en: Generating summaries ...
sr: Креирање сажетака...

en: Georgian
sr: Грузијски

en: German
sr: Немачки

en: German (informal)
sr: Немачки (неформални)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
sr: Узима UNIX временски печат за датум (сваки од 6 параметара су опциони)

en: Get order from previous question
sr: Узети редослед из претходног питања

en: Get statistics from these responses
sr: Приступити статистици из ових одговора

en: Get string length
sr: Одређује дужину стринга (текста)

en: Get the default location using the user's IP address?
sr: Поставити подразумевану локацију користећи IP адресу корисника?

en: Get the integer value of a variable
sr: Узети целобројну вредност променљиве

en: Get time statistics from these responses
sr: Приступити статистици времена из ових одговора

en: Get value of pi
sr: Узети вредност од пи

en: Getting questions and answers ...
sr: Преузимање питања и одговора...

en: Give focus to the HTML editor popup window
sr: Поставити фокус на искачућем (попап) прозору HTML уређивача

en: Global participant settings
sr: Подешавања глобалних учесника

en: Global settings
sr: Глобална подешавања

en: Global settings were saved.
sr: Глобална подешавања су сачувана.

en: Go back
sr: Повратак назад

en: Go to question
sr: Отићи на питање

en: Go to question group
sr: Одлазак на групу питања

en: Go to survey
sr: Одлазак на анкету

en: Go to this group
sr: Иди на ову групу

en: Go to this question
sr: Иди на ово питање

en: Google Analytics API key for this survey?
sr: Google Analytics API кључ за ову анкету?

en: Google Analytics API key:
sr: Google Analytics API кључ:

en: Google Analytics style for this survey?
sr: Google Analytics стил за ову анкету?

en: Google Maps
sr: Google мапе

en: Google Maps API key:
sr: Google Maps API кључ:

en: Google Translate API key:
sr: Google Translate API кључ:

en: Greater than
sr: Веће од

en: Greater than (Strings)
sr: Веће од (текст)

en: Greater than or equal to
sr: Веће или једнако

en: Greater than or equal to (Strings)
sr: Веће или једнако од (текст)

en: Greater than:
sr: Веће од:

en: Greek
sr: Грчки

en: Group
sr: Група

en: Group 1: The first lot of questions
sr: Група 1: Први скуп питања

en: Group by Group
sr: Група за групом питања

en: Group could not be deleted
sr: Није било могуће избрисати групу

en: Group description
sr: Опис групе

en: Group member can only see own group:
sr: Члан групе може видети само своју групу:

en: Group members
sr: Чланови групе

en: Group not found.
sr: Група није пронађена.

en: Group of checkboxes
sr: Група кућица за избор

en: Group time
sr: Време групе

en: Gujarati
sr: Гуџарати

en: HP West European
sr: HP западноевропски

en: HTML editor
sr: HTML уређивач

en: HTML editor mode
sr: Мод HTML уређивача

en: Header for first scale
sr: Наслов за прву скалу

en: Header for second scale
sr: Наслов за другу скалу

en: Heading
sr: Заглавље

en: Headings
sr: Наслови

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Height of dropdown
sr: Висина падајуће листе

en: Height of the map in pixel
sr: Висина мапе у пикселима

en: Hello %s,
sr: Здраво %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
sr: Здраво,
    
    Нови одговор је прослеђен за Вашу анкету '{SURVEYNAME}'.
    
    Кликните на следећи линк како бисте поново учитали анкету:
    {RELOADURL}
    
    Кликните на следећи линк како бисте видели индивидуални одговор:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Кликните на следећи линк како бисте изменили индивидуални одговор:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Погледајте статистику тако што ћете кликнути овде:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
sr: Здраво,
    
    Нови одговор је прослеђен за Вашу анкету '{SURVEYNAME}'.
    
    Кликните на следећи линк како бисте поново учитали анкету:
    {RELOADURL}
    
    Кликните на следећи линк како бисте видели индивидуални одговор:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Кликните на следећи линк како бисте изменили индивидуални одговор:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Погледајте статистику тако што ћете кликнути овде:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Следећи одговори су дати од стране учесника:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
sr: Помоћ

en: Help about this question
sr: Помоћ око овог питања

en: Help:
sr: Помоћ:

en: Hidden
sr: Сакривено

en: Hide advanced settings
sr: Сакрити напредна подешавања

en: Hide both
sr: Сакрити оба

en: Hide both (Forced by the system administrator)
sr: Сакрити оба (Форсирано од стране систем администратора)

en: Hide details of this Survey
sr: Сакрити детаље ове анкете

en: Hide details of this group
sr: Сакрити детаље групе

en: Hide details of this question
sr: Сакрити детаље овог питања

en: Hide the tip that is normally shown with a question
sr: Сакрити додатно објашњење које се обично приказује са питањем

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
sr: Увек сакрити ово питање. Ова опција је корисна за укључивање података уз коришћење предфилтера одговора.

en: Hide tip
sr: Сакрити додатно објашњење

en: Hindi
sr: Хинди

en: Hints
sr: Напомене

en: Hour
sr: Сат

en: How many roads must a man walk down?
sr: Колико дуго човек мора да лута друмовима?

en: How many rows to display
sr: Колико редова приказати

en: Huge Free Text
sr: Велики слободни текст

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: I accept
sr: Прихватам

en: IP Addresses will be logged
sr: IP адресе ће бити сачуване

en: IP Info DB API Key:
sr: IP Info DB API кључ:

en: IP address
sr: IP адреса

en: IP as default location
sr: IP као подразумевана локација

en: ISO 8859-7 Greek
sr: ISO 8859-7 грчки

en: ISO 8859-8 Hebrew
sr: ISO 8859-8 хебрејски

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Identifier:
sr: Идентификатор:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
sr: У случају да се појављују грешке, можда ћете морати да извршавате ову скрипту више пута.

en: If necessary the database will be updated.
sr: У случају потребе, база података ће бити ажурирана.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
sr: Уколико је једно од потпитања означено онда за свако од означених потпитања ова вредност је додата као процена.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
sr: У случају да база података још увек не постоји она ће бити креирана (потребно је да обезбедите да корисник базе података има неопходна овлашћења). У супротном, уколико у тој бази података постоје LimeSurvey табеле, оне ће аутоматски бити надограђене након инсталације.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
sr: Уколико линк не ради а Ви укључите HTTPS, LimeSurvey ће престати да ради и нећете бити у могућности да му приступите.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
sr: Уколико учесник означи све опције, уклонити означеност свих одговора и означити опцију постављену у подешавању "Ексклузивна опција"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
sr: У случају да се користе токени, јавност се може регистровати за ову анкету

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
sr: Уколико се налазите на црној листи а ипак желите да учествујете у овој анкети и желите да добијате позивнице, кликните на следећи линк:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
sr: Уколико користите функције токена или имејлове за обавештавање, требало би да поставите администраторску имејл адресу.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
sr: Уколико изаберете '%s' молимо да такође наведете свој избор у одговарајућем текстуалном пољу.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
sr: У случају да избришете ову табелу, токени више неће бити потребни како би се приступило анкети.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
sr: Уколико не желите да учествујете у овој анкети и не желите да добијате позивнице за учешће, молимо кликните на линк испод:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
sr: Ако унесете имејл адресу, биће Вам послата имејл порука са детаљима.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
sr: Уколико имате било које питање у вези овог имејла молимо Вас да се слободно обратите администратору на %s. Хвала!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
sr: Ако сте добили токен, молимо унесите га у поље испод а затим кликните на дугме 'Наставити'.

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
sr: Уколико иницирате токене за ову анкету, онда ће анкета бити доступна само корисницима који доставе токен или мануелно или преко URL-а.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
sr: Ако промените мод имејла, мораћете да проверите да ли Ваши имејл шаблони одговарају новом формату

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
sr: Уколико укључите опцију -Анонимне анкете- и креирате табелу токена, LimeSurvey ће означити Ваше комплетиране токене са 'Y' уместо са датумом/временом да би се осигурала анонимност учесника анкете.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
sr: Ако желите да проверите било које од својих одговоре на питања и/или промените их, то можете урадити избором [<<прет] дугмета и проласком кроз своје одговоре.

en: If you want to edit it %s please copy it first%s.
sr: Уколико желите да га измените %s молимо да га прво копирате%s.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
sr: Уколико желите, можете послати (аплоадовати) још %s датотеку(а); у супротном, можете се вратити у анкету.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
sr: Уколико је Ваша база података дељена, препоручени префикс је "lime_" у супротном можете оставити да ово подешавање буде празно.

en: Images
sr: Слике

en: Import
sr: Увести

en: Import CSV
sr: Увести CSV

en: Import Label Set
sr: Увести скуп лабела

en: Import Question
sr: Увести питање

en: Import Resources ZIP Archive
sr: Увести ZIP архиву ресурса

en: Import VV file
sr: Увести VV датотеку

en: Import a VV response data file
sr: Увести VV датотеку са одговорима

en: Import a VV survey file
sr: Увести VV датотеку анкете

en: Import again
sr: Увести поново

en: Import as not finalized answers?
sr: Увести одговоре који нису завршени?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
sr: Увоз није успео. Изабрали сте неодговарајући тип датотеке '%s'.

en: Import from CSV file
sr: Увези из CSV датотеке

en: Import label set resources
sr: Увести ресурсе скупова лабела

en: Import label set(s)
sr: Увести скуп(ове) лабела

en: Import of label set(s) is completed.
sr: Увоз скупа лабела је завршен.

en: Import of survey is completed.
sr: Увоз анкете је завршен.

en: Import of this survey file failed
sr: Увоз датотеке ове анкете није успео

en: Import old tokens
sr: Увести старе токене

en: Import question group
sr: Увести групу питања

en: Import resources ZIP archive
sr: Увести ZIP архиву ресурса

en: Import responses
sr: Увези одговоре

en: Import responses from a deactivated survey table
sr: Увезите одговоре из табеле деактивиране анкете

en: Import survey
sr: Увести анкету

en: Import survey data
sr: Увести податке анкете

en: Import survey resources
sr: Увоз ресурса анкете

en: Import template
sr: Увести шаблон

en: Import template ZIP archive
sr: Увести шаблон као ZIP архиву

en: Import timings (if exist)
sr: Увези времена (уколико постоје)

en: Import tokens from CSV file
sr: Увести токене из CSV датотеке

en: Import tokens from LDAP query
sr: Увести токене из LDAP упита

en: Important instructions
sr: Важна упутства

en: Imported Files List
sr: Листа увезених датотека

en: Imported Resources for
sr: Увезени ресурси за

en: Imported files list
sr: Листа увезених датотека

en: Imported resources for
sr: Увезени ресурси за

en: Imported template files for
sr: Увезене датотеке шаблона за

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
sr: Није било могуће избрисати ову групу зато што постоји барем једно питање са условима који се позивају на њен садржај

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
sr: У верзији за штампање заменити једначину релевантности са овим текстом објашњења.

en: Inactive
sr: Неактиван

en: Include:
sr: Укључити:

en: Incomplete responses
sr: Непотпуни одговори

en: Incomplete responses only
sr: Само незавршени одговори

en: Incorrect permissions in your %s folder.
sr: Нетачна овлашћења у Вашем %s директоријуму.

en: Incorrect username and/or password!
sr: Погрешно корисничко име и/или лозинка!

en: Increase
sr: Више

en: Indonesian
sr: Индонезијски

en: Inexistant token table
sr: Непостојећа табела токена

en: Information
sr: Информација

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
sr: Иницијални Superadmin не може бити избрисан!

en: Initialise tokens
sr: Иницијализујте токене

en: Inline HTML editor
sr: Линијски HTML уређивач

en: Inline HTML editor (default)
sr: Линијски HTML уређивач (подразумевано)

en: Input
sr: Унос

en: Input box width
sr: Ширина поља за унос

en: Insert a new answer option after this one
sr: Уметнути нову опцију одговора након ове

en: Insert a new label after this one
sr: Уметнути нову лабелу након ове

en: Insert a new subquestion after this one
sr: Уметнути ново потпитање након овог

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
sr: Уметните прелом странице пре овог питања у прегледу за штампу тако што ћете изабрати Да.

en: Insert page break in printable view
sr: Уметнути прелом странице у прегледу за штампу

en: Insert/edit LimeSurvey replacement field
sr: Уметнути/уредити LimeSurvey поље замене

en: Inserting the label set failed.
sr: Неуспешно уметање скупа ознака.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
sr: Умеће HTML прелом реда пре свих нових редова у тексту

en: Instructions for the impatient
sr: Упутства за нестрпљиве

en: Integer only
sr: Само целобројна вредност

en: Interface language
sr: Језик интерфејса

en: Interfaces
sr: Интерфејси

en: Interview time
sr: Трајање анкете

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
sr: Невалидни PERL регуларни израз: %s

en: Invalid email address.
sr: Неважећа имејл адреса.

en: Invalid group number for this survey:
sr: Невалидан број групе за ову анкету:

en: Invalid question - probably missing sub-questions or language-specific settings for language %s
sr: Питање није валидно - вероватно недостају потпитања или језичка подешавања специфична за језик %s

en: Invalid survey ID
sr: Неважећи ID анкете

en: Invalid value(s) on the stack
sr: Невалидне вредности на стеку

en: Invitation
sr: Позивница

en: Invitation attachments:
sr: Прилози позивнице:

en: Invitation email
sr: Имејл за позивање

en: Invitation email body:
sr: Садржај позивног имејла:

en: Invitation email subject
sr: Тема позивног имејла

en: Invitation email subject:
sr: Тема позивног имејла:

en: Invitation email:
sr: Позивни имејл:

en: Invitation sent date
sr: Датум слања позивнице

en: Invitation sent to:
sr: Позивница послата на:

en: Invitation sent?
sr: Позивница послата?

en: Invitation status:
sr: Статус позивнице:

en: Invitation to participate in a survey
sr: Позив за учешће у анкети

en: Invited
sr: Позван

en: Irish
sr: Ирски

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
sr: Да ли је дозвољено да нема одговора (мисинг у варијабли) када су или 'Једнако суми вредности' или 'Минимална сума вредности' постављене?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
sr: Да ли се од учесника захтева да остави коментар за послату (аплоадовану) датотеку?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
sr: Да ли се од учесника захтева да да наслов послатој (аплоадованој) датотеци?

en: It is missing a quota message for the following languages:
sr: Порука за квоту недостаје за следеће језике

en: It is presented group by group.
sr: Приказ група по група.

en: It is presented on one single page.
sr: Приказ на једној страници.

en: It is presented question by question.
sr: Приказ питање по питање.

en: It uses cookies for access control.
sr: Користе се cookies (колачићи) за контролу приступа.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
sr: То ће такође избрисати све ресурсе/датотеке које су послате(аплоадоване) за ову анкету.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
sr: Још увек је могуће спровести статистичку анализу одговора коришћењем LimeSurvey-а.

en: Italian
sr: Италијански

en: Italian (informal)
sr: Италијански (неформални)

en: Iterate survey
sr: Итерација анкете

en: Jan
sr: Јан

en: January
sr: Јануар

en: Japanese
sr: Јапански

en: Join array elements with a string
sr: Спојити елементе низа са текстом

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
sr: Саставити стрингове, враћа састављене стрингове. Ова функција је алијас од implode("",argN)

en: Jul
sr: Јул

en: July
sr: Јул

en: Jun
sr: Јун

en: June
sr: Јун

en: KOI8-R Relcom Russian
sr: KOI8-R Relcom руски

en: KOI8-U Ukrainian
sr: KOI8-U украјински

en: Keyboard-less operation
sr: Рад без тастатуре

en: Kinyarwanda
sr: Киниарванда

en: Korean
sr: Корејски

en: Kurdish (Sorani)
sr: Курдски (Сорани)

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
sr: LDAP је деактивиран или LDAP упит није дефинисан.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
sr: LDAP упити су дефинисани од стране администратора у конфигурационој датотеци /application/config/ldap.php .

en: Label
sr: Лабела

en: Label %s
sr: Лабела %s

en: Label Set
sr: Скуп лабела

en: Label for 'Other:' option
sr: Лабела за опцију 'Остало:'

en: Label set administration
sr: Администрација скупа лабела

en: Label set browser
sr: Претраживач скупова лабела

en: Label set import summary
sr: Извештај о увозу скупа лабела.

en: Label set name
sr: Име скупа ознака

en: Label set properties sucessfully updated.
sr: Карактеристике скупа лабела су успешно ажуриране.

en: Label set sucessfully deleted.
sr: Скуп лабела је успешно избрисан.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
sr: Скуп лабела није увезен зато што исти скуп лабела већ постоји.

en: Label sets
sr: Скупови лабела

en: Label sets:
sr: Скупови лабела:

en: Label:
sr: Лабела:

en: Labels
sr: Лабеле

en: Labels sucessfully updated
sr: Лабеле успешно ажуриране

en: Language
sr: Језик

en: Language Switch
sr: Промена језика

en: Language code
sr: Код језика

en: Language selection
sr: Избор језика

en: Languages
sr: Језици

en: Languages:
sr: Језици:

en: Last VV version
sr: Последња VV верзија

en: Last check: %s
sr: Последња провера: %s

en: Last invited
sr: Последњи позвани

en: Last name
sr: Презиме

en: Last name from token
sr: Презиме из токена

en: Last page
sr: Последња страна

en: Last reminder sent date
sr: Датум слања последње подсетнице

en: Later than:
sr: Касније од:

en: Latvian
sr: Летонски

en: Less than
sr: Мање од

en: Less than (Strings)
sr: Мање од (текст)

en: Less than or equal to
sr: Мање или једнако

en: Less than or equal to (Strings)
sr: Мање или једнако (текст)

en: Less than:
sr: Мање од:

en: License
sr: Лиценца

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
sr: LimeSurvey може да покуша да креира ову базу података за Вас.

en: LimeSurvey database is up to date. No action needed
sr: LimeSurvey база података је ажурна. Није потребна никаква акција

en: LimeSurvey has been installed successfully.
sr: LimeSurvey је успешно инсталиран.

en: LimeSurvey installer
sr: LimeSurvey инсталер

en: LimeSurvey online manual
sr: LimeSurvey онлајн упутство

en: LimeSurvey replacement field properties
sr: Својства LimeSurvey поља замене

en: Limit
sr: Лимит

en: Limit the number of possible answers
sr: Ограничење броја могућих одговора

en: Limit time to answer question (in seconds)
sr: Ограничење времена одговарања на питање (у секундама)

en: Limit:
sr: Ограничење:

en: List
sr: Листа

en: List (Dropdown)
sr: Листа (падајућа листа)

en: List (Radio)
sr: Листа (радио)

en: List survey publicly:
sr: Излистати анкету јавно:

en: List with comment
sr: Листа са коментарима

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Load Page
sr: Страница за учитавање

en: Load a previously saved survey
sr: Учитати претходно сачувану анкету

en: Load now
sr: Учитати сада

en: Load unfinished survey
sr: Учитати незавршену анкету

en: Loading translations
sr: Учитавање превода

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Location
sr: Локација

en: Logged in
sr: Пријављен

en: Logged in as:
sr: Пријављен као:

en: Logic
sr: Логика

en: Logic File for Survey #
sr: Логичка датотека за анкету #

en: Login
sr: Пријава

en: Logout
sr: Одјављивање

en: Logout successful.
sr: Успешна одјава.

en: Long Free Text
sr: Дугачки слободни текст

en: Look at survey logic files
sr: Погледајте логичке датотеке анкете

en: Mac Central European
sr: Mac централноевропски

en: Mac West European
sr: Mac западноевропски

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Mail to all Members
sr: Имејл свим члановима

en: Main Admin Screen
sr: Главни администраторски екран

en: Main admin screen
sr: Главни администраторски екран

en: Make a comment on your choice here:
sr: Овде унесите коментар Вашег избора:

en: Make a string lowercase
sr: Пребацити цео стринг (текст) у мала слова

en: Make a string uppercase
sr: Пребацити цео стринг (текст) у велика слова

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
sr: Чини да поље за 'Остало:' коментаре буде обавезно када је 'Остало:' опција активна

en: Make these mappings automatic in future
sr: Учинити да ово мапирање постане аутоматско у будућности

en: Malay
sr: Малајски

en: Male
sr: Мушки

en: Maltese
sr: Малтешки

en: Manage additional attribute fields
sr: Управљање пољима додатних атрибута

en: Manage survey administrators
sr: Управљање администраторима анкете

en: Manage token attribute fields
sr: Управљање пољима атрибута токена

en: Mandatory Question
sr: Обавезно питање

en: Mandatory field:
sr: Обавезно поље:

en: Mandatory fields:
sr: Обавезна поља:

en: Mandatory:
sr: Обавезно:

en: Mandatory?
sr: Обавезно?

en: Map height
sr: Висина мапе

en: Map width
sr: Ширина мапе

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
sr: Мапирати Ваше атрибуте учесника у постојећи атрибут токена или креирати нови

en: Map your token attributes to an existing participant attribute or create a new one
sr: Мапирати Ваше атрибуте токена у постојећи атрибут учесника или креирати нови

en: Map zoom level
sr: Ниво зумираности мапе

en: Mar
sr: Мар

en: Marathi
sr: Марати

en: March
sr: Март

en: Mask questions
sr: Питања са предефинисаним одговорима

en: Max number of files
sr: Максимални број датотека

en: Max reminders
sr: Максимално подсетника

en: Maximize
sr: Максимирати

en: Maximum
sr: Максимум

en: Maximum 60 attributes. Please remove an attribute before adding.
sr: Максимално је 60 атрибута. Молимо уклоните атрибут пре додавања.

en: Maximum answers
sr: Максимум одговора

en: Maximum characters
sr: Максимум карактера

en: Maximum characters allowed
sr: Максимално дозвољени број карактера

en: Maximum date
sr: Максимални датум

en: Maximum file size allowed (in KB)
sr: Максимална дозвољена величина датотеке (у КБ)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
sr: Максималан број датотека које учесник може послати (аплоадовати) за ово питање

en: Maximum sum value
sr: Максимална збирна вредност

en: Maximum sum value of multiple numeric input
sr: Максимална сума вредности из вишеструког нумеричког уноса

en: Maximum value
sr: Максимална вредност

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
sr: Максимална вредност за низ (mult-flexible) тип питања

en: Maximum value of the numeric input
sr: Максимална вредност нумеричког уноса

en: May
sr: Мај

en: Maybe you don't have permission.
sr: Можда немате овлашћење.

en: Median:
sr: Медијана:

en: Message
sr: Порука

en: Message:
sr: Порука:

en: Min days between reminders
sr: Минимални број дана између подсетника

en: Min number of files
sr: Минимални број датотека

en: Minimize
sr: Минимализовати

en: Minimum
sr: Минимум

en: Minimum answers
sr: Минимум одговора

en: Minimum date
sr: Минимални датум

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
sr: Минималан број датотека које учесник мора послати (аплоадовати) за ово питање

en: Minimum requirements
sr: Минимални захтеви

en: Minimum sum value
sr: Минимална збирна вредност

en: Minimum value
sr: Минимална вредност

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
sr: Минимална вредност за низ (mult-flexible) тип питања

en: Minimum value of the numeric input
sr: Минимална вредност нумеричког уноса

en: Minute
sr: Минут

en: Minute step interval
sr: Корак за минуте

en: Minute step interval when using select boxes
sr: Корак за минуте приликом коришћења кућица за избор

en: Missing %s closing right parentheses
sr: Недостаје %s затварајућих десних заграда

en: Mongolian
sr: Монголски

en: Month
sr: Месец

en: Month display style
sr: Стил приказа месеца

en: Move on without warning
sr: Наставити без упозорења

en: Moving user templates to new location at %s...
sr: Померање корисничких шаблона на нову локацију у %s...

en: Multiple Numerical Input
sr: Вишеструки нумерички унос

en: Multiple Short Text
sr: Вишеструки краћи текстови

en: Multiple choice
sr: Вишеструки избор

en: Multiple choice questions
sr: Питања са могућношћу избора више опција

en: Multiple choice with comments
sr: Вишеструки избор са коментарима

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
sr: Сума нумеричких уноса на свим местима у овом питању мора бити једнака овој вредности

en: Name
sr: Корисничко име

en: Name [ID]
sr: Име [ID]

en: Name of the survey
sr: Назив анкете

en: Name of the survey administrator
sr: Име администратора анкете

en: Name:
sr: Име:

en: Navigation delay (seconds):
sr: Кашњење у навигацији (у секундама):

en: Need %s token. | Need %s tokens.
sr[0]: Потребан %s токен.
sr[1]: Потребна %s токена.
sr[2]: Потребно %s токена.

en: Never
sr: Никада

en: New answer option
sr: Нова опција одговора

en: New dummy tokens were added.
sr: Нови пробни токени су додати.

en: New files were successfully installed.
sr: Нове датотеке су успешно инсталиране.

en: New files will be downloaded and installed.
sr: Нове датотеке ће бити преузете и инсталиране.

en: New label set
sr: Нови скуп лабела

en: New password: %s
sr: Нова лозинка: %s

en: New question group was saved.
sr: Нова група питања је сачувана.

en: New quota
sr: Нова квота

en: New scenario number:
sr: Број новог сценарија:

en: New subquestion
sr: Ново потпитање

en: New survey title:
sr: Име нове анкете:

en: New token was added.
sr: Нови токен је додат.

en: NewTemplate
sr: Нови шаблон

en: Next
sr: Даље

en: Next choice
sr: Следећи избор

en: Next question
sr: Следеће питање

en: Next question group
sr: Следећа група питања

en: No
sr: Не

en: No (Forced by the system administrator)
sr: Не (Форсирано од стране систем администратора)

en: No CFIELDNAME field set!
sr: CFIELDNAME поље није постављено!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
sr: GID (ID групе питања) није достављен. Немогућ увоз питања

en: No HTML editor
sr: Нема HTML уређивача

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
sr: SID (ID анкете) није достављен. Немогућ увоз питања.

en: No SID Provided
sr: SID није дат

en: No Username selected.
sr: Није изабрано корисничко име.

en: No answer
sr: Без одговора

en: No attributes to view
sr: Нема атрибута за преглед

en: No available surveys
sr: Нема доступних анкета

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
sr: Није било могуће копирати услове (због дупликата)

en: No database action required!
sr: Није потребна никаква акција на бази података!

en: No email notification
sr: Без имејл обавештења

en: No invitation code is needed to complete the survey.
sr: За попуњавање ове анкете позивни код није потребан.

en: No matching CFIELDNAME group!
sr: Нема CFIELDNAME групе која се поклапа!

en: No matching CQID
sr: Нема CQID који се поклапа

en: No matching group
sr: Нема одговарајуће групе

en: No matching question
sr: Нема одговарајућег питања

en: No matching survey
sr: Нема одговарајуће анкете

en: No new participants were created
sr: Нису креирани нови учесници

en: No next question
sr: Нема следећег питања

en: No next question group
sr: Нема следеће групе питања

en: No of surveys
sr: Број анкета

en: No old responses found.
sr: Нису пронађени стари одговори.

en: No old survey or token table selected.
sr: Ни једна стара анкета ни табела токена није изабрана.

en: No other user in the system
sr: Нема другог корисника у систему

en: No parameters defined
sr: Ниједан параметар није дефинисан

en: No participant information lost.
sr: Није изгубљена ни једна информација о учеснику.

en: No participants to view
sr: Нема учесника за преглед

en: No previous question
sr: Нема претходног питања

en: No previous question group
sr: Нема претходне групе питања

en: No question group found.
sr: Није нађена ниједна група питања.

en: No question index will be shown with this format.
sr: Уз овај формат неће бити приказан индекс питања.

en: No questions selected
sr: Нема одабраних питања

en: No quotas have been set for this survey
sr: У овој анкети нису постављене квоте

en: No reminder(s) sent
sr: Ниједан подсетник није послат

en: No replacement variable available for this field
sr: Не постоји алтернативна/ резервна варијабла за ово поље

en: No responses are lost.
sr: Није изгубљен ни један одговор.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
sr: Није дат ID анкете. Није могуће копирати анкету

en: No survey participants matching the search criteria
sr: Нема учесника анкете који одговарају критеријумима претраге

en: No surveys are available. Either you don't have permissions to any surveys or none of your surveys have a token table
sr: Ниједна анкета није доступна. То значи да Ви или немате овлашћења ни за једну анкету или ниједна од Ваших анкета нема табелу токена

en: No surveys available.
sr: Нема доступних анкета.

en: No syntax errors detected in this survey
sr: У овој анкети нису пронађене грешке у синтакси

en: No token table.
sr: Нема табеле токена.

en: No, thanks.
sr: Не, хвала.

en: Nominal
sr: Номинална

en: None
sr: Нема

en: None found
sr: Ниједан није пронађен

en: None selected
sr: Ниједан није изабран

en: Norwegian (Bokmal)
sr: Норвешки (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
sr: Норвешки (Nynorsk)

en: Not Active
sr: Није активан

en: Not Selected
sr: Није изабрано

en: Not a valid expression
sr: Није валидни израз

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
sr: Нису сачувани сви могући одговори. Ово се обично дешава због ограничења сервера ( PHP setting max_input_vars) - молимо контактирајте вашег администратора система.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
sr: Нису сачувана сва потпитања. Ово се обично дешава због ограничења сервера ( PHP setting max_input_vars) - молимо контактирајте вашег администратора система.

en: Not completed or Not displayed
sr: Није завршено или Није приказано

en: Not contains
sr: Не садржи

en: Not displayed
sr: Није приказано

en: Not enough values for calculation
sr: Нема довољно вредности за прорачун

en: Not equal
sr: Није једнако

en: Not equal to
sr: Није једнако

en: Not found
sr: Није пронађено

en: Not imported label sets
sr: Скупови лабела нису увезени

en: Not invited
sr: Није позван

en: Not started
sr: Није започета

en: Note
sr: Напомена

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
sr: Имајте у виду да ће ова секција процене само приказати да ли су постављена правила процене и да ли је активиран мод процењивања.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
sr: Имајте у виду да не можете поништите брисање ако наставите. Подаци ће бити трајно избрисани.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
sr: Напомена: Сва поља означена са (*) су обавезна.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
sr: Напомена: Демонстрациони мод је активиран. Означена (*) подешавања не могу бити промењена.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
sr: Напомена: Уколико сте грешком деактивирали ову анкету, могуће је лако повратити податке уколико не направите никакву измену у структури анкете. Проверите LimeSurvey документацију за даље детаље

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
sr: Напомена: Уколико укључите опцију -Анонимних одговора- за ову анкету, онда ће LimeSurvey означити Ваше завршене токене само са 'Y' уместо датумом/временом - како би се осигурала анонимност Ваших учесника.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
sr: Напомена: Стандардна поља токена не могу бити аутоматски мапирана

en: Note: This is a standard template.
sr: Напомена: Ово је стандардни шаблон.

en: Note: You MUST enter a new question code!
sr: Напомена: МОРАТЕ унети нов код питања!

en: Nothing to translate on this page
sr: На овој страници нема ничега за превођење

en: Notification & data management
sr: Обавештавање и управљање подацима

en: Nov
sr: Нов

en: November
sr: Новембар

en: Null values are ignored in calculations
sr: Празна поља су игнорисана у калкулацијама

en: Number greater than
sr: Број већи од

en: Number less than
sr: Број мањи од

en: Number of attribute fields to add:
sr: Број поља атрибута које треба додати:

en: Number of cases
sr: Број случајева

en: Number of files greater than
sr: Број датотека већи од

en: Number of files less than
sr: Број датотека мањи од

en: Number of questions/groups
sr: Број питања/група

en: Number of records in this query:
sr: Број записа у овом упиту:

en: Number of tokens
sr: Број токена

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Numbers only
sr: Само бројеви

en: Numbers only for 'Other'
sr: Само бројеви за 'Остало'

en: Numerical Input
sr: Нумерички унос

en: OK
sr: У реду

en: OR
sr: ИЛИ

en: Occitan
sr: Окситански

en: Oct
sr: Окт

en: October
sr: Октобар

en: Off
sr: Искључено

en: Off (Forced by the system administrator)
sr: Искључено (Форсирано од стране систем администратора)

en: Offset:
sr: Померај:

en: Ok
sr: У реду

en: Old VV version
sr: Стара VV верзија

en: On
sr: Укључено

en: On (Forced by the system administrator)
sr: Укључено (Форсирано од стране систем администратора)

en: On errors
sr: На грешкама

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
sr: Приликом захтева за информацијом о ажурирању на limesurvey.org, десила се грешка:

en: Once a survey is activated you can no longer:
sr: Једном када се анкета активира више нећете бити у могућности да:

en: One
sr: Један

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
sr: Једна или више датотека су или прекорачиле дозвољену величину датотеке/нису у одговарајућем формату или минимални потребан број датотека није послат (аплоадован). Не можете наставити све док не исправите ово

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
sr: На једно или више обавезних питања нисте одговорили. Не можете наставити док не одговорите на та питања.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
sr: На једно или више питања нисте одговорили на исправан начин. Не можете наставити док не одговорите на исправан начин.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
sr: Једна или више датотека које сте послали (аплоадовали) нису у потребном формату/ одговарајуће величине. Не можете наставити све док су ове датоке невалидни.

en: Online Manual
sr: Онлајн упутство за коришћење

en: Online manual
sr: Онлајн упутство за коришћење

en: Only %s new dummy tokens were added after %s trials.
sr: Само %s нових пробних токена је додато након %s покушаја.

en: Only %s token has been created. | Only %s tokens have been created.
sr[0]: Само %s токен је креиран.
sr[1]: Само %s токена су креирана.
sr[2]: Само %s токена је креирано.

en: Only Previous pages answers are available
sr: Доступни су одговори само са претходних страна

en: Only an integer value may be entered in this field.
sr: Само целобројна вредност може бити унета у ово поље.

en: Only answer the following question if:
sr: Одговорите на следеће питање само уколико:

en: Only answer this if the following conditions are met:
sr: Одговорити на ово само ако су испуњени следећи услови:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
sr: На овом питању одговорите само за ставке које нисте изабрали у питању %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
sr: На овом питању одговорите само за ставке које сте изабрали у питању %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
sr: На ово питање одговорити само ако су испуњени следећи услови:

en: Only integer values may be entered in these fields.
sr: Само целобројне вредности могу бити унете у ова поља.

en: Only numbers may be entered in these fields.
sr: Само бројеви могу бити унети у ова поља.

en: Only numbers may be entered in this field.
sr: У ово поље могу бити унети само бројеви.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
sr: Само један CSV атрибут је мапиран са централним атрибутом.

en: Only show question %s IF
sr: Приказати питање %s САМО АКО

en: Only variables can be assigned values
sr: Само варијабле могу бити додељене вредности

en: Oops, There was an error deleting the file
sr: Упс, десила се грешка у брисању датотеке

en: Open
sr: Отворено

en: Open imported template
sr: Отворити узвезен шаблон

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
sr: Отворити синтаксну датотеку у СПСС-у користећи Уникод мод

en: Open-access mode
sr: Мод отвореног приступа

en: Option 'Other':
sr: Опција 'Остало':

en: Optional
sr: Опционално

en: Optional Question
sr: Опционо питање

en: Optional fields:
sr: Опциона поља:

en: Optional modules
sr: Опциони модули

en: Optional settings
sr: Опциона подешавања

en: Optional settings to give you a head start
sr: Опциона подешавања која Вам дају стартну позицију

en: Options
sr: Опције

en: Order - like 3)
sr: Редослед - као 3)

en: Ordinal
sr: Ординална

en: Organize question groups/questions
sr: Организовати питања/ групе питања

en: Other
sr: Остало

en: Other answer
sr: Други одговор

en: Other comment
sr: Коментар 'Остало'

en: Other files:
sr: Остале датотеке:

en: Other:
sr: Остало:

en: Outdated
sr: Застарело

en: Output options
sr: Опције излаза (аутпута)

en: Overall assessment score
sr: Скор укупне процене

en: Overview & update
sr: Преглед и ажурирање

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
sr: Уписати преко постојећих вредности атрибута уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
sr: Уписати преко постојећих аутоматски мапираних вредности атрибута уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
sr: Уписати преко постојећих вредности стандардних поља уколико учесник већ постоји?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
sr: Уписати преко постојећих вредности атрибута токена у случају да се нађе дупли учесник?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
sr: Уписати преко постојећих вредности атрибута токена уколико учесник већ постоји?

en: Owner
sr: Власник

en: Owner ID
sr: ID власника

en: Owner name
sr: Име власника

en: PDF export
sr: Извоз PDF-а

en: PHP (default)
sr: PHP (подразумевано)

en: PHP PDO driver library
sr: PHP PDO библиотека драјвера

en: PHP mbstring library
sr: PHP mbstring библиотека

en: PHP version
sr: PHP верзија

en: PHP/PECL JSON library
sr: PHP/PECL JSON библиотека

en: Pad a string to a certain length with another string
sr: Поставља текст у одређеној дужини са другим текстом

en: Page {0} of {1}
sr: Страна {0} од {1}

en: Panel integration
sr: Панел интеграција

en: Parameter
sr: Параметар

en: Parameter name:
sr: Назив параметра:

en: Partial
sr: Парцијално

en: Partial (saved) responses
sr: Делимични (сачувани) одговори

en: Participant ID
sr: ID учесника

en: Participant attributes to create
sr: Атрибути учесника за креирање

en: Participant may save and resume later?
sr: Учесници могу сачувати и наставити касније?

en: Participant panel
sr: Панел учесника

en: Participant table is empty.
sr: Табела учесника је празна.

en: Participant's attribute information
sr: Информација о атрибутима учесника

en: Participant's survey information
sr: Информација о анкети учесника

en: Participants
sr: Учесници

en: Participants can save partially finished surveys
sr: Учесници могу сачувати делимично завршене анкете

en: Participants may print answers?
sr: Учесници могу штампати одговоре?

en: Participants owned by you
sr: Учесника у Вашем власништву

en: Participants shared with you
sr: Учесника који су дељени са Вама

en: Participants you have shared
sr: Учесника које Ви делите

en: Pashto
sr: Пасхто

en: Password
sr: Лозинка

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Passwords do not match!
sr: Лозинке се не подударају!

en: Passwords don't match.
sr: Лозинке се не подударају.

en: Percentage
sr: Проценат

en: Percentage of total:
sr: Проценат од тотала:

en: Permission
sr: Овлашћење

en: Permission to activate/deactivate a survey
sr: Овлашћење за активацију/деактивацију анкете

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
sr: Овлашћење за креирање (унос података)/преглед/ажурирање/брисање/увоз/извоз одговора

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
sr: Овлашћење за прављење/ажурирање/брисање/увоз/извоз уноса токена

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
sr: Овлашћење за израду/преглед/ажурирање/брисање правила процењивања анкете

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
sr: Овлашћење за креирање/преглед/ажурирање/брисање правила квота за анкету

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
sr: Овлашћење за израду/преглед/ажурирање/брисање/увоз/извоз питања, група, одговора и услова анкете.

en: Permission to delete a survey
sr: Овлашћење за брисање анкете

en: Permission to modify survey security settings
sr: Овлашћење за измену безбедносних подешавања анкете

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
sr: Овлашћење за преглед и ажурирање  превода уз коришћење опције за брзо превођење

en: Permission to view statistics
sr: Овлашћење за преглед статистике

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
sr: Овлашћење за преглед/ажурирање подешавања анкете укључујући и креирање табеле токена

en: Permissions were successfully updated.
sr: Дозволе су успешно ажуриране.

en: Persian
sr: Персијски

en: Pie chart
sr: Графикон у облику пите (pie chart)

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
sr: Смешта питања у назначену групу за рандомизацију, сва питања која су укључена у назначену групу ће се појавити у насумичном редоследу

en: Please <a href="%s">log in</a>.
sr: Молимо <a href="%s">пријавите се</a>.

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
sr: Молимо будите стрпљиви и пробајте поново за отприлике 10 минута.

en: Please be patient...
sr: Молимо за стрпљење...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
sr: Како бисте били у могућности прегледате шаблоне, молимо Вас да промените директоријумска овлашћења за директоријум %s.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
sr: Молимо Вас да промените директоријумска овлашћења за директоријуме /tmp и /upload/templates да бисте омогућили ову опцију.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
sr: Молимо проверите ако су изнад наведени било какви проблеми па затим наставите на последњи корак.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
sr: Молимо проверите све проблеме наведене изнад а затим наставите на следећи корак.

en: Please check at least one box per row
sr: Молимо означите барем једну кућицу по реду

en: Please check at least one item.
sr: Молимо изаберите барем једну опцију.

en: Please check the directory permissions.
sr: Молимо Вас да проверите директоријумска овлашћења.

en: Please check the format of your answer.
sr: Молимо проверите формат Вашег одговора.

en: Please check these settings now, then click the button below.
sr: Молимо да сада проверите ова подешавања, а затим кликнете на дугме испод.

en: Please check your settings
sr: Молимо Вас проверите Ваша подешавања

en: Please choose
sr: Молимо изаберите

en: Please choose *all* that apply:
sr: Молимо изаберите *све опције* које одговарају:

en: Please choose *only one* of the following:
sr: Молимо Вас да изаберите *само једно* од понуђеног:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
sr: Молимо изаберите све опције које одговарају и унесите коментар:

en: Please choose at least %s items.
sr: Молимо изаберите барем %s ставки.

en: Please choose no more than %s items.
sr: Молимо изаберите не више од %s ставки.

en: Please choose the appropriate response for each item:
sr: Молимо изаберите одговарајући одговор за сваку ставку:

en: Please choose the label sets you want to export:
sr: Молимо изаберите скупове лабела које желите да извезете:

en: Please choose...
sr: Молимо изаберите...

en: Please complete all parts
sr: Молимо да комплетирате све делове

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
sr: Молимо потврдите приступ анкети одговарањем на сигурносно питање испод а затим кликните на дугме 'Наставити'.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
sr: Молимо Вас да потврдите токен одговарајући на сигурносно питање које се налази испод, а затим кликните на дугме 'Наставити'.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
sr: За даљу подршку молимо да контактирате %s ( %s ).

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
sr: Молимо Вас контактирајте Вашег LimeSurvey администратора за Вашу лозинку.

en: Please continue with populating the database.
sr: Молимо наставите са пуњењем базе.

en: Please enter a date:
sr: Молимо унесите датум:

en: Please enter a value for:
sr: Молимо унесите вредност за:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
sr: Молимо унесите подешавања базе података која желите да користите уз LimeSurvey:

en: Please enter the name for the copied template:
sr: Молимо унесите назив за копирани шаблон:

en: Please enter your comment here
sr: Молимо да овде унесете Ваш коментар

en: Please explain something in detail:
sr: Молимо Вас детаљније објасните нешто:

en: Please fax your completed survey to:
sr: Молимо пошаљите факсом Вашу испуњену анкету на:

en: Please fill in %s answers
sr: Молимо попуните %s одговора

en: Please fill in at least %s answers
sr: Молимо попуните бар %s одговора

en: Please fill in at least one answer
sr: Молимо попуните бар један одговор

en: Please fill in at most %s answers
sr: Молимо попуните највише %s одговора

en: Please fill in at most one answer
sr: Молимо попуните највише један одговор

en: Please fill in between %s and %s answers
sr: Молимо попуните између %s и %s одговора

en: Please fix this error in your database and try again
sr: Молимо исправите ову грешку у вашој бази података и покушајте поново

en: Please log in first.
sr: Молимо да се прво пријавите.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
sr: Молимо имајте у виду да једном када се овом анкетом прикупе одговори а Ви пожелите да додате или уклоните питања/ групе питања или промените нека од горњих подешавања, биће неопходно да деактивирате ову анкету, чиме ће сви подаци који су унесени бити пребачени у издвојену архивирану табелу.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sr: Молимо да у свако поље (кућицу) унесете број према преференцији од 1 до

en: Please rank all items
sr: Молимо рангирајте све ставке

en: Please select %s answers
sr: Молимо изаберите %s одговора

en: Please select a condition
sr: Молимо изаберите услов

en: Please select a condition.
sr: Молимо изаберите услов.

en: Please select a field
sr: Молимо изаберите поље

en: Please select a field.
sr: Молимо изаберите поље.

en: Please select a file to import!
sr: Молимо изаберите датотеку за увоз!

en: Please select a language:
sr: Молимо изаберите језик:

en: Please select a user first
sr: Молимо прво изаберите корисника!

en: Please select a user group first
sr: Молимо прво изаберите корисничку групу!

en: Please select at least %s answers
sr: Молимо изаберите барем %s одговора

en: Please select at least one answer
sr: Молимо изаберите барем један одговор

en: Please select at least one file for deletion
sr: Молимо изаберите барем једну датотеку за брисање

en: Please select at least one file for download
sr: Молимо изаберите барем једну датотеку за преузимање

en: Please select at least one participant
sr: Молимо изаберите барем једног учесника

en: Please select at least one participant.
sr: Молимо изаберите барем једног учесника.

en: Please select at most %s answers
sr: Молимо изаберите највише %s одговора

en: Please select at most one answer
sr: Молимо изаберите највише један одговор

en: Please select between %s and %s answers
sr: Молимо изаберите између %s и %s одговора

en: Please select the attributes that are to be added to the central database
sr: Молимо изаберите атрибуте које треба додати у централну базу података

en: Please select your preferred language:
sr: Молимо изаберите Ваш преферирани језик:

en: Please submit by %s
sr: Молимо проследите до %s

en: Please try again.
sr: Молимо Вас пробајте поново.

en: Please upload %s files
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) %s датотека

en: Please upload %s more file(s).
sr: Молимо увезите (аплоадујте) још %s датотеку(а).

en: Please upload at least %s files
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) најмање %s датотека

en: Please upload at least one file
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) барем једну датотеку

en: Please upload at most %s files
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) највише %s датотека

en: Please upload at most one file
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) највише једну датотеку

en: Please upload between %s and %s files
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) између %s и %s датотека.

en: Please upload one file
sr: Молимо пошаљите (аплоадујте) једну датотеку

en: Please use the LimeSurvey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
sr: Молимо користите навигационе дугмиће LimeSurvey-а или индекс. Изгледа да сте пробали да користите дугме за повратак на претраживачу како бисте поново проследили страницу.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
sr: Молимо Вас да проверите следећу информацију пре наставка надограђивања базе података:

en: Please wait ...
sr: Молимо сачекајте...

en: Please write your answer here:
sr: Молимо унесите свој одговор овде:

en: Please write your answer(s) here:
sr: Молимо унесите свој(е) одговор(е) овде:

en: Plugin
sr: Плагин

en: Plugin manager
sr: Управљач плагиновима

en: Plugins
sr: Плагинови

en: Polish
sr: Пољски

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
sr: Лоше завршен израз - била је очекивана константа или варијабла

en: Populate database
sr: Напунити базу података

en: Popup HTML editor
sr: Искачући (попап) HTML уређивач

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese (Brazilian)
sr: Португалски (Бразилски)

en: Position:
sr: Позиција:

en: Possible attribute values
sr: Могуће вредности атрибута

en: Pre-installation check
sr: Пре-инсталациона провера

en: Pre-installation check for LimeSurvey
sr: Пре-инсталациона провера за LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
sr: Пре-мапирани атрибути

en: Predefined
sr: Предефинисано

en: Predefined answer options for this question
sr: Предефинисане опције одговора за ово питање

en: Predefined label sets...
sr: Предефинисани скупови лабела...

en: Prefix for list items
sr: Префикс за ставке на листи

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
sr: Префикс|Суфикс за падајуће листе

en: Present answer options in reverse order
sr: Представити опције одговора у обрнутом поретку

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
sr: Приказати као поља за текстуални унос уместо као падајуће листе

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
sr: Приказати падајуће контроле уместо листе радио дугмића

en: Presentation
sr: Презентација

en: Presentation & navigation
sr: Презентација и навигација

en: Preview current question group
sr: Преглед тренутне групе питања

en: Preview this group
sr: Погледај ову групу

en: Preview this question
sr: Прегледати ово питање

en: Preview this question group in:
sr: Погледај ову групу питања у:

en: Preview this question in:
sr: Погледај ово питање у:

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Previous
sr: Претходно

en: Previous question
sr: Претходно питање

en: Previous question group
sr: Претходна група питања

en: Previous questions
sr: Претходна питања

en: Previous session is set to be finished.
sr: Претходна сесија је пребачена у статус завршене.

en: Print answers page
sr: Страница за штампу одговора

en: Print your answers.
sr: Одштампајте своје одговоре.

en: Printable survey page
sr: Верзија анкете за штампање

en: Printable version
sr: Верзија анкете за штампање

en: Prior to 16
sr: Пре 16

en: Proceed to step %s
sr: Наставити на корак %s

en: Processing...
sr: Обрада...

en: Progress
sr: Напредак

en: Public statistics?
sr: Јавна статистика?

en: Publication & access control
sr: Контрола објављивања и приступа

en: Punjabi
sr: Панђаби

en: Q1 and Q3 calculated using %s
sr: Q1 и Q3 су рачунати користећи %s

en: QueXML export
sr: QueXML извоз

en: Question
sr: Питање

en: Question Page
sr: Страница са питањима

en: Question Selection
sr: Одабир питања

en: Question Type:
sr: Тип питања:

en: Question attribute
sr: Атрибут питања

en: Question attributes
sr: Атрибути питања

en: Question attributes:
sr: Атрибути питања:

en: Question by Question
sr: Питање за питањем

en: Question code
sr: Код питања

en: Question code %s was updated to %s.
sr: Код питања %s је ажуриран у %s.

en: Question code / ID
sr: Код / ID питања

en: Question code:
sr: Код питања:

en: Question codes must be unique.
sr: Кодови питања морају бити јединствени.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
sr: Кодови питања морају почињати словом и могу садрђати само алфанумеричке карактере.

en: Question codes were successfully regenerated.
sr: Кодови питања су успешно поново генерисани.

en: Question could not be created.
sr: Није било могуће креирати питање.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
sr: Питање не може бити обрисано. Постоје услови за друга питања који се заснивају на овом питању. Не можете обрисати ово питање све док не уклоните те услове.

en: Question could not be updated
sr: Није било могуће ажурирати питање

en: Question could not be updated.
sr: Питање не може бити ажурирано.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
sr: Питање није могло бити ажурирано. Постоје услови за друга питања који се ослањају на одговоре на ово питање и промена типа питања ће проузроковати проблеме. Да бисте били у могућности да промените тип овог питања, морате избрисати ове услове.

en: Question group
sr: Група питања

en: Question group import is complete.
sr: Увоз групе питања је завршен.

en: Question group import summary
sr: Сажетак увоза групе питања

en: Question group successfully saved.
sr: Група питања је успешно сачувана.

en: Question group/question organizer disabled
sr: Организатор питања/ група питања је онемогућен

en: Question group:
sr: Група питања:

en: Question groups
sr: Групе питања

en: Question groups:
sr: Групе питања:

en: Question help
sr: Помоћ за питање

en: Question import is complete.
sr: Увоз питања је завршен.

en: Question import summary
sr: Извештај о увозу питања

en: Question in language %s could not be created.
sr: Питање није било могуће креирати у језику %s.

en: Question index
sr: Индекс питања

en: Question time
sr: Време питања

en: Question type selector
sr: Одабирач типа питања

en: Question type selector:
sr: Одабирач типа питања:

en: Question validation equation
sr: Једначина валидације питања

en: Question validation tip
sr: Кратко објашњење валидације питања

en: Question was successfully added.
sr: Питање је успешно додато.

en: Question was successfully deleted.
sr: Питање је успешно избрисано

en: Question was successfully saved.
sr: Питање је успешно сачувано.

en: Question:
sr: Питање:

en: Questions
sr: Питања

en: Questions with conditions to this group
sr: Питања са условима за ову групу

en: Questions:
sr: Питања:

en: Quick CSV report
sr: Брзи CSV извештај

en: Quick add...
sr: Брзо додавање...

en: Quick statistics
sr: Брзе статистике

en: Quick translation
sr: Брзи превод

en: Quick-add answers
sr: Брзо додавање одговора

en: Quick-add subquestions
sr: Брзо додавање потпитања

en: Quick-translation
sr: Брзи превод

en: Quota action
sr: Акција квоте

en: Quota action:
sr: Акција квоте:

en: Quota could not be added.
sr: Није било могуће додати квоту.

en: Quota limit
sr: Лимит квоте

en: Quota limit:
sr: Лимит квоте:

en: Quota message
sr: Порука квоте

en: Quota name
sr: Назив квоте

en: Quota name:
sr: Назив квоте:

en: Quotas
sr: Квоте

en: Quote meta characters
sr: Навести мета карактере

en: R (data file)
sr: R (датотека података)

en: R (syntax file)
sr: R (синтаксна датотека)

en: RANK
sr: РАНГ

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
sr: ПРОЧИТАЈТЕ ОВО ПАЖЉИВО ПРЕ НАСТАВКА РАДА

en: RPC interface enabled:
sr: RPC интерфејс омогућен:

en: Random order
sr: Произвољни редослед

en: Randomization group name
sr: Назив групе за рандомизацију

en: Randomization group:
sr: Група за рандомизацију:

en: Randomize on each page load
sr: Рандомизовано приликом сваког учитавања странице

en: Range:
sr: Опсег:

en: Rank %s
sr: Рангирање %s

en: Rank header
sr: Наслов рангирања

en: Ranking
sr: Рангирање

en: Reading file..
sr: Читање датотеке..

en: Reading file...
sr: Читање датотеке

en: Reason:
sr: Разлог:

en: Recommended
sr: Препоручено

en: Record Deleted
sr: Запис избрисан

en: Record has been updated.
sr: Запис је ажуриран.

en: Records displayed:
sr: Приказано записа:

en: Records imported
sr: Записи су увезени

en: Recover your password
sr: Повратите Вашу лозинку

en: Referrer URL
sr: Референтни URL

en: Referrer URL will be saved.
sr: URL референтне особе биће сачуван

en: Refresh list
sr: Освежити листу

en: Regenerate question codes
sr: Поново генерисати кодове питања

en: Register Page
sr: Страница за регистрацију

en: Registration
sr: Регистрација

en: Registration attachments:
sr: Прилози регистрације:

en: Registration email
sr: Регистрациони имејл

en: Registration email subject
sr: Тема регистрационог имејла

en: Regular expression
sr: Регуларни израз

en: Relevance
sr: Релевантност

en: Relevance equation:
sr: Једначина релевантности:

en: Relevance help for printable survey
sr: Помоћ за релевантност за верзију анкете за штампање

en: Relevance:
sr: Релевантност:

en: Reload URL
sr: URL освежавања

en: Reload participant list
sr: Поново учитати листу учесника

en: Reload survey list
sr: Поновно учитати листу анкета

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
sr: Поново учитајте Вашу анкету кликтањем на следећи линк (или убацивањем линка у Ваш претраживач):

en: Reloading screen. Please wait.
sr: Поновно учитавање екрана. Молимо сачекајте.

en: Remaining
sr: Преостало

en: Remaining:
sr: Преостало:

en: Reminder
sr: Подсетник

en: Reminder Email:
sr: Имејл за подсећање:

en: Reminder count
sr: Број подсетника

en: Reminder count:
sr: Број подсетника:

en: Reminder email
sr: Имејл за подсећање

en: Reminder email subject
sr: Тема имејла за подсећање

en: Reminder email subject:
sr: Тема имејла за подсећање:

en: Reminder sent to:
sr: Подсетник послат ка:

en: Reminder sent?
sr: Подсетник послат?

en: Reminder status:
sr: Статус подсетника:

en: Reminder to participate in a survey
sr: Подсетник за учешће у анкети

en: Reminder(s) sent
sr: Подсетници послати

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
sr: RemoteControl је доступан коришћењем %s за транспорт и открива следећу функционалност:

en: Remove
sr: Уклонити

en: Remove condition
sr: Уклоните услов

en: Remove search condition
sr: Уклонити услов претраге

en: Rename this template
sr: Преименовати овај шаблон

en: Rename this template to:
sr: Преименовати овај шаблон у:

en: Renumber scenario automatically
sr: Аутоматски поново нумерисати сценарио

en: Renumber the new record.
sr: Поново нумерисати нови запис.

en: Reorder question groups / questions
sr: Направити нови редослед питања/ група питања

en: Repeat a string
sr: Поновити стринг (текст)

en: Repeat headers
sr: Поновити наслове

en: Repeat headings every X subquestions (Set to 0 to deactivate heading repeat, deactivate minimum repeat headings from config).
sr: Поновити наслове након сваких X потпитања (Поставити 0 како бисте деактивирали понављање наслова, деактивирајте минимално понављање наслова из config).

en: Repeat password
sr: Поновите лозинку

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
sr: Понављање заглавља у типу питања са низом потпитања након сваких X потпитања:

en: Replace
sr: Заменити

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
sr: Замењује сва појављивања траженог текста другим текстом

en: Replace choice header (default: "%s")
sr: Заменити наслов избора (подразумевано: "%s")

en: Replace existing label set
sr: Заменити постојећи скуп лабела

en: Replace label set?
sr: Премести скуп ознака?

en: Replace rank header (default: "%s")
sr: Заменити наслов рангирања (подразумевано: "%s")

en: Replace the existing record.
sr: Заменити постојећи запис.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
sr: Мења лабелу опције одговора 'Остало:' жељеним прилагођеним текстом

en: Report and skip the new record.
sr: Известити и прескочити нови запис.

en: Required
sr: Захтевано

en: Reset
sr: Ресетовање - повратак на почетне вредности

en: Reset Survey Logic
sr: Ресетовати логику анкете

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
sr: Ресетујете све Ваше токене у статус 'некоришћено'

en: Reset answers and token completed state
sr: Ресетовање одговора и статуса завршености токена

en: Reset conditions
sr: Ресетовање услова

en: Reset conditions/relevance?
sr: Поново поставити услове/релеватност?

en: Reset start/end date/time?
sr: Поново постави почетак/крај датум/време?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
sr: Ресетујете комплетиране одговоре у статус недовршених

en: Resources
sr: Ресурси

en: Resources Import Summary
sr: Сажетак увоза ресурса

en: Resources import summary
sr: Сажетак увоза ресурса

en: Response
sr: Одговор

en: Response ID
sr: ID одговора

en: Response ID %s was successfully deleted.
sr: Одговор ID %s је успешно избрисан.

en: Response filters
sr: Филтери одговора

en: Response import summary
sr: Сажетак увоза питања

en: Response rate
sr: Проценат одговора

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
sr: Прослеђивање одговора за анкету {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
sr: Прослеђивање одговора за анкету {SURVEYNAME} са резултатима

en: Response summary
sr: Сажет преглед одзива

en: Responses
sr: Одговори

en: Responses & statistics
sr: Одговори и статистике

en: Responses containing
sr: Одговори који садрже

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
sr: Одговори у овој анкети НИСУ анонимни.

en: Responses to this survey are anonymized.
sr: Одговори на ову анкету су анонимни

en: Responses will be date stamped.
sr: Одговори ће бити маркирани датумом.

en: Responses will have the IP address logged
sr: Одговори ће имати IP адресу сачувану у лог-у.

en: Responses will have their referring URL logged.
sr: Одговори ће имати референтни URL сачуван у лог-у.

en: Responses will not be date stamped.
sr: Одговори неће бити маркирани датумом.

en: Responses will not have the IP address logged.
sr: Одговори неће имати IP адресу сачувану у лог-у.

en: Responses will not have their referring URL logged.
sr: Одговори неће имати референтни URL сачуван у лог-у.

en: Restart this Survey
sr: Започните анкету поново

en: Restore
sr: Повратити

en: Restore options
sr: Опције повраћаја

en: Restrict input to integer values
sr: Ограничити унос само на целобројне вредности

en: Result
sr: Резултат

en: Results
sr: Резултати

en: Results from LDAP Query.
sr: Резултати из LDAP Query-а.

en: Resume later
sr: Наставити касније

en: Return a formatted string
sr: Вратити форматирани стринг (текст)

en: Return comma-separated list of values
sr: Враћа листу вредности одвојених зарезом

en: Return current UNIX timestamp
sr: Враћа тренутни UNIX временски печат

en: Return part of a string
sr: Вратити део стринга (текста)

en: Return to label set administration
sr: Повратак у Администрацију скупа лабела

en: Return to survey
sr: Повратак у анкету

en: Return to survey administration
sr: Повратак у администрацију анкете

en: Returns true if all non-empty responses are unique
sr: Враћа "Тачно" уколико су јединствени сви одговори који нису празни

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
sr: Враћа тачно(1) уколико је то валидан датум по грегоријанском календару

en: Reverse a string
sr: Окренути стринг (текст)

en: Reverse answer order
sr: Обрнути поредак одговора

en: Romanian
sr: Румунски

en: Root URL
sr: Основни URL

en: Round fractions down
sr: Заокружити остатак наниже

en: Round fractions up
sr: Заокружити остатак навише

en: Rounds a number to an optional precision
sr: Заокружује број на оптималну прецизност

en: Rows
sr: Редови

en: Russian
sr: Руски

en: SMTP debug mode:
sr: SMTP мод дебагера:

en: SMTP debug output:
sr: SMTP дебаговани излаз (аутпут):

en: SMTP host:
sr: SMTP хост:

en: SMTP password:
sr: SMTP лозинка:

en: SMTP username:
sr: SMTP корисничко име:

en: SPSS export scale type
sr: Тип СПСС извозне скале

en: SPSS version:
sr: СПСС верзија:

en: SQL CODE THAT FAILED
sr: SQL КОД КОЈИ НИЈЕ ПРОШАО

en: SQL command failed: %s
sr: SQL команда није успела: %s

en: Same
sr: Исто

en: Same height for all answer options
sr: Иста тежина за све опције одговора

en: Same height for lists
sr: Иста висина за листе

en: Save
sr: Сачувати

en: Save & Load
sr: Сачувати & Учитати

en: Save & edit survey text elements
sr: Сачувати и уредити текстуалне елементе анкете

en: Save / Activate survey
sr: Сачувати / Активирати анкету

en: Save IP Address?
sr: Сачувати IP адресу?

en: Save IP address?
sr: Сачувати IP адресу?

en: Save Now
sr: Сачувати сада

en: Save Page
sr: Страница за снимање

en: Save and close
sr: Сачувати и затворити

en: Save as label set
sr: Сачувати скуп лабела

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
sr: Сачувати оба у R радни директоријум (користећи getwd() и setwd() у R командном прозору како бисте дошли до њега и подесили га)

en: Save changes
sr: Сачувати промене

en: Save city
sr: Сачувати град

en: Save country
sr: Сачувати земљу

en: Save for further completion by survey user
sr: Сачувати за даље попуњавање од стране корисника анкете

en: Save plugin settings
sr: Сачувај подешавања за плагин

en: Save postal code
sr: Сачувати поштански број

en: Save question group
sr: Сачувати групу питања

en: Save quota
sr: Сачувати квоте

en: Save referrer URL?
sr: Сачувати референтни URL?

en: Save settings
sr: Сачувати подешавања

en: Save state
sr: Сачувати државу

en: Save this, then create another:
sr: Сачувати ово, па направити следеће:

en: Save timings?
sr: Сачувати времена?

en: Save your unfinished survey
sr: Сачувајте Вашу незавршену анкету

en: Saved Responses
sr: Сачувани одговори:

en: Saved Responses:
sr: Сачувани одговори:

en: Saved Survey Details
sr: Детаљи сачуване анкете

en: Saved name
sr: Назив под којим је сачувано

en: Scale
sr: Скална

en: Scale 1
sr: Скала 1

en: Scale 2
sr: Скала 2

en: Scenario
sr: Сценарио

en: Scope
sr: Опсег

en: Screen:
sr: Екран:

en: Search
sr: Претрага

en: Search attributes
sr: Претрага атрибута

en: Search shared participants
sr: Претражити дељене учеснике

en: Search...
sr: Претрага...

en: Second choice
sr: Други избор

en: Security
sr: Безбедност

en: Security Question
sr: Сигурносно питање

en: Security alert
sr: Сигурносно упозорење

en: Security question
sr: Сигурносно питање

en: Security question:
sr: Сигурносно питање:

en: Select Answer
sr: Изаберите одговор

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
sr: Изаберите датотеку LimeSurvey питања (*.lsq/*.csv)

en: Select ZIP File:
sr: Изаберите ZIP датотеку:

en: Select ZIP file:
sr: Изаберите ZIP датотеку:

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select at least one attribute.
sr: Изаберите бар један атрибут.

en: Select at least one survey.
sr: Изабери бар једну анкету.

en: Select columns
sr: Изабрати колоне

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
sr: Изабрати датотеку са скупом лабела (*.lsl,*.csv):

en: Select output format
sr: Изаберите излазни формат

en: Select question
sr: Изабрати питање

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
sr: Изаберите датотеку групе питања (*.lsg/*.csv):

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv, *.txt) or survey archive (*.lsa):
sr: Изаберите датотеку структуре анкете (*.lss, *.csv, *.txt) или архиву анкете (*.lsa):

en: Select survey to copy:
sr: Изаберите анкету коју треба копирати:

en: Select template ZIP file:
sr: Изаберите ZIP датотеку шаблона:

en: Select the LDAP query you want to run:
sr: Изаберите LDAP упит који желите да покренете:

en: Select the answer for each subquestion.
sr: Изаберите одговор за свако потпитање.

en: Select the type of chart to be displayed
sr: Изаберите тип графикона који ће бити приказан

en: Select which fields to import as attributes with your participant. | Select which fields to import as attributes with your %s participants.
sr[0]: Изаберите која поља треба да се увезу као атрибути уз Вашег учесника.
sr[1]: Изаберите која поља треба да се увезу као атрибути уз Ваша %s учесника.
sr[2]: Изаберите која поља треба да се увезу као атрибути уз Ваших %s учесника.

en: Select...
sr: Изаберите...

en: Semicolon
sr: Тачка-зарез

en: Send
sr: Послати

en: Send Invitations
sr: Послати позивнице

en: Send Reminders
sr: Послати подсетнике

en: Send basic admin notification email to:
sr: Послати имејл основног обавештења администратора на:

en: Send confirmation emails?
sr: Послати имејлове потврде?

en: Send detailed admin notification email to:
sr: Послати имејл детаљног обавештења администратора на:

en: Send email invitation
sr: Послати имејл позивнице

en: Send email invitations
sr: Послати имејл позивнице

en: Send email reminder
sr: Послати подсетник имејлом

en: Send invitation email to this person (if they have not yet been sent an invitation email)
sr: Послати позивни имејл овој особи (уколико јој већ није послат позивни имејл)

en: Send me a copy:
sr: Пошаљи ми копију:

en: Send reminder email to this person (if they have already received the invitation email)
sr: Послати имејл за подсећање овој особи (уколико је та особа већ добила позивни имејл)

en: Send reminder to token ID(s):
sr: Послати подсетник ка токенима са ID-ом/ ID-има:

en: Sending invitations...
sr: Слање позивница...

en: Sending reminders...
sr: Слање подсетница...

en: Sending to Token IDs
sr: Слање на токене са ID-евима

en: Sep
sr: Сеп

en: Separator used:
sr: Коришћени сепаратор:

en: September
sr: Септембар

en: Serbian (Cyrillic)
sr: Српски (ћирилица)

en: Serbian (Latin)
sr: Српски (латиница)

en: Server name & port:
sr: Назив сервера и порт:

en: Server time:
sr: Време сервера:

en: Server type:
sr: Тип сервера:

en: Session writable
sr: Сесија у којој је могуће писати

en: Set Survey Rights
sr: Поставити привилегије за анкету

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
sr: Поставити специфичан тип СПСС извозне скале за ово питање

en: Set conditions for this question
sr: Поставити услове/правила за ово питање

en: Set cookie to prevent repeated participation?
sr: Поставити колачић (cookie) како би се спречило поновљено учешће?

en: Set global permissions for this user
sr: Постави глобална овлашћења за овог корисника

en: Set name:
sr: Назив скупа:

en: Set survey permissions
sr: Поставити овлашћења за анкету

en: Set template permissions for this user
sr: Поставити овлашћења за шаблоне за овог корисника

en: Set templates that this user may access
sr: Дефинисати којим шаблонима овај корисник може да приступи

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
sr: Поставити процентуалну ширину колоне (пот)питања (1-100)

en: Set token length to:
sr: Поставити дужину токена на:

en: Set user permissions
sr: Поставити овлашћења за кориснике

en: Settings & Plugins
sr: Подешавања & Плагинови

en: Settings for plugin %s
sr: Подешавања за плагин %s

en: Share
sr: Делити

en: Share panel
sr: Делити панел

en: Share participants with other users
sr: Делити учеснике са осталим корисницима

en: Share the selected participants
sr: Делити изабране учеснике

en: Shared user id
sr: ID дељеног корисника

en: Shared with
sr: Дели се са

en: Sharing participants...
sr: Дељење учесника...

en: Shift-JIS Japanese
sr: Shift-JIS јапански

en: Short Free Text
sr: Кратки слободни текст

en: Short names
sr: Кратка имена

en: Should never  get to this line?
sr: Није требало никада да се дође до ове линије?

en: Should we proceed with the delete?
sr: Да ли наставити са брисањем?

en: Show
sr: Приказати

en: Show "No answer"
sr: Приказати "Без одговора"

en: Show "There are X questions in this survey"
sr: Приказати "У овој анкети постоји X питања"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
sr: Приказати опцију 'без одговора' за питања која нису обавезна:

en: Show Details of this Question
sr: Приказати детаље за ово питање

en: Show PHPInfo
sr: Приказати PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
sr: Приказати [<<Прет] дугме

en: Show a map in the statistics?
sr: Приказати мапу у статистици?

en: Show advanced settings
sr: Приказати напредна подешавања

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
sr: Приказати упозорење уколико одговори премашују максималан број одговора

en: Show both
sr: Приказати оба

en: Show both (Forced by the system administrator)
sr: Приказати оба (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show comment
sr: Приказати коментар

en: Show conditions for this question
sr: Приказати услове за ово питање

en: Show details of this group
sr: Приказати детаље групе

en: Show details of this question
sr: Приказати детаље овог питања

en: Show details of this survey
sr: Приказати детаље ове анкете

en: Show during registration?
sr: Приказати током регистрације?

en: Show grand total
sr: Приказати укупни тотал

en: Show grand total for either columns or rows
sr: Приказати укупни тотал за или колоне или редове

en: Show graphs
sr: Приказати графиконе

en: Show graphs in public statistics?
sr: Приказати графике у јавним статистикама?

en: Show group description only
sr: Приказати само опис групе

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
sr: Приказати само опис групе (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show group name and/or group description
sr: Приказати назив и/или опис групе

en: Show group name only
sr: Приказати само назив групе

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
sr: Приказати само назив групе (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show help
sr: Приказати помоћ

en: Show in public statistics
sr: Приказати у јавној статистици

en: Show javascript alert
sr: Приказати javascript упозорење

en: Show last..
sr: Приказати последњи..

en: Show last...
sr: Приказати последњи...

en: Show next..
sr: Приказати следећи..

en: Show next...
sr: Приказати следећи...

en: Show previous..
sr: Приказати претходни...

en: Show previous...
sr: Приказати претходни...

en: Show progress bar
sr: Приказати индикатор напредовања

en: Show question code only
sr: Приказати само код питања

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
sr: Приказати само код питања (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show question group name and/or description
sr: Приказати назив и/или опис групе питања

en: Show question index / allow jumping
sr: Приказати индекс питања / дозволити скокове

en: Show question number and/or code
sr: Приказати број и/или код питања

en: Show question number and/or question code
sr: Приказати број питања и/или код питања

en: Show question number only
sr: Приказати само број питања

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
sr: Приказати само број питања (Форсирано од стране систем администратора)

en: Show start...
sr: Приказати почетак...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
sr: Приказати статистику овог питања на страници јавне статистике

en: Show summary information
sr: Приказати сумирану информацију

en: Show text responses inline:
sr: Приказати текстуалне одговоре у линији:

en: Show this token entry
sr: Приказати овај унос токена

en: Show title
sr: Приказати наслов

en: Show token summary
sr: Приказати сажетак за токене

en: Show totals for
sr: Приказати тотале за

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
sr: Приказати тотале или за редове, или за колоне, или и за редове и за колоне

en: Show update notifications:
sr: Прикажи обавештења о ажурирању:

en: Show welcome screen?
sr: Приказати почетни екран?

en: Showing Filtered Results
sr: Приказ филтрираних резултата

en: Simple selector
sr: Једноставни одабирач

en: Simple template editor
sr: Једноставни уређивач шаблона

en: Sine
sr: Синус

en: Single checkbox
sr: Један квадратић за избор

en: Single choice questions
sr: Питања са могућношћу избора само једне опције

en: Single response: ID %s
sr: Један одговор: ID %s

en: Sinhala
sr: Синхала

en: Site name
sr: Назив сајта

en: Site name:
sr: Назив сајта:

en: Size
sr: Величина

en: Skipped tokens entry:
sr: Унос изостављених токена:

en: Slider
sr: Клизач

en: Slider accuracy
sr: Прецизност клизача

en: Slider initial value
sr: Иницијална вредност клизача

en: Slider left/right text separator
sr: Одвајач за леви/десни текст клизача

en: Slider maximum value
sr: Максимална вредност клизача

en: Slider minimum value
sr: Минимална вредност клизача

en: Slider starts at the middle position
sr: Клизач почиње на средишњој позицији

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словеначки

en: Some Question have been disabled
sr: Нека питања су онемогућена

en: Some URL description
sr: Опис неког URL-а

en: Some example answer option
sr: Неки пример опције одговора

en: Some example subquestion
sr: Неки пример потпитања

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
sr: Неки изузетно једноставни кораци како бисте креирали Вашу прву анкету:

en: Some text in this answer
sr: Неки текст у овом одговору

en: Some user templates can not be updated, please add the placeholder {TEMPLATEJS} in your startpage.pstpl manually.
sr: Неки кориснички шаблони не могу бити ажурирани, молимо мануелно додајте placeholder {TEMPLATEJS} у Вашу датотеку startpage.pstpl.

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
sr: Неко можда покушава да користи Вашу LimeSurvey сесију (постоји сумња на CSRF напад). Уколико сте кликнули на злоћудни линк, молимо Вас да о томе обавестите Вашег систем администратора.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
sr: Жао нам је, у овој анкети нема подржаних типова питања

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
sr: Извините, Ваши одговори су превазишли квоту постављену у овој анкети.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
sr: Извињавамо се али LDAP модул недостаје у Вашој PHP конфигурацији.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
sr: Извините, али ово питање има превише могућих одговора да би могло бити приказано на графику како треба.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
sr: Извињавамо се, али није могуће слати (аплоадовати) још датотека!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
sr: Извињавамо се, само %s екстензије су дозвољене!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
sr: Жао нам је, само %s датотека може бити увезено (аплоадовано) за ово питање!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
sr: Извињавамо се, назив који сте унели за скуп лабела се већ користи у бази података. Молимо изаберите други назив.

en: Sorry, the request failed!
sr: Извињавамо се, захтев није успео!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
sr: Жао нам је, датотека коју сте послали (аплоадовали) (%s) већа је од дозвољене величине од %s килобајта.

en: Sorry, there was an error uploading your file
sr: Жао нам је, дошло је до грешке у преносу (аплоаду) Ваше датотеке

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
sr: Жао нам је, екстензија (%s) ове датотеке није дозвољена!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
sr: Жао нам је, ова датотека је превелика. Само датотеке величине до %s килобајта су дозвољене.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
sr: Жао нам је, ова датотека је превелика. Само датотеке величине до %s килобајта су дозвољене.

en: Sorry. There is no matching survey.
sr: Извините. Не постоји одговарајућа анкета.

en: Sort answers alphabetically
sr: Сортирати одговоре абецедним редом

en: Sort the answer options alphabetically
sr: Сортирати опције одговора по абецедном реду

en: Source table
sr: Табела извора

en: Spanish
sr: Шпански

en: Spanish (Argentina)
sr: Шпански (Аргентина)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
sr: Шпански (Аргентина) (Неформални)

en: Spanish (Chile)
sr: Шпански (Чиле)

en: Spanish (Mexico)
sr: Шпански (Мексико)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
sr: Наведите формат датума/ времена какав желите (<i>д/дд м/мм гг/гггг С/СС М/ММ</i> формати и "-./: " карактери су дозвољени за дан/месец/годину/сат/минуте редом без или са навођењем почетне нуле. Подразумевано за формат датума анкете

en: Specify how array-filtered sub-questions should be displayed
sr: Прецизирање како треба приказати потпитања филтрирана преко низа

en: Square root
sr: Квадратни корен

en: Standard Fields
sr: Стандардна поља

en: Standard deviation
sr: Стандардна девијација

en: Standard files:
sr: Стандардне датотеке:

en: Standard token fields
sr: Стандардна поља токена

en: Start HTML editor in a popup window
sr: Покренути HTML уређивач у искачућем (попап) прозору

en: Start bounce processing
sr: Започети процесирање одбијања

en: Start date/time:
sr: Датум/ време почетка:

en: Start installation
sr: Започети инсталацију

en: Start language
sr: Почетни језик

en: Start language:
sr: Почетни језик:

en: Started but not yet completed
sr: Започета али још није завршена

en: Starting from:
sr: Са почетком од:

en: Statistics
sr: Статистика

en: Statistics URL
sr: URL статистике

en: Statistics report language
sr: Језик статистичког извештаја

en: Statistics survey %s
sr: Статистика анкете %s

en: Status
sr: Статус

en: Step 1:
sr: Корак 1:

en: Step 2:
sr: Корак 2:

en: Step value
sr: Вредност корака

en: Stop this survey
sr: Зауставити анкету

en: Store the city?
sr: Сачувати град?

en: Store the country?
sr: Сачувати земљу?

en: Store the postal code?
sr: Сачувати поштански број?

en: Store the state?
sr: Сачувати државу?

en: Straight
sr: На једној страници

en: Strip HTML and PHP tags from a string
sr: Одсеца HTML и PHP тагове из текста

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
sr: Одсеца празно поље (или остале карактере) са почетка и краја текста (стринга)

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
sr: Одсеца празно поље (или друге карактере) са почетка текста (стринга)

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
sr: Одсеца празно поље (или друге карактере) са краја текста (стринга)

en: Sub-question validation equation
sr: Једначина валидације потпитања

en: Sub-question validation tip
sr: Кратко објашњење валидације потпитања

en: Subject
sr: Тема

en: Subject:
sr: Наслов:

en: Submission date
sr: Датум подношења

en: Submit
sr: Проследити

en: Submit Your Survey.
sr: Проследите своју анкету.

en: Submit your answers
sr: Проследите своје одговоре

en: Submit your survey.
sr: Проследите своју анкету.

en: Submitted
sr: Прослеђено

en: Subquestion
sr: Потпитање

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
sr: Кодови потпитања могу садржати само алфанумеричке карактере.

en: Subquestion codes must be unique.
sr: Кодови потпитања морају бити јединствени.

en: Subquestion:
sr: Потпитање:

en: Subquestions
sr: Потпитања

en: Subquestions %s could not be updated.
sr: Потпитања %s не могу бити ажурирана.

en: Subquestions were successfully saved.
sr: Потпитања су успешно сачувана.

en: Subtotals based on displayed questions
sr: Међузбир базиран на приказаним питањима

en: Success
sr: Успешно

en: Success!
sr: Успешно!

en: Successfully created CPDB entries
sr: CPDB уноси су успешно креирани

en: Successfully created token entries
sr: Уноси токена су успешно креирани

en: Sum
sr: Сума

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
sr: Сума вредности одговорених питања на листи која задовољавају критеријум (arg op value)

en: Summary
sr: Сажетак

en: Superadministrator
sr: Суперадминистратор

en: Support this project - Donate to
sr: Подржите овај пројекат - Донирајте на

en: Survey
sr: Анкета

en: Survey %s
sr: Анкета %s

en: Survey Access
sr: Приступ анкети

en: Survey Format is %s:
sr: Формат анкете је  %s:

en: Survey Has Been Deactivated
sr: Анкета је деактивирана

en: Survey ID
sr: ID анкете

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
sr: Анкета ID %d сачувана у %s и садржи %d запис(а)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
sr: Анкета ID %d сачувана у %s и садржи %d запис(а) (%s)

en: Survey List Page
sr: Страница са листом анкета

en: Survey URL
sr: URL анкете

en: Survey activation
sr: Активација анкете

en: Survey admin can choose
sr: Администратор анкете може изабрати

en: Survey administrator
sr: Администратор анкете

en: Survey archive (.lsa)
sr: Архива анкете (.lsa)

en: Survey bounce email:
sr: Имејл одбијања ове анкете:

en: Survey cannot be activated yet.
sr: Анкета још увек не може бити активирана.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
sr: Анкета не може да се активира. Или немате овлашћење или не постоје питања.

en: Survey content
sr: Садржај анкете

en: Survey copy summary
sr: Сажет приказ копирања анкете

en: Survey could not be created because it did not have a title
sr: Анкету није могуће креирати због недостатка наслова

en: Survey could not be updated
sr: Анкету није било могуће ажурирати

en: Survey could not be updated.
sr: Није било могуће ажурирати анкету.

en: Survey currently active
sr: Тренутно активна анкета

en: Survey deleted.
sr: Анкета је избрисана.

en: Survey deletion
sr: Брисање анкете

en: Survey does not pass consistency check
sr: Анкета није прошла проверу конзистентности

en: Survey expiration date
sr: Датум истека анкете

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
sr: Анкета је активирана. Табела са резултатима је успешно креирана.

en: Survey import summary
sr: Сажет приказ увоза анкете

en: Survey links
sr: Линкови анкете

en: Survey logic file
sr: Датотека логике анкете

en: Survey mode is set to %s:
sr: Мод анкете је постављен на %s:

en: Survey name
sr: Назив анкете

en: Survey name (ID)
sr: Назив анкете (ID)

en: Survey name (ID):
sr: Назив анкете (ID):

en: Survey name-[SID]/Group name
sr: Назив анкете -[SID]/назив групе

en: Survey participants
sr: Учесници анкете

en: Survey permissions
sr: Овлашћења анкете

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
sr: Овлашћења за анкету за све кориснике у овој групи су успешно ажурирана.

en: Survey permissions were successfully updated.
sr: Овлашћења за анкету су успешно ажурирана.

en: Survey preview only for administration users
sr: Преглед анкете само за административне кориснике

en: Survey properties
sr: Карактеристике анкете.

en: Survey quota
sr: Квота анкете

en: Survey quotas
sr: Квоте анкете

en: Survey registration confirmation
sr: Потврда регистрацији за анкету

en: Survey response
sr: Одговор анкете

en: Survey response %d
sr: Одговор анкете %d

en: Survey security
sr: Безбедност анкете

en: Survey settings
sr: Подешавања анкете

en: Survey settings were successfully saved.
sr: Подешавања анкете су успешно сачувана.

en: Survey structure (.lss)
sr: Структура анкете (.lss)

en: Survey structure import summary
sr: Сажетак увоза структуре анкете

en: Survey table could not be created.
sr: Табелу анкете није било могуће креирати

en: Survey table name
sr: Назив табеле анкете

en: Survey text elements successfully saved.
sr: Текстуални елементи анкете су успешно сачувани.

en: Survey title
sr: Наслов анкете

en: Survey title and description
sr: Назив анкете и опис

en: Survey was successfully added.
sr: Анкета је успешно додата.

en: Surveys
sr: Анкете

en: Surveys:
sr: Анкете:

en: Swahili
sr: Свахили

en: Swedish
sr: Шведски

en: Switch to closed-access mode
sr: Промена у мод затвореног приступа

en: System overview
sr: Преглед система

en: TIS620 Thai
sr: TIS620 тајландски

en: Tab-separated-values format (*.txt)
sr: Формат вредности-одвојених-таб-ом (*.txt)

en: Table column usage
sr: Употреба колона табеле

en: Table prefix
sr: Префикс табеле

en: Table size usage
sr: Употреба величине табеле

en: Take ownership
sr: Преузети власништво

en: Tangent
sr: Тангенс

en: Target (sub-)question:
sr: Циљно (пот)питање:

en: Target question
sr: Циљно питање

en: Tempdir %s is not writable
sr: Није могуће записивати у Tempdir %s

en: Template %s not found, please review when activating.
sr: Шаблон %s није пронађен, молимо прегледајте приликом активирања.

en: Template '%s' does already exist.
sr: Шаблон '%s' већ постоји.

en: Template '%s' was successfully deleted.
sr: Шаблон '%s' је успешно избрисан.

en: Template Editor
sr: Уређивач шаблона

en: Template Preview:
sr: Преглед шаблона:

en: Template Sample
sr: Пример шаблона

en: Template could not be renamed to `%s`.
sr: Шаблон не може бити преименован у `%s`.

en: Template editor
sr: Уређивач шаблона

en: Template editor mode
sr: Мод уређивача шаблона

en: Template editor:
sr: Уређивач шаблона:

en: Template name
sr: Назив шаблона

en: Template permissions were updated successfully.
sr: Овлашћења за шаблоне су успешно освежена.

en: Template preview image
sr: Слика прегледа шаблона:

en: Template upgrade summary
sr: Резиме надоградње шаблона

en: Template(s) to be verified :
sr: Шаблон/ шаблони за проверу :

en: Template:
sr: Шаблон:

en: Templates
sr: Шаблони

en: Terminate survey
sr: Прекинути анкету

en: Terminate survey with warning
sr: Прекинути анкету са упозорењем

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
sr: Тестирајте да ли је на Вашем серверу омогућен SSL кликтањем на овај линк.

en: Test survey
sr: Тестирати анкету

en: Test this survey
sr: Тестирати ову анкету

en: Text [Help] (Tip)
sr: Текст [Помоћ] (Кратко објашњење)

en: Text box
sr: Текстуално поље

en: Text display
sr: Приказивач текста

en: Text file row number
sr: Број реда текстуалне датотеке

en: Text inputs
sr: Уноси текста

en: Text needs to be uppercase.
sr: Потребно је да текст буде написан свим великим словима.

en: Text questions
sr: Текстуална питања

en: Thai
sr: Тајландски

en: Thank you for completing this survey.
sr: Хвала Вам на завршавању ове анкете.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
sr: Хвала Вам на регистрацији за учешће у овој анкети.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
sr: Хвала Вам што сте сачували ову анкету која је у току. Можете користити следеће податке како бисте се вратили у анкету и наставили на истом месту где сте стали. Молимо сачувајте овај имејл као референцу - ми не можемо да Вам повратимо лозинку уместо Вас.

en: Thank you!
sr: Хвала Вам!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
sr: 'Упозорење о временском ограничењу' ће остати видљиво оволико секунди (неће се искључити уколико је ово подешавање остављено празно)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
sr: Друго 'Упозорење о временском ограничењу' ће остати видљиво оволико секунди (неће се искључити уколико је ово подешавање остављено празно)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
sr: Друга порука која се приказује као 'упозорење о временском ограничењу' (подразумевано упозорење ће бити приказано уколико се ово остави празним)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
sr: LimeSurvey ComfortUpdate је једноставна процедура за брзо ажурирање на најновију верзију LimeSurvey-а.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
sr: LimeSurvey база података се надограђује

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
sr: Опције одговора биће дистрибуиране у онолико колона колико се овде назначи

en: The answer to the security question is incorrect.
sr: Одговор на сигурносно питање није тачан.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
sr: Неопходно је да одговор(и) задовољава(ју) следеће критеријуме филтере низа:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
sr: Неопходно је да одговор(и) задовољава(ју) следеће критеријуме валидације:

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
sr: Извоз базе података је могућ само за MySQL базу података. За остале врсте база података користите одговарајуће механизме за извоз како бисте креирали копију.

en: The database you specified does already exist.
sr: База података коју сте навели већ постоји.

en: The database you specified does not exist:
sr: База података коју сте изабрали не постоји:

en: The email address is not valid.
sr: Имејл адреса није валидна.

en: The email you used has already been registered.
sr: Имејл који сте користили је већ регистрован.

en: The email you used is not valid. Please try again.
sr: Имејл који сте користили није исправан. Молимо пробајте поново.

en: The entry was assigned the following record id:
sr: Уносу је додељен следећи ID записа:

en: The file %s was deleted.
sr: Датотека %s је избрисана.

en: The file has been successfuly uploaded.
sr: Датотека је успешно послата (аплоадована).

en: The following LimeSurvey updates are available:
sr: Следећа LimeSurvey ажуриранја су доступна:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
sr: Следећа додатна поља су нађена у Вашој CSV датотеци.

en: The following answers should be deleted:
sr: Требало би избрисати следеће одговоре:

en: The following assessments should be deleted:
sr: Требало би избрисати следеће процене:

en: The following conditions should be deleted:
sr: Следеће услове је потребно избрисати:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
sr: Следеће датотеке ће бити модификоване или избрисане, али су већ биле модификоване од стране неког другог.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
sr: Требало је да следеће датотеке буду додате ажурирањем али оне већ постоје. Ово је веома неуобичајено и може бити коинциденција.

en: The following groups should be deleted:
sr: Следеће групе би требало избрисати:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
sr: Следеће старе табеле одговора на анкету постоје и могу бити избрисане ако више нису потребне:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sr: Следеће старе табеле анкете би требало избрисати зато што не садрже записе или анкета на коју се односе више не постоји:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
sr: Следећа листа старих токена постоји и може се избрисати ако више није потребна:

en: The following old token tables could be restored:
sr: Следеће табеле старих токена могу се повратити:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sr: Следеће старе табеле токена би требало избрисати зато што не садрже записе или анкета на коју се односе више не постоји:

en: The following problems have been found:
sr: Пронађени су следећи проблеми:

en: The following questions should be deleted:
sr: Следећа питања би требало избрисати:

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
sr: Следећа подешавања се не могу мењати онда када је анкета активна.

en: The following steps will be done by this update:
sr: Овим ажурирањем биће спроведени следећи кораци:

en: The following survey language settings should be deleted:
sr: Следећа подешавања језика анкете би требало избрисати:

en: The following surveys are available:
sr: Следеће анкете су доступне:

en: The following surveys should be deleted:
sr: Требало би избрисати следеће анкете:

en: The imap PHP library is not installed. Please contact your system administrator.
sr: Imap PHP library није инсталирана. Молимо контактирајте Вашег систем администратора.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
sr: Језици увезене датотеке група морају да укључују барем основни језик ове анкете.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
sr: Језици увезене датотеке питања морају укључивати барем основни језик анкете.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
sr: Увезен (аплоадован) је максимални број датотека. Можете се вратити у анкету.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
sr: Порука која се приказује као 'упозорење о временском ограничењу' (подразумевано упозорење ће бити приказано уколико се ово остави празним)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
sr: Порука која се приказује када је временско ограничење истекло (подразумевана порука ће бити приказана уколико је ово подешавање остављено празним)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
sr: Минималан број датотека није послат (аплоадован).

en: The new question group/question order was successfully saved.
sr: Нови редослед питања/ група питања је успешно сачуван.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
sr: Учесник не може послати (аплоадовати) појединачну датотеку која је већа од ове величине

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
sr: Ово питање не може бити додато. Неопходно је да унесете барем један код питања.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
sr: Није било могуће додати питање. Неопходно је да унесете барем код питања.

en: The question could not be imported for the following reasons:
sr: Питање не може бити увезено из следећих разлога:

en: The question group was deleted.
sr: Група питања је избрисана.

en: The records have been saved successfully!
sr: Записи су успешно сачувани!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
sr: Провером редундантности траже се табеле које су преостале након деактивирања анкете. Те табеле можете избрисати уколико Вам више нису потребне.

en: The related survey is missing.
sr: Нема повезане анкете.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
sr: Није било могуће креирати потребни директоријум за снимање послатих (аплоадованих) датотека. Молимо проверите овлашћења за датотеке, за директоријум /upload/surveys.

en: The response timings table has been renamed to:
sr: Назив табеле времена одговарања је промењен у:

en: The responses table has been renamed to:
sr: Табела са одговорима је преименована у:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
sr: Одговори на ову анкету нису више доступни кроз LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
sr: Изабрани атрибут је неважећи.

en: The sum must be at least %s
sr: Сума мора бити најмање %s

en: The sum must be at most %s
sr: Сума мора бити највише %s

en: The sum must be between %s and %s
sr: Сума мора бити између %s и %s

en: The sum must equal %s
sr: Сума мора бити једнака %s

en: The sum must equal %s.
sr: Сума мора бити једнака %s

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
sr: Сума вредности из вишеструког нумеричког уноса мора бити већа од ове вредности

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
sr: Анкета не може бити активирана док се не реше следећи проблеми.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
sr: Анкета је успешно постављена као истекла, постављањем датума истека у подешавањима анкете.

en: The survey you selected does not exist
sr: Анкета коју сте изабрали не постоји

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
sr: Текстуална порука која се приказује у временском бројачу приликом одбројавања

en: The token entry was successfully updated.
sr: Унос токена је успешно ажуриран.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
sr: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
sr: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
sr: Токен који сте унели или није валидан или је већ искоришћен.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
sr: Табела токена која је везана за ову анкету је преименована у:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
sr: Табела токена је сада уклоњена и токени више нису потребни да би се приступило овој анкети.

en: The type of your database management system
sr: Тип Вашег система управљања базом података

en: The update is now complete!
sr: Ажурирање је завршено!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
sr: Сервер за ажурирање је тренутно заузет. Ово се обично дешава онда када се припремају датотеке за ажурирање на нову верзију.

en: The user name already exists.
sr: Корисничко име већ постоји.

en: The username already exists.
sr: Корисничко име већ постоји.

en: The value of this variable can not be changed
sr: Вредност ове варијабле не може бити промењена

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
sr: Постоји %s уноса подразумеваних вредности без заштите који могу бити избрисани.

en: There are %s orphaned question attributes.
sr: Постоји  %s атрибута питања без заштите.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
sr: Постоји %s уноса квота без заштите који могу бити избрисани.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
sr: Постоји %s подешавања језика квота без заштите која могу бити избрисана.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
sr: Постоји %s чланова квота без заштите који могу бити избрисани.

en: There are %s user attribute fields in this token table
sr:  У овој табели токена постоји %s поља за атрибуте корисника

en: There are currently no surveys.
sr: Тренутно нема анкета.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
sr: Више имејлова чека на слање него што може бити послато у једном слању. Да бисте наставили са слањем имејлова кликните испод.

en: There are no existing conditions in this survey.
sr: У овој анкети нема постојећих услова.

en: There are no groups available.
sr: Нема доступних група.

en: There are no label sets which match the survey default language
sr: Не постоје скупови лабела који одговарају подразумеваном језику анкете

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
sr: Нема више питања. Да бисте завршили ову анкету, молимо Вас да притиснете дугме <Проследити>.

en: There are no questions in this survey
sr: Ова анкета не садржи ни једно питање.

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
sr: Постоје два начина да се заустави анкета. Молимо пажљиво прочитајте опције испод и изаберите ону која вам одговара.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
sr: Постоји {EMAILCOUNT} имејлова који тек треба да буду послати.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
sr: У овој анкети постоји {NUMBEROFQUESTIONS} питања

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
sr: Ова анкета садржи {NUMBEROFQUESTIONS} питања.

en: There is 1 question in this survey
sr: Ова анкета садржи 1 питање.

en: There is already a recorded answer for this token
sr: Већ постоји сачуван одговор за овај токен

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
sr: Већ постоји унос са истим таквим токеном у табели. Исти токен се не може користити у више уноса.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
sr: Тренутно није доступна новија верзија LimeSurvey-а.

en: There is no matching saved survey
sr: Не постоји одговарајућа сачувана анкета

en: There is no matching survey.
sr: Не постоји одговарајућа анкета.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
sr: Постоји проблем са брисањем шаблона '%s'. Молимо Вас да проверите Ваша овлашћења за приступ директоријуму/ датотеци.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
sr: Десио се проблем у преузимању датотеке за ажурирање. Молимо пробајте да поново покренете процес ажурирања.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
sr: Десио се проблем приликом преузимања датотеке за ажурирање. Молимо поново покрените процес ажурирања.

en: There was a problem updating the user permissions.
sr: Појавио се проблем при ажурирању корисничких дозвола.

en: There was an error on update check (%s)
sr: Десила се грешка приликом провере ажурирања (%s)

en: There was an error using the Google API.
sr: Дошло је до грешке у коришћењу Google API-а.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
sr: Нема прикладних имејлова за слање. Ово је вероватно зато што ниједан није задовољио критеријум:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
sr: Откривено је да су дупликати коришћењем комбинације поља за име, презиме и имејл

en: They were found to be duplicate using the participant id field
sr: Откривено је да су дупликати коришћењем поља ID учесника

en: Third choice
sr: Трећи избор

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
sr: Ова ZIP архива не садржи валидне ресурсне датотеке. Увоз је био неуспешан.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
sr: Ова ZIP датотека не садржи валидне датотеке шаблона. Увоз није успео.

en: This action need confirmation.
sr: Ову акцију је неопходно потврдити.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
sr: Ова архива садржи PDF датотеку анкете, queXML датотеку анкете и queXF повезујућу XML датотеку која се може користити са queXF: http://quexf.sourceforge.net/ за процесирање скенираних анкета.

en: This attribute is automatically mapped
sr: Овај атрибут је аутоматски мапиран

en: This feature is only available for MySQL databases.
sr: Ова опција је доступна само за MySQL базе података.

en: This field is required.
sr: Ово је захтевано поље.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
sr: Ова датотека није LimeSurvey датотека скупа лабела. Увоз неуспешан.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
sr: Ова датотека није датотека LimeSurvey питања. Увоз неуспешан.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
sr: Ово није датотека LimeSurvey анкете. Увоз података је неуспешан.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
sr: Ова датотека није валидна ZIP датотека. Увоз је био неуспешан.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
sr: Датотека је превише стара. Само датотеке из LimeSurvey верзије 1.50 (DBVersion 112) и новијe су подржанe.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
sr: Није дозвољено слање ове врсте датотеке.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
sr: Није дозвољено слање (аплоад) датотеке под овим називом

en: This function creates a ZIP archive of several survey archives and can take some time - please be patient! Do you want to continue?
sr: Ова функција прави ZIP архиву од неколико архива анкета и могуће је да ће трајати неко време - молимо будите стрпљиви! Да ли желите да наставите?

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
sr: Група не садржи одговоре. Да бисте били у могућности да је прегледате, морате додати одговоре у ову групу.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
sr: Опис ове групе је прилично празан, али веома важан.

en: This group does not contain any question(s).
sr: Ова група не садржи ни једно питање.

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors
sr: Ова група, сама по себи, не садржи ни једну грешку у синтакси

en: This invitation has already been used.
sr: Ова позивница је већ коришћена.

en: This invitation is not valid anymore.
sr: Ова позивница више није важећа.

en: This invitation is not valid yet.
sr: Ова позивница још увек није важећа.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
sr: Ова анкета је затвореног типа, морате обезбедити валидан токен. Молимо Вас да контактирате администратора за помоћ.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
sr: Ово је контролисана анкета. Потребан Вам је валидан токен да бисте учествовали у њој.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
sr: Ово је текст са објашњењем који ће бити показан учеснику како би му се описала једначина валидације питања.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
sr: Ово је пример текста питања. Од корисника је тражено да унесе датум.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
sr: Ово је пример текста питања. Од корисника је тражено да изабере унос.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
sr: Ово је пример описа анкете. Може бити прилично дугачак.

en: This is a tip shown to the participant describing the sub-question validation equation.
sr: Ово је кратко објашњење које ће бити показано учеснику како би му се описала једначина валидације потпитања.

en: This is an unstable version and cannot be updated using ComfortUpdate. Please check %sour website%s regularly for a newer version.
sr: Ово је нестабилна верзија и не може бити ажурирана коришћењем ComfortUpdate. Молимо да на %sнашој интернет страници%s редовно проверавате да ли постоји новија верзија.

en: This is another sample question text - asking for number.
sr: Ово је други пример текста питања - тражи се број.

en: This is not a .csv file.
sr: Ово није .csv датотека.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
sr: Ово није валидна LimeSurvey XML датотека структуре анкете.

en: This is not a valid response data XML file.
sr: Ово није валидна XML датотека за податке са одговорима.

en: This is not a valid timings data XML file.
sr: Ово није валидна XML датотека за податке са временима.

en: This is not a valid token data XML file.
sr: Ово није валидна XML датотека за токен податке.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
sr: Ово је последњи пример текста питања - тражи се произвољни текст.

en: This is some help text for this question.
sr: Ово је неки текст за помоћ за ово питање.

en: This is some help text.
sr: Ово је неки текст за помоћ.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
sr: Ово је основни језик Ваше анкете и не може бити промењен касније. Можете додати још језика након што креирате анкету.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
sr: Ово је подразумевана имејл адреса администратора и биће коришћена за системске поруке, контактне опције и подразумевани имејл одбијања.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
sr: Ово је подразумевано име администратора сајта и биће коришћено за системске поруке и контактне опције.

en: This is the survey end message.
sr: Ово је завршна порука анкете.

en: This list cannot accept token attributes.
sr: Ова листа не може прихватити атрибуте токена.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
sr: Овај назив је већ коришћен за ову анкету. За снимање, морате користити јединствени назив.

en: This name is reserved for standard template.
sr: Овај назив је резервисан за стандардни шаблон.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
sr: Ово име ће се појавити на прегледу листе анкета и у администраторском наслову.

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
sr: Ова опција не може бити постављена уколико су омогућени анонимни одговори

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
sr: Овај процес ће избрисати ову анкету, као и све повезане групе, одговоре на питања и правила.

en: This question does not have a question 'type' set.
sr: За ово питање није дефинисан 'тип' питања.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
sr: Ово питање има постављено правило, али се правило односи на питање које следи.

en: This question has at least %s error. | This question has at least %s errors.
sr[0]: Ово питање има барем %s грешку.
sr[1]: Ово питање има барем %s грешке.
sr[2]: Ово питање има барем %s грешака.

en: This question has no answers.
sr: Ово питање нема одговоре.

en: This question has no subquestions.
sr: Ово питање нема потпитања.

en: This question is always shown.
sr: Ово питање се увек приказује.

en: This question is mandatory
sr: Ово питање је обавезно

en: This question requires a second answer set but none is set.
sr: Ово питање захтева позивање на друго питање, али ниједно друго питање није изабрано.

en: This question requires answers, but none are set.
sr: Ово питање захтева одговоре, али ниједан није постављен.

en: This question's SGQA code
sr: SGQA код овог питања

en: This question's group ID number
sr: ID број групе овог питања

en: This question's question ID number
sr: ID број питања овог питања

en: This question's survey ID number
sr: ID број анкете овог питања

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors
sr: Ово питање, само по себи, не садржи ни једну грешку у синтакси

en: This response ID is invalid.
sr: Овај ID одговора је неважећи.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
sr: Ова анкета омогућава јавну регистрацију. Табела токена такође мора бити креирана.

en: This survey does not seem to exist.
sr: Ова анкета не постоји.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
sr: Ова анкета још увек нема питања и не може бити тестирана нити попуњена.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
sr: Ова анкета има табелу токена везану за себе. Ако избришете ову анкету, табела са токенима ће такође бити избрисана. Препоручујемо да извезете или направите сигурносну копију токена пре брисање анкете.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
sr: Ова анкета још није активирана. Не постоје резултати за преглед.

en: This survey is active - click here to stop this survey.
sr: Анкета је активна - кликните овде како бисте зауставили анкету.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
sr: Анкета је активна и постоји табела одговора. Уколико избришете ову анкету, ови одговори (и датотеке) ће бити избрисани. Препоручујемо Вам да извезете одговоре пре брисања ове анкете.

en: This survey is active but expired.
sr: Ова анкета је активна али је истекла

en: This survey is active but has a start date.
sr: Ова анкета је активна али има датум почетка.

en: This survey is anonymous.
sr: Ова анкета је анонимна.

en: This survey is currently active.
sr: Ова анкета је тренутно активна

en: This survey is currently not active
sr: Ова анкета тренутно није активна

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
sr: Ова анкета тренутно није активна - кликните овде да бисте активирали ову анкету.

en: This survey is currently not active.
sr: Ова анкета тренутно није активна.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
sr: Ова анкета тренутно није активна. Нећете бити у могућности да сачувате своје одговоре.

en: This survey is no longer available.
sr: Ова анкета више није доступна.

en: This survey is not active - no responses are available
sr: Ова анкета није активна - одговори нису доступни

en: This survey is not active - no responses are available.
sr: Ова анкета није активна - одговори нису доступни.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
sr: Ова анкета није активна, унос података није дозвољен

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
sr: Ова анкета није активна. Неопходно је да активирате анкету пре него што покушате да увезете VVexport датотеку.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
sr: Ова анкета још увек није активирана и зато Ваши учесници неће бити у могућности да попуне анкету.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
sr: Ова анкета још увек није активна. Ваш одговор не може бити сачуван

en: This survey is not yet started.
sr: Ова анкета још увек није доступна.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
sr: Ова анкета је сада активна и одговори се могу сачувати.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
sr: Подешавања ове анкете нису увезена: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
sr: Ова анкета користи анонимне одговоре, што значи да не можете ажурирати одговоре.

en: This variable name has already been used.
sr: Овај назив варијабле је већ искоришћен.

en: This will be the password of admin user.
sr: Ово ће бити лозинка администраторског корисника.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
sr: Ово ће бити корисничко име које ће користити администратор како би се пријавио.

en: This will be your default language.
sr: Ово ће бити Ваш подразумевани језик.

en: This will replace the existing text. Continue?
sr: Ово ће заменити постојећи текст. Наставак?

en: Three
sr: Три

en: Time difference (in hours):
sr: Разлика у времену (у сатима):

en: Time limit
sr: Временско ограничење

en: Time limit action
sr: Акција временског ограничења

en: Time limit countdown message
sr: Порука за одбројавање временског ограничења

en: Time limit disable next
sr: Временско ограничење онемогућавања дугмета 'Даље'

en: Time limit disable prev
sr: Временско ограничење онемогућавања дугмета 'Претходно'

en: Time limit expiry message
sr: Порука о истеку временског ограничења

en: Time limit expiry message display time
sr: Време показивања поруке о истеку временског ограничења

en: Time limit message CSS style
sr: CSS стил поруке о временском ограничењу

en: Time limit timer CSS style
sr: CSS стил бројача временског ограничења

en: Time remaining
sr: Преостало времена

en: Time statistics
sr: Статистика трајања

en: Timer
sr: Бројач времена

en: Timings table could not be created.
sr: Табелу времена није било могуће креирати

en: Timings will be saved.
sr: Времена ће бити сачувана.

en: Timings will not be saved.
sr: Времена неће бити сачувана.

en: Tip:
sr: Кратко објашњење:

en: Title
sr: Наслов

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
sr: Наслов потпитања %s је ажуриран у %s.

en: Title:
sr: Наслов:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
sr: Да би могли да шаљете слике или други садржај потребно је да прво сачувате вашу анкету.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
sr: Да бисте путем имејла добили нову лозинку потребно је да унесете Ваше корисничко име и оригиналну имејл адресу.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
sr: Да бисте остали анонимни, молимо Вас да користите псеудоним као Ваше корисничко име; такође, имејл адреса није обавезна.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
sr: Да бисте направили нови редослед питања/ група питања, само мишем превуците питање/ групу на жељену позицију.

en: Token
sr: Токен

en: Token ID
sr: ID токена

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
sr: Описи атрибута токена су успешно ажурирани.

en: Token attribute: %s
sr: Атрибут токена: %s

en: Token attributes to create
sr: Атрибути токена за креирање

en: Token code for this participant
sr: Код токена за овог учесника

en: Token control
sr: Контрола токена

en: Token export options
sr: Опције извоза токена

en: Token fields
sr: Поља токена

en: Token length
sr: Дужина токена

en: Token management
sr: Управљање токенима

en: Token mismatch
sr: Нетачан токен

en: Token status:
sr: Статус токена:

en: Token summary
sr: Сажетак о токенима

en: Token:
sr: Токен:

en: Tokens
sr: Токени

en: Tokens already exist for this survey.
sr: Токени за ову анкету већ постоје.

en: Tokens available
sr: Токена доступно

en: Tokens have not been initialised for this survey.
sr: Токени нису иницијализовани за ову анкету.

en: Tools
sr: Алатке

en: Total
sr: Укупно

en: Total Errors
sr: Укупно грешака

en: Total Imported files
sr: Укупно увезено датотека

en: Total attributes in the central table
sr: Укупно атрибута у централној табели

en: Total errors
sr: Укупно грешака

en: Total files imported
sr: Увезено укупно датотека

en: Total imported files
sr: Укупно увезено датотека

en: Total invitations sent
sr: Укупно послато позивница

en: Total number of files
sr: Укупан број датотека

en: Total numbers of sent reminders
sr: Укупан број послатих подсетника

en: Total opted out
sr: Укупно одбијено/ искључено

en: Total participants in central table
sr: Укупно учесника у централној бази података

en: Total records in survey
sr: Укупан број записа у анкети

en: Total records in survey:
sr: Укупан број записа у анкети:

en: Total records in this token table
sr: Укупно записа у овој табели токена

en: Total responses
sr: Укупно одговора

en: Total size of files
sr: Укупна величина датотека

en: Total surveys completed
sr: Укупно попуњених анкета

en: Total time
sr: Укупно време

en: Total with no unique Token
sr: Укупно са нејединственим токеном

en: Total:
sr: Укупно:

en: Transfer the surveys of this user to:
sr: Пренети анкете овог корисника на:

en: Translate survey
sr: Превести анкету

en: Translate to
sr: Превести у

en: Tried to pop value off of empty stack
sr: Покушај да се узме вредност са празног стека

en: Try again
sr: Пробајте поново

en: Try again! Connection with database failed.
sr: Покушајте поново! Повезивање са базом података није успело.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
sr: Покушајте поново! Повезивање са базом података није успело. Разлог:

en: Try to submit again
sr: Пробајте да поново проследите

en: Try with a bigger token length.
sr: Покушајте са токенима веће дужине.

en: Turkish
sr: Турски

en: Two
sr: Два

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
sr: Унесите 'корисничко име' које сте користили да бисте сачували анкету, као и лозинку.

en: Type:
sr: Тип:

en: UCS-2 Unicode
sr: UCS-2 уникод

en: UJIS for Windows Japanese
sr: UJIS за Windows јапански

en: URL description
sr: Опис URL-а

en: URL description:
sr: Опис URL-а:

en: URL of the survey
sr: URL анкете

en: URL parameters
sr: URL параметри

en: UTF-8 Unicode
sr: UTF-8 уникод

en: Un-quotes a quoted string
sr: Уклања цитираност цитираног текста

en: Un-share selected participants
sr: Престаните са дељењем изабраних учесника.

en: Unable to create directory `%s`.
sr: Није могуће креирати директоријум `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
sr: Није било могуће евалуирати бинарни оператор - мање од 2 уноса на стеку

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
sr: Није било могуће евалуирати унарни оператор - нема уноса на стеку

en: Unable to insert record into survey table
sr: Није било могуће уметнути запис у табелу анкете

en: Unbalanced equation - values left on stack
sr: Неуравнотежена једначина - вредности су остале на стеку

en: Uncertain
sr: Неодлучан/неодлучна

en: Unchanged
sr: Непромењено

en: Uncheck all
sr: Поништити све

en: Undefined function
sr: Недефинисана функција

en: Undefined variable
sr: Недефинисана варијабла

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown file extension
sr: Непозната екстензија датотеке

en: Unlimited
sr: Неограничено

en: Unmapped participant attributes
sr: Немапирани атрибути учесника

en: Unmapped token attributes
sr: Немапирани атрибути токена

en: Unsupported number of arguments: %s
sr: Неподржан број параметара: %s

en: Unsupported syntax
sr: Неподржана синтакса

en: Unwritable
sr: Није могуће записати

en: Update
sr: Ажурирати

en: Update available: %s | Updates available: %s
sr[0]: Нова верзија доступна: %s

en: Update condition
sr: Ажурирати услов

en: Update scenario
sr: Ажурирати сценарио

en: Update server busy
sr: Сервер за ажурирање је заузет

en: Update token entry
sr: Ажурирати унос токена

en: Update user group
sr: Ажурирати корисничку групу

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
sr: Датотеке за ажурирање не може бити записана (%s). Молимо подесите одговарајућа овлашћења датотеке.

en: Updates
sr: Ажурирање

en: Upload
sr: Слање (аплоад)

en: Upload a file:
sr: Пошаљи (аплоадуј) датотеку:

en: Upload files
sr: Слање (аплоад) датотека

en: Upload summary
sr: Сажетак слања (аплоад)

en: Upload your files
sr: Пошаљите (аплоадујте) Ваше датотеке

en: Uploaded CSV file successfully
sr: CSV датотека је успешно учитана.

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
sr: Неопходно је да послата (аплоадована) датотека за скуп лабела има .lsl екстензију.

en: Uploaded resources management
sr: Управљање увезеним ресурсима

en: Uploaded template file
sr: Датотека шаблона је послата

en: Uploading
sr: Увоз (аплоад)

en: Uploading LDAP Query
sr: Учитавање LDAP упита

en: Uppercase the first character of each word in a string
sr: Претвара први карактер сваке речи у тексту у велико слово

en: Urdu
sr: Урду

en: Use CAPTCHA for
sr: Користити CAPTCHA за

en: Use ComfortUpdate
sr: Користи ComfortUpdate

en: Use HTML format for token emails?
sr: Користити HTML формат за токен имејлове?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
sr: Користити пријемчива падајућа поља за избор уместо попап календара

en: Use checkbox layout
sr: Користити изглед са квадратићима за избор (checkbox)

en: Use dropdown presentation
sr: Користити падајуће представљање

en: Use global settings
sr: Користити глобална подешавања

en: Use mapping service
sr: Коришћење услуге мапа

en: Use same default value across languages:
sr: Користити исту подразумевану вредност кроз различите језике:

en: Use settings below
sr: Користи подешавања наведена испод

en: Use slider layout
sr: Користити изглед клизача

en: Used/free space for file uploads
sr: Искоришћено/слободно место за слање (аплоад) датотека

en: User
sr: Корисник

en: User '%s' was successfully deleted.
sr: Корисник '%s' је успешно избрисан.

en: User ID
sr: Кориснички ID

en: User ID editable:
sr: ID корисника који је измењив:

en: User added.
sr: Корисник додат.

en: User already exists in the group.
sr: Корисник већ постоји у групи.

en: User control
sr: Контрола корисника

en: User data
sr: Подаци корисника

en: User does not exist in the group.
sr: Корисник не постоји у групи.

en: User group
sr: Корисничка група

en: User group added.
sr: Додата корисничка група.

en: User group successfully added!
sr: Група корисника успешно додата!

en: User group successfully saved!
sr: Корисничка група је успешно сачувана!

en: User groups
sr: Корисничке групе

en: User name
sr: Корисничко име

en: User name:
sr: Корисничко име:

en: User not found.
sr: Корисник није пронађен.

en: User registration at '%s'
sr: Регистрација корисника у '%s'

en: User removed.
sr: Корисник је уклоњен.

en: User with whom the participants are to be shared
sr: Корисник са којим ће учесници бити дељени

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username already exists.
sr: Корисничко име већ постоји.

en: Username: %s
sr: Корисничко име: %s

en: Users
sr: Корисници

en: Uses left
sr: Коришћења преостало

en: Uses left:
sr: Преостало коришћења:

en: Valid from
sr: Важеће од

en: Valid until
sr: Важеће до

en: Validation:
sr: Валидација:

en: Value
sr: Вредност

en: Value range allows missing
sr: Опсег вредности дозвољава празне вредности (мисинг)

en: Values:
sr: Вредности:

en: Variable not declared until a later page
sr: Варијабла није декларисана све до касније странице

en: Version
sr: Верзија

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
sr: Датотека верзије не може бити записана (%s). Молимо подесите одговарајућа овлашћења датотеке.

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: View Saved but not submitted Responses
sr: Преглед сачуваних али непрослеђених одговора

en: View This Record
sr: Преглед овог записа

en: View participants of this survey in the central participant database panel
sr: Погледати учеснике ове анкете у панелу централне базе података учесника

en: View response
sr: Погледати одговор

en: View response ID %d
sr: Погледати ID %d одговора

en: View response URL
sr: URL прегледа одговора

en: View response details
sr: Погледати детаље одговора

en: View statistics
sr: Погледајте статистику

en: View summary of all available fields
sr: Погледајте сажетак свих доступних поља

en: View the statistics for this survey.
sr: Погледајте статистику ове анкете.

en: View this person in the central participants database
sr: Погледати ову особу у централној бази података учесника

en: View this record
sr: Преглед овог записа

en: View {0} - {1} of {2}
sr: Преглед {0} - {1} од {2}

en: View/read
sr: Погледати/читати

en: Viewing response (ID %s)
sr: Преглед одговора (ID %s)

en: Visible in participants panel
sr: Видљиво у панелу учесника

en: Visit our website!
sr: Посетите нашу веб страницу!

en: Warn and move on
sr: Упозорити и наставити

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning!
sr: Упозорење!

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
sr: Упозорење: Следеће датотеке/директоријуми треба да буду ажурирани, али њихове дозволе су подешене тако да се могу само читати.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
sr: Упозорење: Још увек користите основну лозинку ('password'). Молимо Вас промените своју лозинку и поново приступите.

en: Warnings
sr: Упозорења

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
sr: Извињавамо се али јавила се системска грешка и Ваша датотека није сачувана. Имејл је испоручен како би се обавестио администратор анкете.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
sr: Жао нам је, али нисте овлашћени да приступите овој анкети.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
sr: Жао нам је, али немате овлашћења да то урадите.

en: We are sorry but your session has expired.
sr: Извињавамо се али Ваша сесија је истекла.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
sr: Препоручујемо да пре брисање ове анкете са главног администраторског екрана извезете комплетну анкету.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
sr: Препоручујемо да пре него што продужите, са главног административног екрана извезете целу анкету.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
sr: Препоручујемо да се ове датотеке замене процедуром ажурирања.

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Welcome %s!
sr: Добродошли %s:

en: Welcome Page
sr: Страница за добродошлицу

en: Welcome and end text
sr: Уводни и крајњи текст

en: Welcome message:
sr: Порука добродошлице:

en: Welcome to %s!
sr: Добродошли у %s

en: Welcome to the ComfortUpdate
sr: Добродошли у ComfortUpdate

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
sr: Добродошли, ово је LimeSurvey инсталациони чаробњак. Овај чаробњак ће Вас водити кроз инсталацију, подешавање базе података и иницијалну конфигурацију LimeSurvey-а.

en: Welcome to this sample survey
sr: Добродошли у ову пример-анкету

en: Welcome:
sr: Добродошлица:

en: Welsh
sr: Велшки

en: When an imported record matches an existing record ID:
sr: Када се увезени запис поклапа са постојећим ID-јем у запису:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
sr: Приликом провере овлашћења за датотеке наишли смо на један или више проблема. Да бисте били у могућности да наставите, молимо проверите да ли су изнад наведене било какве поруке о грешци и исправите те грешке.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
sr: Приликом провере Ваше инсталације наишли смо на један или више проблема. Да бисте били у могућности да наставите, молимо проверите све поруке о грешци изнад и исправите проблеме.

en: Width of text input box
sr: Ширина поља за унос текста

en: Width of the map in pixel
sr: Ширина мапе у пикселима

en: Writable
sr: Могуће записати

en: X-Scale
sr: X-Скала

en: Y-Scale
sr: Y-Скала

en: YES
sr: ДА

en: Year
sr: Година

en: Yes
sr: Да

en: Yes (Forced by the system administrator)
sr: Да (Форсирано од стране систем администратора)

en: Yes - Delete Them!
sr: Да - Избрисати их!

en: Yes - slider with emoticon
sr: Да - клизач са емоцијама

en: Yes - stars
sr: Да - звезде

en: Yes/No
sr: Да/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
sr: Изабрали сте да избришете све услове који се односе на питања у овој анкети

en: You are about to delete this survey
sr: Пред брисањем сте ове анкете

en: You are about to replace a given label set with the current answer options. Continue?
sr: Сада ћете заменити дати скуп лабела тренутним опцијама одговора. Наставити?

en: You are about to replace a given label set with the labels of this subquestions. Continue?
sr: Сада ћете заменити дати скуп лабела лабелама ових потпитања. Наставити?

en: You are already a part of this survey.
sr: Већ сте део ове анкете.

en: You are not a participant in this survey.
sr: Нисте учесник ове анкете.

en: You are not allowed dump the database!
sr: Није Вам дозвољено да извезете базу података!

en: You are not allowed export a label set!
sr: Није Вам дозвољено да извезете скуп лабела!

en: You are not allowed to activate this survey!
sr: Није Вам дозвољено да активирате ову анкету!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
sr: Није Вам дозвољено да додајете групе питања у ову анкету!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
sr: Није Вам дозвољено да додајете нова питања у ову анкету!

en: You are not allowed to browse responses!
sr: Није Вам дозвољено да пролазите кроз одговоре!

en: You are not allowed to change user data!
sr: Није Вам дозвољено да мењате корисничке податке!

en: You are not allowed to create new surveys!
sr: Није Вам дозвољено да креирате нове анкете!

en: You are not allowed to delete this group!
sr: Није Вам дозвољено да избришете ову групу!

en: You are not allowed to delete this survey!
sr: Није Вам дозвољено да избришете ову анкету!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
sr: Није Вам дозвољено да мењате групе у овој анкети!

en: You are not allowed to edit this survey!
sr: Није Вам дозвољено да мењате ову анкету!

en: You are not allowed to import a group!
sr: Није Вам дозвољено да увезете групу!

en: You are not allowed to import a survey!
sr: Није Вам дозвољено да увезете анкету!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
sr: Није Вам дозвољено да мењате редослед групе питања у овој анкети!

en: You are not allowed to perform this operation!
sr: Није Вам дозвољено да извршите ову операцију!

en: You are not allowed to set assessment rules!
sr: Није Вам дозвољено да мењате правила оцењивања!

en: You are not allowed to stop this survey!
sr: Није Вам дозвољено да зауставите ову анкету!

en: You are not allowed to to import a question!
sr: Није Вам дозвољено да увезете питање!

en: You are not authorized to delete questions.
sr: Нисте ауторизовани да бришете питања.

en: You can %s download and update manually %s or use the %s.
sr: Можете %s преузети и ажурирати ручно %s или користећи %s.

en: You can leave these settings blank and change them later
sr: Можете оставити ова подешавања празним и променити их касније

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
sr: Можете ово да оставите празно и аутоматски креирате токене користећи 'Креирај токене'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
sr: На овом екрану можете учитати претходно сачувану анкету.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
sr: Не можете у групу додати или из групе уклонити власника групе.

en: You can only archive active surveys.
sr: Можете архивирати само активне анкете.

en: You can see and edit settings for shared participants in share panel.
sr: Можете видети и изменити подешавања за дељеног учесника у панелу дељења.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
sr: Можете прећи у мод затвореног приступа анкети тако што ћете притиском на дугме испод покренути табелу са токенима.

en: You can upload %s under %s KB each.
sr: Можете послати (аплоадовати) још %s датотека при чему свака од њих мора бити мања од %s КБ.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
sr: Сада можете користити следеће податке за приступ како бисте се улоговали на сајт:

en: You can't copy a question if the survey is active.
sr: Не можете копирати питање уколико је анкета активна

en: You can't delete this question because the survey is currently active.
sr: Не можете избрисати ово питање зато што је анкета тренутно активна.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести групу која не подржава барем основни језик анкете.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести питање које не подржава барем основни језик анкете.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
sr: Не можете увести одговоре која не подржавају барем основни језик анкете.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
sr: Не можете увести скуп лабела који не подржава тренутни основни језик анкете.

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
sr: Не можете сачувати промене јер је у директоријуму шаблона онемогућено писање.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
sr: Не можете користити анонимне одговоре онда када је укључена опција инсистирања на одговорима базираним на токенима

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
sr: Не можете додати нити уклонити потпитања, као ни мењати њихове кодове јер је анкета активна.

en: You cannot delete the last answer option.
sr: Не можете избрисати последњу опцију одговора.

en: You cannot delete the last subquestion.
sr: Не можете избрисати последње потпитање.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
sr: Не можете наставити док не унесете неки текст за једно или више питања.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
sr: Не можете уклонити овај елемент зато што је потребно да имате макар један језик у скупу лабела.

en: You did not answer to the security question.
sr: Нисте одговорили на сигурносно питање.

en: You did not provide a name
sr: Нисте унели корисничко име

en: You did not provide a password
sr: Нисте унели лозинку

en: You do not have sufficient rights to access this page.
sr: Немате одговарајућа права да би приступили овој страници.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
sr: Немате инсталирану Freetype Library. Да би графикони били приказани, неопходно је да Freetype Library исправно функционише.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
sr: Немате инсталирану GD Library. Да би графикони били приказани, неопходно је да GD Library исправно функционише.

en: You do not have the permission to edit this participant.
sr: Немате дозволе за уређивање овог учесника.

en: You don't have permission to delete this entry.
sr: Немате овлашћење да избришете овај унос.

en: You don't have sufficient permissions.
sr: Немате довољна овлашћења.

en: You don't have the permission to activate tokens.
sr: Немате овлашћење да активирате токене.

en: You have already completed this survey.
sr: Већ сте завршили ову анкету.

en: You have been already removed from this survey.
sr: Већ сте уклоњени из ове анкете.

en: You have been removed from the central participants list for this site
sr: Уклоњени сте са централне листе учесника овог сајта

en: You have been successfully added back to this survey.
sr: Успешно сте враћени назад у ову анкету.

en: You have been successfully removed from this survey.
sr: Успешно сте уклоњени из ове анкете.

en: You have completed %s%% of this survey
sr: Комплетирали сте %s%% ове анкете

en: You have completed answering the questions in this survey.
sr: Завршили сте са одговарањем на питања у овој анкети.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
sr: Премашили сте максималан дозвољени број покушаја пријаве на систем. Молимо сачекајте %d минута пре него што поново покушате.

en: You have no row selected
sr: Нисте изабрали ниједан ред

en: You have not provided a survey identification number
sr: Нисте дали идентификациони број анкете

en: You have not selected a question
sr: Нисте изабрали питање.

en: You have not selected a survey
sr: Нисте изабрали анкету

en: You have not selected a survey to delete
sr: Нисте изабрали анкету за брисање

en: You have to enter a valid parameter name.
sr: Потребно је да унесете валидни назив параметра.

en: You have to pair this field with an existing attribute.
sr: Неопходно је да упарите ово поље са постојећим атрибутом.

en: You have to select a file.
sr: Морате изабрати датотеку.

en: You have to select at least one label set.
sr: Морате изабрати барем један скуп лабела.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
sr: Можете се регистровати за попуњавање ове анкете уколико желите да учествујете у њој.

en: You must be registered to complete this survey
sr: Да бисте попунили ову анкету, морате бити регистровани

en: You must select a survey from the list
sr: Морате изабрати анкету са листе

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
sr: Морате поставити одговарајуће дозволе за упис за ове фајлове пре него што ћете бити у могућности да наставите. Уколико нисте сигурни шта треба да радите, молимо контактирајте Вашег администратора система ради савета.

en: You must set at last one available language.
sr: Неопходно је да поставите да барем један језик буде доступан.

en: You must supply a name for this saved session.
sr: Морате обезбедити корисничко име за ову сачувану сесију.

en: You must supply a password for this saved session.
sr: Морате обезбедити лозинку за ову сачувану сесију.

en: You need to add answer options to this question
sr: Морате додати опције одговора на ово питање

en: You need to add question groups
sr: Морате додати групе питања

en: You need to add questions
sr: Морате додати питања

en: You need to add subquestions to this question
sr: Морате додати потпитања у овом питању

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
sr: Потребно је да пошаљете (аплоадујете) још %s датотека за ово питање.
    Да ли сте сигурни да желите да изађете?

en: You should export your responses before deactivating.
sr: Требало би да извезете Ваше одговоре пре деактивирања.

en: You should have a great time doing this
sr: Требало би да се добро проводите радећи ово

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
sr: Требало би да запишете назив табеле/ називе табела у случају да се касније јави потреба да приступите тој информацији.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
sr: Препорука је да анкету активирате тек онда када сте апсолутно сигурни да је Ваше подешавање анкете завршено и да нема потребе за даљим променама.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
sr: Бићете преусмерени за око 5 секунди. Уколико се то не деси, кликните <a href="%s">овде</a>.

en: Your Choices
sr: Ваши избори

en: Your DB and any changed files will be backed up.
sr: Ваша база података и све измењене датотеке ће бити сачувани у форми сигурносне (бекап) копије.

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
sr: Инсталација LimeSurvey је проверена, по питању да ли се ажурирање може успешно покренути.

en: Your Ranking
sr: Ваше рангирање

en: Your answer
sr: Ваш одговор

en: Your answer must be %s
sr: Ваш одговор мора да буде %s

en: Your answer must be at least %s
sr: Ваш одговор мора да буде најмање %s

en: Your answer must be at most %s
sr: Ваш одговор мора да буде највише %s

en: Your answer must be between %s and %s
sr: Ваш одговор мора да буде између %s и %s

en: Your assessment
sr: Ваша процена

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
sr: Ваш претраживач говори да је претходно коришћен за ову анкету. Ресетујемо сесију да бисте могли да почнете испочетка.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
sr: Ваш услов се не може додати! Услов није укључивао питање и/или одговоре на којима би био базиран. Молимо Вас да изаберете питање и одговор.

en: Your data should be imported now
sr: Требало би да су Ваши подаци сада увезени

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
sr: Требало би да су Ваши подаци сада увезени, data.frame је назван "data", variable.labels су атрибути података ("attributes(data)$variable.labels"), као за foreign:read.spss.

en: Your database server password.
sr: Лозинка Вашег сервера базе података

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
sr: Корисничко име Вашег сервера базе података. У већини случајева "root" ће радити.

en: Your email address
sr: Ваша имејл адреса

en: Your passwords do not match.
sr: Ваше лозинке се не поклапају.

en: Your personal settings
sr: Ваша лична подешавања

en: Your personal settings were successfully saved.
sr: Ваша лична подешавања су успешно сачувана.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
sr: Ваш преферирани језик ће бити коришћен у наставку процеса инсталације.

en: Your response table will be renamed to:
sr: Вашој табели одговора ће бити дат следећи нови назив:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
sr: Ваши одговори нису изгубљени већ су послати имејлом администратору и накнадно ће бити ручно унети у базу података.

en: Your responses were successfully saved.
sr: Ваши одговори су успешно сачувани.

en: Your search returned no results
sr: Ваша претрага није вратила никакве резултате

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
sr: Ваша анкета може да извезе прикључене податке о токенима са сваким одговором. Изаберите сва додатна поља која желите да извезете.

en: Your survey responses have been recorded.
sr: Ваши одговори на анкету су сачувани.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
sr: Ваши одговори на анкету су успешно сачувани. Добићете потврдни имејл. Молимо сачувајте Вашу лозинку, пошто је ми не можемо повратити уместо Вас.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
sr: Ваши одговори на анкету нису сачувани. Ова анкета још увек није активна.

en: Your survey was successfully saved.
sr: Ваша анкета је успешно сачувана.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
sr: Ваша анкета ће бити сачувана са Вашим корисничким именом и лозинком, и можете је завршити касније поновним приступом са истим корисничким именом и лозинком.

en: Your time to answer this question has expired
sr: Ваше време да одговорите на питање је истекло

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
sr: Ваше време да одговорите на ово питање је готово истекло. Преостало Вам је још {TIME}.

en: Your update key is invalid and was removed.
sr: Ваш кључ за ажурирање није валидан и зато је уклоњен.

en: Your user data for accessing %s
sr: Ваши кориснички подаци за приступ %s

en: Zoom level
sr: Ниво зумираности

en: Zulu
sr: Зулу

en: addslashes
sr: додати косе црте

en: and
sr: и

en: at question
sr: у питању

en: begins with
sr: почиње са

en: checked
sr: обележено

en: contains
sr: садржи

en: d-m-yyyy
sr: д-м-гггг

en: d.m.yyyy
sr: д.м.гггг

en: d/m/yyyy
sr: д/м/гггг

en: dd-mm-yyyy
sr: дд-мм-гггг

en: dd.mm.yyyy
sr: дд.мм.гггг

en: dd/mm/yyyy
sr: дд/мм/гггг

en: directory
sr: директоријум

en: does not begin with
sr: не почиње са

en: does not contain
sr: не садржи

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: ends with
sr: завршава се са

en: equal
sr: једнако

en: equals
sr: је једнако

en: greater
sr: веће

en: greater or equal
sr: веће или једнако

en: having a token
sr: са токеном

en: having a valid email address
sr: са валидном имејл адресом

en: hh:mm
sr: сс:мм

en: hours
sr: сати

en: is
sr: је

en: is NOT
sr: је НЕГАЦИЈА

en: is greater than
sr: је веће од

en: is greater than or equal to
sr: је веће или једнако од

en: is in
sr: је у

en: is less than
sr: је мање од

en: is less than or equal to
sr: је мање или једнако од

en: is matched (regexp)
sr: се подудара са (regexp)

en: is not in
sr: није у

en: is not null
sr: није null

en: is null
sr: је null

en: less
sr: мање

en: less or equal
sr: мање или једнако

en: minitab method
sr: minitab метод

en: mins
sr: минута

en: mm-dd-yyyy
sr: мм-дд-гггг

en: mm.dd.yyyy
sr: мм.дд.гггг

en: mm/dd/yyyy
sr: мм/дд/гггг

en: none
sr: ниједан

en: not checked
sr: није обележено

en: not equal
sr: није једнако

en: not having been sent an invitation already
sr: позивница му/јој није претходно послата

en: or
sr: или

en: page
sr: страница

en: queXML format (*.xml)
sr: queXML формат (*.xml)

en: quota language settings
sr: подешавања језика квота

en: quota members
sr: чланови квота

en: responses
sr: одговори

en: seconds
sr: секунди

en: selected
sr: изабрани

en: table
sr: табела

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
sr: ово је аутоматски имејл који треба да Вас обавести да је корисник креиран за Вас на сајту  '%s' .

en: timings
sr: тајминзи

en: to
sr: до

en: until
sr: до

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
sr: за више информација, посетите http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php

en: yyyy-mm-dd
sr: гггг-мм-дд

en: yyyy.mm.dd
sr: гггг.мм.дд

en: yyyy/mm/dd
sr: гггг/мм/дд

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
sr: PHP не подржава zip библиотеку, увоз ZIP-ова није омогућен
